18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Berserk

javal • 2013-04-12, 02:05
Witam,

Chciałem się z wami "podzielić" animą Berserk. Nie ma co dużo pisać, jest to coś, co powinno się spodobać przynajmniej części sadoli, czyli nak***ianie wielkim w ch*j mieczem w klimatach średniowiecznych .



Wiem wiem, część z was już pewnie szuka gdzieś tego zdjęcia.



No cóż jedyne co wam mogę powiedzieć to wielka murzyńska pała wam w dupę.

Jest to jednak "nietypowa" anima. Ma trochę poważniejszą kreskę i jest mroczna a opowiada losy bohatera, który nak***ia demony, ale potem jest retrospekcja i większość czasu pokazuje jak Guts dorasta jako najemnik i nak***ia za kasę ludzi w niemal że regularnej armii średniowiecznej. Nie ma co się rozpisywać jest morze krwi, flaki gwałty i ogólna rozp***ucha ale jest też ciut głębsza fabuła.





A tu jeszcze trajlerek z wersji filmowej



Berserk ukazał się jako manga, anime a w chwili obecnej wychodzi w 4 częściach jako film pełnometrażowy (robiony bodajże przez Warner Brosa). Niestety mimo że pierwszy tom mangi ukazał się w roku 1990 (anima w 97) nadal jest "ongoing".

Ja osobiście raz że nie trawie japońskiego dubbingu, dwa wolno czytam więc oglądam tylko po angielsku, jak by ktoś potrzebował to linki do stron gdzie można znaleźć mniej lub bardziej pedalskie japońskie bajki po ang. Gdzieś tam berserk też powinien być.

http://www.watchdub.com/

http://dubbedanime.tv/anime-series/#T

http://www.englishanimes.com/anime-dubbed-list/?key=ALL

A jak ktoś chce poczytać to

http://www.mangareader.net/96/berserk.html

Polskie musicie sami sobie szukać, jak wpominałem wolno czytam, więc się tylko za dubbing biorę, a polskiego dubbingu do tego raczej nie ma.

Czekam na hejt.

Kliksiu

2013-04-12, 20:27
stary, komentarz o jaraniu się japonią ma więcej piw niż twój temat :) wypie**alaj z tym gównem :)

Roler

2013-04-12, 20:31
Dobrze, że jest tu tyle ludzi o poziomie umysłowym gimnazjum, którzy zamiast docenić czyjeś zainteresowania i wkład w edycje materiału zgnoją go żałosnym zdjęciem. Gdyby nie wy, jeszcze ktoś by się postarał i napisał coś fajnego zamiast kopiować z kwejka.
Jakbyście widzieli temat o książkach to możecie walnąć:


Nie rozumiem ludzi, którzy mają hobby, skoro można like'wać na fejsie i przeglądać na bierząco kwejka.

PegasiBierzeWDupe

2013-04-12, 20:36
piwo. jestem hejterem tej j***nej mody na wszystko co japońskie, ale Berserk to naprawdę świetny kawał roboty.

Diger11

2013-04-12, 20:54
Chyba was poje***o to anime jest takie zryte ze az mi się nie chce je opisywać, zje***e i tyle, koniec kropka. Nie mniej dla mega niewyżytych ludzi którzy lubią np. patrzeć jak przed nimi pali się pies a maja wiadro wody no i oczywiscie nie pomogą psu tylko poczekają aż się spali. To dla takich ludzi to anime jest w sam raz. Jesteś niewyżytym prawiczkiem z aspiracjami na masochistę (?), jeśli tak to to anime jest dla ciebie...

Jeleń_Daniel

2013-04-12, 20:54
Tu jest po polsku do pewnego tylko rozdzialu:
http://www.online.berserkfan.info/

A co do hejterów to ch*j wam w dupe. Przecież czytanie tego to rozrywka jak kazda inna, czy to tv, ksiażka. Nikt nikomu nie wciska tego na sile.

bravoteampolska

2013-04-12, 20:58
Nieee niee ,k***a kolejne bajki
Kanciate ryje i pie**olone rysowanki dla dzieci z podstawówki no ewentualnie gimbazy

kotkotkot

2013-04-12, 21:05
bravoteampolska napisał/a:

Nieee niee ,k***a kolejne bajki
Kanciate ryje i pie**olone rysowanki dla dzieci z podstawówki no ewentualnie gimbazy

Smieszny jesteś jak tak myślisz. Niech zgadne kolejny JP, dres i w dodatku debil? Jeśli w czymś się pomyliłem to wymien. A poza tym dyskututuj na temat o, ktorym chociaz troche masz pojecie

brzoza

2013-04-12, 21:13
pedalstwo, to bycie bezmyslnym lemmingiem lecacym za tlumem a ciota i ch*j to dresiarstwo i cpanie.
pie**olicie jakie to ch*jowe i sp***olone a ilu z was widzialo cos wiecej poza daimosem itp na poloni 1 i czarodziejka z ksiezyca na polsacie??? za to gowniane filmy ogladacie, bo nie sa bajeczka.
te bajeczki (nie twierdze, ze te z litrami krwi tez) sa powazniejsze i madrzejsze niz wiekszosc tego szajsu w tv.
nie lubicie mangi i anime, to wypie**alajcie i nie czytajcie, nie komentujcie i nie ogladajcie. idzcie pic piwo ogladajac kiepskich czy inne wsapaniale filmy, ktore dla was nie sa pedalskie.
i ch*j k***a, pozdrawiam

czaspogardy

2013-04-12, 21:15
Na chwilę obecną jedyna chińska bajka jaka mi się podobała to ghost in the shell. Ale ten trailer tutaj mnie zaciekawił, ładnie animowane w porównaniu do 99,9% reszty chińskich bajek gdzie ch*jowa animacja aż razi po oczach. Dam temu szansę, ale jaka by chińska bajka nie była nadal pozostanie chińską bajką.

