18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

BMW V12 ,,Test monety''

Pa...........RS • 2012-10-19, 21:36
W internecie panuje od wieków moda na hejting bmw, że to dresowosy, przyciemniane szyby, zajechane silniki do palenia kapcia, itp.
Tutaj macie powód dla którego ludzie kupują (wszyscy, nie tylko dresy) te samochody, tzw test monety o którym opowiadał niedawno P.Mikiciuk testując serie 8. O co w tym chodzi?
Cytat:

Test monety polega na położeniu monety powierzchnią walcową na głowicy lub osłonie silnika. Jeśli moneta nie przewróci się, to silnik można uznać za charakteryzujący się bardzo niskim poziomem drgań.


niech da wam to trochę wyobrażenia o kulturze pracy i klasie silnika w tych jednostkach (niestety, są to nieprodukowane już V12 z lat 90tych i R6)


Anders Breivik

2012-10-20, 15:04
gegrus napisał/a:

Niestety, ale zgadzam się z przedmówcami, który twierdzą, że ta ogólnie znana i dobra marka samochodu zdobyła w Polsce niechlubne miano Bolidu Młodzieży Wiejskiej. Niestety, poza nielicznymi wyjątkami w samochody tego koncernu zaopatrują się osoby niezbyt lotne próbujące przez zakup tego auta zrekompensować swoje braki intelektualne i społeczne. Podobnie sprawa się ma z golfem



A pie**olić to wszyscy jesteście poj***ni i pozabijajcie się na wzajem "żryjcie gruz"!!!!!


A czym do ch*ja mają jeździć ludzie kupujący swój pierwszy samochód za mniej niż 10 000zł? Fiatem czy innym gównem?
Obydwa samochody o których mówisz w wieku +- 10 lat są najmniej awaryjnymi samochodami w tym przedziale cena/rocznik.

pisage

2012-10-20, 15:18
Czy wy potraficie czytać ze zrozumieniem?? Widzę, że jedyna wasza umiejętność to obrażanie innych.
Przecież napisałem, że BMW to samochody dobrej jakości. Są w miarę bezawaryjne, wygodne, szybkie. Niektóre z nich są całkiem ładne.
Jedynym problemem z betami jest ich styl. Napisałem, że człowiek wygląda w nim idiotycznie, a nie że jest idiotą!
A co do 10-letniego samochodu za ok 10000 zł to kupiłbym sobie Volvo V40 2.0 turbo.

Boss-man

2012-10-20, 15:23
na moim gruźliku 1.9 moneta leżąca by spadła :)

Gu...........99

2012-10-20, 15:38
Kluska napisał/a:

podsumowując:
-małymi samochodami jeżdżą zakompleksieni biedacy. tico/seicento na trasie musi garnąć zawsze "ile fabryka dała", nie zważając na normy jakiegokolwiek "bezpieczeństwa" w tych konserwach na kółkach;
-matizami jeżdżą na śląsku, generalnie pracownicy kopalń;
-kierowcy BMW to cwaniacy, pewnie ukradli pieniądze na ten samochód. Są durniami, przemądrzałymi pedałami i pewnie pod garniturem/jeansami mają dresy;
-golfami jeżdżą "dresy", które nie chcą być kojarzone z "dresami z BMW". Pierwsze stadium "incognito-dresa";
-Audi- tymi samochodami jeżdżą mniej mainstreamowi dresiarze w większych miejscowości. Nie chcą być kojarzeni z dresami z BMW czy Golfów. Uważają się za lepsze wersje dresiarzy, przez co obecnie naśladują ich "dresy" z malutkich miejscowości. Drugie oraz obecnie najbardziej zaawansowane stadium "homo-incognito-dreso";
-Mini - Najbardziej niemainstreamowy samochód. Jeżdżą nim osoby, które chcą podkreślić swoją "delikatniejszą" stronę;
-samochody elektryczne/hybrydy - jeżdżą nimi tylko pedały;
-samochody amerykańskie / terenówki / pojemność silnika większa od 2.0- faceci z małymi ptakami. Problemy w sypialni odreagowują na trasie / w terenie;
-"klasyczne" samochody tj antyki bez żółtych tablic - biedacy, których nie stać na normalny samochód. Próbują być fajni ale są puści i brak pieniędzy zamieniają w "pasję";
-samochody z "żółtymi blachami" - biedacy mentalni. nie potrafią wycofać się ze słów rzuconych kiedyś do kolegi, że są pasjonatami legend PRL, przez co teraz jeżdżą trabantem. stać ich na lepszy samochód, lecz honor nie pozwala zmienić przymusowej "pasji";
-ople - das auto - folksdojcze, nie stać ich na WV. Podkreślają swoją przynależność do bauera poprzez wspieranie niemieckiej motoryzacji. Wierzą w mit o ocynku na progach. Naiwniacy w gnijących samochodach. (aka nowa insygnia:P);
-"japończyki" - trochę lepsza chińszczyzna;
-jaguar / bentley - kierowcy uważają się za lordów. Ale nimi nie będą. btw - są pedałami;
-ferrari - mniejsze kuśki niż w przypadku kierowców terenówek;
-fiat - takie tico tylko że obejmujące całą markę;


---
nie chce mi się dalej. ale o co mi chodziło - wszystko można w piękny sposób zhejtować. <3 internet, żryjcie gruz, miłego dnia.



