18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Beka dziennikarza z Ministra Nowaka i jego Pindolina

rudzinuszka • 2013-08-12, 23:52


Alternatywne przedstawienie cudu techniki kolejowej, czyli super nowoczesnego Pendolino :-D dawno się tak nie uśmiałam oglądając wiadomości.
Enjoy.

Szron

2013-08-13, 01:36
pie**olino :D
Sk***ysyn jak się migał od odpowiedzi.
Nie mógł sam powiedzieć że pociąg nie ma homologacji?

Co on k***a pierwszy dzień na stołku ministra transportu siedzi?

Aż Schetyna łeb jak koń spuścił widząc dezaprobatę młodego mośka.

Na pohybel!

St...........el

2013-08-13, 01:48
fantomasik - k***a, jakbyś zrozumiał, to byś nie pieprzył głupot. Homologację można było nadać we Włoszech. To nie jest jakiś cholerny problem, prawda?

Zl...........ny

2013-08-13, 02:05
Jak zwykle przekręt na milionową skalę, a jak się afiszuje dureń "za rządów PO"... tfu na te pasożyty

Koniuszko

2013-08-13, 02:08
k***a, co to za pie**olenie o homologacji! Niemieckie, czeskie, słowackie, radzieckie i ch*j wie jakie jeszcze pociągi tłuką się po polskich torach, a pindol nie ma homologacji? Pociąg nie jedzie sam, bo nie da rady jechać sam. Trakcja jest zbyt antyczna, pociąg nie jest wyposażony w antyczne systemy komunikacji i nadzoru ruchu. Wyobrażacie sobie taki nowoczesny pociąg, kabinę ciuchciarza z LEDowymi zegarami, klimą i odświeżaczem powietrza o zapachu poziomkowym, a po środku bakelitowa słuchawa produkcji telmor z PRLu? Albo nawet pantograf. To nie jest maszyna produkcji radzieckiej o skoku 80cm. Pantograf w pindolu wymaga precyzji. Tolerancja 2%, albo będzie światło mrugać, a silniki fiata wśród pociągów szlag trafi. Trochę zrozumienia. Jaka europejska firma robi produkty na handel w Europie, bez europejskiej homologacji? Polska to już nie jest blok wschodni. Kity o homologacji to emerytom duście. To już k***a Gierek mniej kłamał.

Tamers

2013-08-13, 02:34
fantomasik napisał/a:




Sam jesteś jełop. Jakbyś trochę poczytał, to byś wiedział, że bez homologacji pociąg nie ma prawa sam się poruszać po torach a takowej nowy nabytek PKP NIE POSIADA.


A tak w ogóle, to zastanawiam się kto i ile wziął łapówki, skoro Polska posiada pociąg rozpędzający się do 200 km/h i mało tego, kosztuje tylko 16 mln a nie 80 jak Pendolino. Zwie się Impuls!!
A o to krótki pokaz, tego co Impuls potrafi.




Zgadzam się z kolegą, ktoś musiał wziąć w łape. Impulsem jeżdżę codziennie na uczelnie i do roboty także potwierdzam tylko że komfort jest i sprawuje się bez zarzutu. W zasadzie na potrzeby InterShity wystarczyłoby jedynie zmienić wyposażenie czyli fotele i trochę zmienić ich układ więc banał....

mrocznykosiarz666

2013-08-13, 02:47
"Oddziela zwykłych zjadaczy chleba od tych szczęśliwców (...)" Ty k***a ignorancie j***ny. Za takie słowa to Cię powinni wyj***ć na zbity pysk "dziennikarzyno". :-x

Ti...........ch

2013-08-13, 06:14
maras2689 napisał/a:

Ludzie k***a, co już ciśniecie po gospodarce, PO itp. Najpierw poczytajcie o sytuacji, dlaczego go przyholowali, a potem podniecajcie się sp***olonym Panem Redaktorki-em, który reprezentuje dno dziennikarskie, debil drąży temat, że stara lokomotywa przyholowała Pendolino, a się nawet nie dowiedział, że musi ono otrzymać homologację, aby przemieszczać się po torach na terenie Polski.



