18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Beka dziennikarza z Ministra Nowaka i jego Pindolina

rudzinuszka • 2013-08-12, 23:52


Alternatywne przedstawienie cudu techniki kolejowej, czyli super nowoczesnego Pendolino :-D dawno się tak nie uśmiałam oglądając wiadomości.
Enjoy.

rimogyz

2013-08-13, 16:29
strik3r napisał/a:

i ch*j jeden wielki z tego pindolino, jak mamy sk***iałą infrastrukturę kolejową, będzie jeździł jak inne składy :) nie dość że wejdzie, o ile w ogóle ktokolwiek go zobaczy, za 1,5 roku to wyj***li na niego grube pieniądze za które mogliby kupić składy polskiej firmy, gdzieś z południa chyba, która produkuje szybie pociągi do Nieniec. Ale po ch*j napędzać własną gospodarkę?



Chodzi Ci o grupę kapitałową EC. Rozwieję jednak twoje nadzieje - w Polsce tylko projektują - produkcja jest w Chinach :amused:

Ewentualnie może chodzić ci o firmę PESA z Bydgoszczy, ale mieli wyższe ceny, a u nas wszystko wygrywa cena. ch*j, że jakość może być gorsza, ale cenacenacenacena (co też jest notabene poj***ne)

nygas232

2013-08-13, 16:37
To je mowa nienawiści fszystko ja nie czytę!!!

mk1981

2013-08-13, 16:58
Cardioceras napisał/a:

Ja pie**ole :facepalm: TVN sięga dna, a pan redaktor sięga ręką do własnego rozporka żeby sobie zwalić. Aj, zapomniałem - zwali mu kamerzysta bo prawdopodobnie są parą.

Pewnie że na holu bo Pendolino nie ma rozpoznania trasy.



Nawet nie wiesz w kogo, ale strzykasz jadem. To nie jest TVN tylko TV Republika, a on sobie nie zwali, ani jemu nikt nie zwali, tylko ma polew. Natomiast Ty masz ból dupy - ciekawe dzięki komu :P

Jeśli trzeba Wahadełko zaprogramować, to dlaczego mister minister o tym nie powiedział? Ano tylko dlatego, że jest marionetką, która ma tylko odwracać uwagę od istoty sprawy. Na ch*j nam takie pociągi, gdy nasze trakty kolejowe ledwo wytrzymują 120 km/h zwykłych IC. Słyszałem, że szykują się do budowy kolei dużych prędkości, ale dlaczego za tegoroczny budżet zakupiono coś, co rozpędzić się może do prędkości znamionowej dopiero za 7 lat?

St...........el

2013-08-13, 17:14
fantomasik - k***a, co ma jedno do drugiego? Jakoś przywieźli pociąg do kraju to oznacza, że był maszynista z uprawnieniami, po drugie nigdzie nie pisze, że instytucja nie może wybrać się do innego kraju i TAM nadać homologację. Jak zwykle łatwiej zgrywać wszechwiedzącego bazując na wikipedii, a nie myśląc praktycznie.

clf111

2013-08-13, 17:17
Żenującą szopkę to zrobiła republika tv, naprawdę spodziewałem się jakiegoś poziomu po tej stacji a tu widze jest gorzej niż na youtube.
Pendolino był pchany przez lokomotywę ponieważ nie ma homologacji na poruszanie się po polskich torach i tyle w temacie.

Ti...........ch

2013-08-13, 18:07
Po pierwsze: Niependolino (nie ma wychylnego pudła wiec to ch*j nie pendolino) nie ma jak byc zaprogramowane na polskie trasy, bo nie działą u nas system ETCS. Jest on wymagany na linie o prędkości szlakowej powyzej 160 km/h, a u nas takich nie ma (pomijajac testowy odcinek na CMK, który na codzień jest uzytkowany do prędkości 160 km/h).
Po drugie: Niependolino było ciągnięte przez lokomotywe takze w Czechach (nie wiem jak było w Austrii)
Po trzecie: Niektóre polskie lokomotywy np. ET22 i EU07 (wiec pewnie EP07 też) maja homologacje na jazde po liniach kolei czeskich, tak samo jak zdarzaja sie u nas jeżdzące po Polsce czeskie lokomotywy CD serii 163.
Po czwarte: Jeżdzące u nas radzieckie lokomotywy czyli głównie M62M (ostatnio widziałem rozłączona na 2 osobne lokomotywy dwuczłonową lokomotywe 2M62) i TEM2 są automatycznie homologowane jako że od 40 lat są uzytkowane na PKP jako ST44 i SM48. Potrzebne jest im tylko wyrobienie świadectwa dopuszczenia do ruchu wydawane przez UTK.
Po piate: wypowiedź prezesa NIK cytowana tutaj odnosi się do przetargu które wygrało Pendolino w 1997 roku. Przetarg został uniewazniony
Po szóste: mam wyj***ne na InterCity odkad od grudnia 2012 roku upie**oliło mi bezpośrednie pociągi z Wrocławia do Przemysla

rudzinuszka

2013-08-13, 21:26
Bardzo mi miło, że moja pierwsza wrzutka dostała porównywalną ilość piw, co gruzojad sp***alający z karuzeli. Pozdro Sadole! ;)

Baqunia

2013-08-14, 10:57
maras2689 napisał/a:

Ludzie k***a, co już ciśniecie po gospodarce, PO itp. Najpierw poczytajcie o sytuacji, dlaczego go przyholowali, a potem podniecajcie się sp***olonym Panem Redaktorki-em, który reprezentuje dno dziennikarskie, debil drąży temat, że stara lokomotywa przyholowała Pendolino, a się nawet nie dowiedział, że musi ono otrzymać homologację, aby przemieszczać się po torach na terenie Polski.



Dokladnie sie z Tobą zgadzam. I dodam jeszcze, że z mojej strony szacun dla Pana ministra za zachowanie stoickiego spokoju. Bo ja pewnie na jego miejscu nie powstrzymałabym się i z miejsca udusiłabym tego zniewieściałego dziennikarza, który za wszelką cenę usiłuje być mądrzejszy i sprytniejszy niż jest. Nie zniosłabym gdyby tak się na mnie wpychał, wciskając mi mikrofon na siłę: w oczodoły, usta i gdzie tylko się da. ;p