Mógłbyś mi jeszcze pie**olnąć taką małą analizkę odnośnie Saab`a, Volvo i ew. Alfy Romeo? Bo nie wiem na co się w końcu zdecydować przy następnym zakupie..

qhash

2012-10-20, 15:39
pisage napisał/a:

Jedynym problemem z betami jest ich styl. Napisałem, że człowiek wygląda w nim idiotycznie



jedyną osobą, która w beemkach wygląda idiotycznie to ty

sake4

2012-10-20, 18:19
posiadam BMW e38 728i i jeszcze nigdy nie czułem się w nim jak idiota.

jeżdżę BMW e38 728i i jeszcze nigdy nie czułem się jak idiota prowadząc ten samochód.

fajnydarek

2012-10-20, 19:36
Nie wiem czy zauważyliście, ale jestem wręcz przekonany, że dresy/ wieśniaki kupują dobre samochody. Mimo tego, że są wieśniakami znają się na furach i WŁAŚNIE DLATEGO nimi jeżdżą. Stworzył się stereotyp dresa w bmw, bo faktycznie wieśki lubią katować swoje stare beemwu. Problem w tym jak już ktoś wspomniał, że większość nastawionych negatywnie do tego zjawiska nie ma pojęcia jak te samochody jeżdżą, bo nigdy nie mieli okazji siedzieć za kierownicą. To są bardzo dobre samochody i to jest ich tajemnica. Ktoś kto chce mieć radość z jazdy i wyposażenie na poziomie obecnych - nowych samochodów może kupić kilkuletnie bmw. Dlaczego? dlatego, że w bmw robili to samo już kilka lat tremu. To samo tyczy się np mercedesa 124. Te samochody poza tym, że wyprzedzały swoją epokę są po prostu dobre i bezawaryjne, a przy okazji dają przyjemność z jazdy czego nie można oczekiwać po lanosie czy tico. Rozmowa na ten temat ma taki sam sens jak dyskusja o lpg w samochodach. Znajdzie się kupa znawców, którzy twierdzą, że to profanacja itp.. tylko co jest kur** złego w tym, że płace mniej za paliwo i przy okazji dbam o środowisko?

immikofreako

2012-10-20, 21:18
pisage napisał/a:

To nie jest żadna moda na "hejting" BMW. Tak było zawsze. Żaden człowiek znający się choć trochę na samochodach nie odmówi im jakości wykonania czy wygody. Problem polega na tym, że w samochodach tej marki wygląda się idiotycznie, niezależnie od ubioru, czy słuchanej muzyki. Nie ma znaczenia czy ulicami przemieszcza się biznesmen w nowej 7-mce, czy dwudziestolatek w zajeżdżonej 3-ce. Obaj wyglądają jak kretyni. Mina kierowcy bety zawsze mówi: "wygłupiłem się kupując to coś, ale nie dam po sobie nic poznać".

Co do testu monety, to niech spróbują położyć ją w tak popularnym dieslu, nawet najnowszym. Zobaczymy co się stanie.


jestes kompletnym kretynem ktorego poprostu nie stac na bmw. jak kretyn wyglada los ktory kupil sobie corse czy civica czy innego focusa kilkulatka i mysli ze ma super auto. Ktos kto sie zna na samochodach i lubi jezdzic wybierze bete. Taka prawda lepsza 5 letnia 3tojka niz nowa astra

HAL-9000

2012-10-21, 00:16
nitrox89 napisał/a:

Nigdy nie osiągnie się takiej kultury pracy w silniku 4 tłokowym, co w 12.
Choć jak wróci Felicia 1,6 od blacharza to zrobie jej taki test, i coś czuje że może się on udać. Bo w moim TDI to by chyba z komory wyskoczyła :-P



1.6 VW w Feli... Fuj, fuj, fuj, fuj, fuj... 1.3MPI - tylko!.

Kaciaj

2012-10-21, 04:14


W lexusie idealnie wyważony jest cały układ napędowy.

NWC

2012-10-21, 11:16
genghiskhan napisał/a:


bo cie nie stac, a jednak matiz (2 auto) wygrywa ekonomia :amused:



Kolego oprocz bmw 730 mam Passata b5 i Audi a4 b6



dziaraxx1 napisał/a:

Przepraszam ale już kiedys gdzieś pisąłem dresy przesiadły sie do A4 i pasatta B5




Mam oba te auta, a także bmw, jestem dresem do sześcianu :lodowka:

KingOfEvil

2012-10-21, 13:05
Gurgul99 napisał/a:


Krytykom, "hejterom" BMW-jak to gimbaza mówi, mówimy stanowcze NIE! I ch*j Wam w dupę



Oj no nie złość się już, mama kupi ci może za rok jak już zdasz prawko za 10 razem jakiegoś matiza czy coś tego rodzaju. ;)