Jesteś matołem co nie potrafi nawet ogladać ze zrozumieniem :roll:
Dziennikarzowi chodziło o to dlaczego robi się taką hucpe z okazji pojawienie sie w polsce pociągu który nawet nie wjechał jeszcze o własnych siłach. Nie mozna sie lizać po fiutach jak juz przejdzie testy i bedzie jachało w pierwszą rozkładową trase? Moim zdaniem redaktorek trafił w sedno robienia sobie pały przez PO jacy to oni sa zajebiści i w ogóle zastali drewnianą itp. Tylko co oni mają wspólnego z zakupem tego pociagu poza zatwierdzeniem przetargu przez ministerstwo transportu skoro InterCity to prywatna spółka (Skarb państwa ma tam udziały, ale jednak jest prywatne).

to...........um

2013-08-13, 06:36
A żeby jechał 300 km/h PKP zatrudni hiszpańskich maszynistów...

szymon77513

2013-08-13, 07:56
fantomasik napisał/a:





A tak w ogóle, to zastanawiam się kto i ile wziął łapówki, skoro Polska posiada pociąg rozpędzający się do 200 km/h i mało tego, kosztuje tylko 16 mln a nie 80 jak Pendolino. Zwie się Impuls!!
A o to krótki pokaz, tego co Impuls potrafi.




a Impuls jest produkowany w moim mieście, Nowym Sączu w firmie NEWAG i "rząd" zamiast napędzać i inwestować pieniądz w takie własnie przedsiębiorstwa to wywalają pieniądze w błoto..

lu...........66

2013-08-13, 08:25
@mrocznykosiarz666

Czy ty sobie jaja robisz? Chłop z pełną świadomością leciał po bandzie, żeby pokazać absurd sytuacji.

gregor40

2013-08-13, 08:29
Ale pie**olenie z tym NEWAGiem.

Raz, że NEWAG nie ma mocy produkcyjnych. Wyprodukował całe kilkanaście IMPULSÓW ever, każdy conajmniej dwukrotnie mniejszy niż Pendolino.

Dwa, że IMPULS ma prędkość eksploatacyjną jak współczesne pociagi PKP - 160km. co z tego, że się rozpędza do 200? Moje auto też się rozpędza do 200, co nie znaczy że da się i jest sens tak jeździć na codzień.

Trzy - co z tego, że nie może jeździć poniżej -25C? Średnia temperatura w nazimniejszym miesiącu -15C. Absolyutne minima temperatury dobowej poniżej -25 zadażają się sporadycznie.

Cztery - budowanie pociągu wysokich prędkości to nie jest coś, co może od ręki zrobić firma produkująca na codzień szynobusy. Dla tego w dolinie lotniczej nie budują liniowców pasażerskich. Stopień trudności i know-how rośnie nieliniowo. Jakoś przy Dreamlinerze nikt nie krzyczał, że trzeba własnego budować?

Ja jestem jak najbardziej za wspieraniem Polskiej gospodarki. Ale tam, gdzie ma to sens.

DonSalieri

2013-08-13, 09:17
fakt to całe pchanie Pindolino bo nie ma homologacji to pindolenie ... na 100% ma homologacje UE ... Śmieszą mnie te powitania pociągów , samolotów , nawiasem skoro te pociągi maja jeździć za półtora roku to po kiego ch...ja ?? jeden jet juz teraz ? gdzie 99% czasu bedzie stał na bocznicy? :D

Mycroft

2013-08-13, 09:21
Jednym zdaniem : Z Modlina odleciał Dreamliner, a z nowego dworca Łódź Fabryczna odjedzie Pendolino...

ocjokrakow

2013-08-13, 09:34
„Gdyby PKP kupiła szybkie pociągi "Pendolino", mielibyśmy do czynienia z jedną z największych afer finansowych.”
~Janusz Wojciechowski, prezes NIK, rok 2000.