18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Blokowanie pasa dojazdowego

Mateusz.K • 2013-06-01, 12:30
Kretyn blokuje boczny pas ( znalezione na YT jak było to ... ) :mrgreen:

caine1

2013-06-03, 19:53
Dwie zasady jazdy na suwak.

1. Dojeżdżając do zatoru stajemy na pasie mniej wypełnionym tak aby obydwa pasy wypełniały się w podobnym stopniu.

2. Dojeżdżając do zwężenia kierowca który wpuszcza robi miejsce kilka metrów przed zwężeniem tak aby całość przebiegła płynnie.

To dwie podstawowe zasady a zarazem najczęściej ich brakuje bo po prostu nigdzie jazdy na suwak nie uczą.

NieIstotne

2013-06-03, 19:55
@ytagor

Zdecyduj się, bo aż żal dupę ściska. A co tek koleś z laguny robi? Jedzie z równą prędkością co Ci na prawym, za nim jadą samochody, które mogą spokojnie zjechać na "suwak". Czemu go krytykujesz? Lepiej, gdyby na lewym zapierdzielali po 120 km/h? To jakim cudem Twój "suwak" by się udał?

jarecki93

2013-06-03, 19:56
Ja wale k***a sami debile k***a. Jak nie umiesz jeździć lub jesteś z gimbazy się k***a nie wypowiadaj o ruchu drogowym. Widać że nie słyszało się o jeździe na zamek błyskawiczny. Jak was boli dupa że ktoś jedzie szybciej to k***a wasz problem. Kodeks takiego zachowania nie zabrania, a nawet nowe przepisy zachęcają do takiej jazdy bo powoduje zmniejszenie zatoru na drodze. A że sami jesteście idiotami i nie wyjeżdżacie z kolejki to k***a nie moja wina. Przez takich imbecyli jeździ się po Polsce ch*jowo. Zero dynamiki jazdy, zero kultury, zero myślenia na drodze. Takim to tylko furmankę i hulajnogę do prowadzenia bym dał.

NieIstotne

2013-06-03, 19:59
@jarecki93

Kulturą nazywasz wpieprzanie się na krzywy ryj tuż przed zwężeniem?

sauerps

2013-06-03, 20:04
!!!!!!!!!!!!!!!!!!robi się to po to, żeby się właśnie takie ch*je nie pchały tylko spokojnie jechały jedną kolumną... słyszałeś kiedyś na cb radiu jak mówią żeby jeden z kierowców wjechał na zakładkę żeby zablokować jeden pas? Robi się to po to żeby cwaniaki, którym się nie chce grzecznie stać w kolejce nie wyprzedzały całej kolumny żeby później się pchać na jana podczas gdy inni grzecznie stoją i czekają żeby ruszyć się do przodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Patrysio

2013-06-03, 20:08
w rosji by tak dlugo nie pojezdzil...

NieIstotne

2013-06-03, 20:10
@gajowy2120

Ty nie pojmujesz o co chodzi. Jest różnica między wpuszczaniem, jeśli kolumna samochodów jedzie z lewej z podobną prędkością co Ty i co jeden pojazd wjeżdża coś z lewego pasa, a jazdą z dużo większą prędkością na lewym, dojazd do zwężenia i wpychanie się, tworząc stojący korek na lewym pasie. Rozumiem, że jesteś typem "miszcza" kierownicy, do którego należy lewy pas i wszystkie panienki ze wsi.

Fa...........um

2013-06-03, 20:14
NieIstotne napisał/a:

@jarecki93

Kulturą nazywasz wpieprzanie się na krzywy ryj tuż przed zwężeniem?



Nie, nazywam debilem kogoś, kto jeździ a nie zna przepisów (np. ciebie). Wypie**alaj! i idź oddać prawko, bo się do jeżdżenia NIE NADAJESZ.

Po to jest zbudowany CAŁY PAS, aby całym jeździć. Nie wolno się wpie**alać przez wysepkę. Jadący lewym ma prawo, a nawet obowiązek, śmignąć do samego końca i tam zjechać na prawy. To że, orangutany z prawa o tym nie widzą … ich problem.

Jak się czyta posty "szeryfów" to się kosa w kieszeni otwiera. Kto wam buce prawko dał? Dupa musiała boleć po egzaminie … .

caine1

2013-06-03, 20:14
sauerps napisał/a:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!robi się to po to, żeby się właśnie takie ch*je nie pchały tylko spokojnie jechały jedną kolumną... słyszałeś kiedyś na cb radiu jak mówią żeby jeden z kierowców wjechał na zakładkę żeby zablokować jeden pas? Robi się to po to żeby cwaniaki, którym się nie chce grzecznie stać w kolejce nie wyprzedzały całej kolumny żeby później się pchać na jana podczas gdy inni grzecznie stoją i czekają żeby ruszyć się do przodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Powiem ci to co mówię na radiu dojeżdżając do prawie każdej zwężki.
"Oj boroki. Nigdy się qrwa nie nauczycie jeździć na suwak."

Oto dlaczego nie powinno się blokować pasa.

NieIstotne

2013-06-03, 20:18
@Tabernak

Logiczne myślenie nie jest Twoją mocną stroną, ale spróbuj. Obiecuję, nie zaboli. Wyobraź sobie, sznurek samochodów na prawym pasie, na lewym jadą samochody z podobną prędkością i płynnie między każdy pojazd z prawej wjeżdża pojazd z lewej, a teraz wyobraź sobie prawy pas zakorkowany, na lewym pędzą buraki takie jak Ty, które zatrzymują się przed samym zwężeniem i czekają aż ktoś ich wpuści. Żeby wpuścić takiego "miszcza" jak Ty z lewego pasa, to cały prawy musi się zatrzymać, co zwiększa tylko korek....

jarecki93

2013-06-03, 20:20
NieIstotne napisał/a:

Kulturą nazywasz wpieprzanie się na krzywy ryj tuż przed zwężeniem?


Powiedz gimbaza czy od tygodnia masz prawko? Serio jak nie rozumiesz zasad ruchu drogowego to porwij swoje prawo jazdy. W sumie i tak pewnie go nie masz. Serio. To nie jest wpieprzanie się na krzywy ryj. To jest NORMALNA jazda. Przez debili którzy stoją na prawym pasie normalna jazda w naszym kraju stała się czymś nagannym. Pojedź do Niemiec i tam wcielaj w życie swoje teorie :)

Nihilista

2013-06-03, 20:30
Jedyne wyjście - filmować sk***ysynów podczas blokowania pasa i wysyłać nagrania odpowiednim służbom, ewentualnie do netu jak SH67468 (masz szmato prezent, kolejny ślad po tobie w sieci) - przecież nie można się z każdym blokującym przyjebańcem napie**alać na poboczu. Co z tego, że on ma ochotę na awanturę, a może ja mam akurat dobry nastrój? Najchętniej bym zabijał za debilizm, ale podobno nie wolno.

failzone24

2013-06-03, 20:30
@NieIstotne
Ty chłopie jesteś jakiś popie****ny. Na tym polega kulturalna jazda w korku że korzysta się z obu pasów a na końcu lewego robi się suwak i wszyscy są zadowoleni. U nas ciągle pokutuje zaściankowy pogląd że ci z lewego się wpychają czyt. "Najpierw ch*j lewym ominął korek, a teraz się na mój pas wpie**ala. Ni ch*ja nie wpuszczę go, niech stoi". Tak jest w normalnych krajach że jak stoi korek to kierowcy wyj***ne mają na to kto ma pierwszeństwo tylko się robi suwak i po kłopocie.

mariop75

2013-06-03, 20:30
@NieIstotne

No tak wszystko jasne prawko masz od roku dlatego piszesz takie głupoty.

teken

2013-06-03, 20:32
pie**olony burak. W zielonej Górze jest remont ronda PCK, przez które jadę busem codziennie po kilka razy, czasem na prawym pasie tworzy się korek kilometrowy, przez 2 skrzyżowania z sygnalizacją, bo ludzie jadą tylko prawym pasem. Zawsze jadę tam lewym pasem i zawsze mnie ktoś wpuści, oczywiście buractwa nie brakuje, ostatnio trafił się gość z "siódemki", co jechał po 2 pasach, jakoś mi się udało go wziąć na odległość kilku cm od lusterek, otworzyłem okno i zj***łem go jak psa, jedyne co potrafił odpowiedzieć to tylko "eeeeeeee, a aaa aaaaa dlaczego masz jechać szybciej ode mnie ?" Bo jesteś debilem.
Mam z tym do czynienia codziennie, codziennie wpuszczam na zamek w kilku miejscach, nie ważne czy to maluch czy bmw, tracę na tym kilka sekund, a zyskuję wdzięczność. Nawet miło czasem jest zobaczyć jak ktoś ci kiwnie głową, uśmiechnie się, albo machnie ręką.

Przy jeździe na zamek błyskawiczny tracimy dosłownie kilka sekund, przy ustawianiu się na 1 pasie, nawet kilkadziesiąt minut.

Wg mnie w ogóle ta metoda powinna być uczona jako obowiązkowa (a nie jest) i powinny ją konkretnie regulować przepisy, a nie tylko za blokowanie albo jazda 2 pasami.