Ankane

2013-04-12, 21:29
bravoteampolska napisał/a:

Kanciate ryje i pie**olone rysowanki dla dzieci z podstawówki no ewentualnie gimbazy




Tja. Z całą pewnością.

Hejta dla hejtu nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem. Trochę mi żal (trochę, bo dla ciemnoty się należy) wszystkich, którzy zapewne nie znając tematu wyśmiewają go, bo to jest takie fajne. Staram się również zrozumieć tych, dla których przeczytanie czegokolwiek sprawia trudność, czy też jakże popularnych w tych czasach dzieci z ADHD, które nie potrafią się skupić na jednej czynności dłużej niż minutę (i tym samym dać szansę czemuś, co jest rzeczywiście dobre).
Dobrą robotę doceniam i sama polecam Berserka, ponieważ widać, że autor zrobił sporo rozeznania tworząc mangę. Fabularnie jest mrocznie, zwłaszcza na samym początku (Zaćmienie). No i niektóre kadry są majstersztykiem.


Zkirtaem

2013-04-12, 21:34
Innymi słowy wielki kozak siecze wszystko co popadnie dwumetrowym mieczem, od czasu do czasu popadając w jakąś tam delikatną filozoficzną rozkminę. Czym to się różni od całej reszty typowych bajek (bleachy i naruta) z wielkimi kozakami siekającymi wszystko co popadnie dwumetrowymi mieczami? Mhrokiem i tyle?

Ktoś wcześniej wspomniał o Monsterze. Gdybym chciał udowodnić komuś że anime to mimo wszystko nie tylko rozrywka godna dzieciaka z podstawówki, to byłoby chyba moją propozycją. Mroczny klimat wspomniany w temacie, powaga, żadnych supermocy, dwumetrowych mieczy i cycków większych od głowy, głębokie rozkminy nad poważnymi tematami, zagłębianie się w psychikę mordercy, jedyne wady jakie potrafię wymyślić to długość i żałośnie brzmiący tytuł.



Aczkolwiek nie widziałem tego berserka, po prostu wnioskuję po opisie i obrazkach że tytuł skupia się bardziej na wypruwaniu flaków niż budowaniu głębokiej fabuły. Może się mylę i w tym animie jest ukryty sens życia i odpowiedź na wszystkie pytania, kto wie.

Roler

2013-04-12, 21:39
@ brzoza
Napisałeś sporo prawdy, ale trochę za bardzo się wkurzyłeś. Przecież ci idioci hejtują tego rodzaju rzeczy, bo to modne. I z racji faktu: czego nie robię, jest zje*ane.
Jak dla mnie manga jest tym samym co komiks. A anime jest formą, która pozwala na ukazanie wielu historii, bądź rzeczy niemożliwych do pokazania np. w filmie. Oczywiście większość tworów anime-podobnych to g*wno dla szarej masy w japonii, ale można znaleźć perełki.
Nie ma jednak co liczyć na zrozumienie wśród ludzi, którym anime kojarzy się z żałosnymi gifami z kwejka, gdzie widać majtki, albo ziemniak się sam obiera.
Jak dla mnie anime jest na drugim miejscu po książkach w możliwościach przesłania jakiś wartości, bądź poglądów. Jako przykład można podać "Monster", "Psycho Pass".

Ankane

2013-04-12, 21:41
Zkirtaem napisał/a:

Ktoś wcześniej wspomniał o Monsterze. Gdybym chciał udowodnić komuś że anime to mimo wszystko nie tylko rozrywka godna dzieciaka z podstawówki, to byłoby chyba moją propozycją. Mroczny klimat wspomniany w temacie, powaga, żadnych supermocy, dwumetrowych mieczy i cycków większych od głowy, głębokie rozkminy nad poważnymi tematami, zagłębianie się w psychikę mordercy, jedyne wady jakie potrafię wymyślić to długość i żałośnie brzmiący tytuł.



Monster jest świetny, ale nie jest dla każdego. Tutaj fabuła jest mocno ze sobą powiązana, a sama historia liczy ponad 70 odcinków, co pewnie wielu by zniechęciło. Nie ukrywam też, że to tytuł dla bardziej rozgarniętych ludzi, a nie gimbazy umysłowej.

Zkirtaem napisał/a:

Aczkolwiek nie widziałem tego berserka, po prostu wnioskuję po opisie i obrazkach że tytuł skupia się bardziej na wypruwaniu flaków niż budowaniu głębokiej fabuły. Może się mylę i w tym animie jest ukryty sens życia i odpowiedź na wszystkie pytania, kto wie.



Sens życia? A to czytasz/ oglądasz tylko takie tytuły? Fabuła niesie ze sobą więcej, niż tylko rozpruwanie flaków. Po prostu wiele osób z tej strony można chociażby tak zachęcić do tytułu (w końcu to sadystyczny portal przecież).

Zkirtaem

2013-04-12, 21:47
Nie, sens życia byłby kontrastem do tego co sobie o berserku wyobrażam, wszystko co chciałem przekazać tym zdaniem to "Może się mylę". Oglądam najróżniejsze rzeczy, mogą być nawet bez sensu życia.

MichaU

2013-04-12, 21:53
Dragonball to jedyny przykład anime, który da się zaakceptować. Co do reszty: