18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

87 letni kombatant ze Szczecina

Kekolieri • 2012-11-12, 21:48
"87 letni kombatant ze Szczecina każdy dzień wojny widzi jak by to było wczoraj. Teraz przychodzi co roku na Wały Chrobrego żeby się cieszyć i upewniać, że to wszystko miało sens. W jego wypowiedzi jest misterium. On odkrywa przed nami to, co większość zapomniała dawno lub nigdy się nie dowiedziała. Patriotyzm to zwykłe ludzkie uczucie."



Wzruszyłem sie przy 4 minucie.

Orzel7

2012-11-12, 23:04
I will not cry, I will not cry!! I WILL NOT CRY .... FUCK ...

konrad3112

2012-11-12, 23:08
Takie historie trzeba dokumentować póki czas, jednak kto robi takie zbliżenia na twarz?! obiektyw do ust mu wsadź najlepiej, filmowcy...

Pater patriae

2012-11-12, 23:10
Plecionkarz napisał/a:

Największym bohaterem jest Roman Dmowski. To on był przy podpisywaniu traktatu wersalskiego, walczył o suwerenną Polskę a kult Piłsudskiego sprawia, że pamięć o tym człowieku jest zdecydowanie zbyt mała.



Trochę przesadzasz (choć oczywiście Piłsudski jest bardziej doceniany, ale to przez pryzmat wydaje mi się, tego, że on działał czynnie, był wodzem, natomiast Dmowski mężem stanu, który oddał zasługi na polu intelektualnym Polsce), dla mnie, to największymi bohaterami, mimo dzielących ich poglądów byli: Dmowski, Piłsudski, Witos, Korfanty i Grabski, każdemu z nich leżało na sercu dobro ojczyzny, nie to co dzisiejszym włodarzom...

Proximate

2012-11-12, 23:11
W opisie ma 87, w filmie mówi, że kończy 88, autorze ..
Ale i tak szacun dla patrioty, że przyszło mu żyć w tak popie**olonym kraju.

borisklinga

2012-11-12, 23:15
Zdajecie sobie sprawę z tego, że gdy umrą ostatni ludzie tacy jak ten Pan, to nie będziemy mieli żetelnego źródła na temat 2 wojny ?

Róbcie reportaże, wywiady, nagrywajcie tych ludzi i wszystko co chca opowiedzieć, za kilkanaście czy kilkadziestąt lat to będzie bezcenny skarb w tym zakłamanym świecie s sprzedanej Polsce

Godomogo

2012-11-12, 23:28
Szacunek dla Tego bohatera . Piwo ? dla autora tak . a dla tego pana spokojnego zycia bo pewnie rząd , nfz za przeproszeniem "jebią" go .. A On o to walczył .

gimi84pl

2012-11-12, 23:35
ta panienka to musiała się prezentować , uroda lata dziewiętnaście trzydzieści dziewięć, że się dziadzio tak przymilał

minetek

2012-11-12, 23:36
teraz mamy wielkich bohaterów, którzy k***a na naszych pensjach zbudowali fortuny....

M00nSpeLL

2012-11-13, 00:11
Łzy mi poleciały i nie wydaje mi się aby w takiej sytuacji było to pedalskie.

roopert92

2012-11-13, 00:33
Zawsze chciałem zapytać mojego dziadka o te czasy. Zawsze mówił 'Jak będziesz w tym wieku kiedy ja w tym uczestniczyłem to Ci opowiem'. Kiedy miałem 17 lat umarł... Na szczęście ten film i wiele innych pokazuje jak wyglądało życie kilkadziesiąt lat temu w Polsce.

smyndryl

2012-11-13, 00:37
Według „Prawdziwych Patriotów Polskich" jestem lewakiem, a historia tego człowieka mnie co najmniej... wzruszyła. Jak to jest, ktoś wytłumaczy?

Swoją drogą - chcielibyście posłuchać utrzymanych w takiej konwencji opowieści drugowojennych? Świeże, czyste tzw. materiał własny?

brt1529

2012-11-13, 00:42
Co za człowiek, jego historia akurat została opowiedziana ale ile takich osób żyje anonimowo wśród nas, kiedyś walczyli i teraz znowu musza walczyć żeby nie pomrzeć z głodu. Ciężko się nie wzruszyć ale też smutne wnioski

qbak

2012-11-13, 00:52
przypomnial mi sie ten rownie mocny material:


jankol

2012-11-13, 00:59
Wzruszyłem się i tak mi jakoś głupio, że dziś młody człowiek ma to wszystko gdzieś. Zazdroszczę mu bardzo tej dumy, tej godności. Jestem wdzięczny temu człowiekowi. Jego wspomnienia to prawdziwy skarb, nikt mu tego nie odbierze!

Tematy panujące na sadistic ostatnio wcale nie są nudne mimo, że sporo tego. Rzeczy poruszane w tych tematach, dają mi dużo nadziei. Tu spotykamy się dla rozrywki, pośmiać się, podyskutować, szydzić, przekraczamy granice dobrego smaku, ale zauważyłem też, że tak naprawdę jesteśmy Polakami i to dumnymi ze swej narodowości. Pomimo hejterów, "gimbusów", ludzi z zagranicy którzy plują w swoje gniazdo, nazywając rodaków "Polaczkami" itp. są tu ludzie którzy mają chyba sporo wspólnego ze mną, moimi poglądami, a może przede wszystkim dumnych z bycia Polakiem, mimo wszystko. Ten Pan z fimu i jemu podobni, sprawiają, że nigdy nie przestanę być dumny, nigdy nie stracę szacunku do swojej Ojczyzny. To jak dziś jest to wina polityków, oraz ludzi którzy nie szanują swojego państwa, a nie POLSKI! Jakoś tak mniej się boję o naszą przyszłość, bo w końcu przyjdzie dzień, gdzie będziemy zmuszeni, wstać od komputera, ruszyć dupsko na wiejską i zrobić porządek i wiem, że sporo osób stąd zrobiłaby to włącznie ze mną. Chwała i Cześć Bohaterom!

sebeks

2012-11-13, 00:59
m1ch43lord napisał/a:

"

Wzruszyłem sie przy 4 minucie.



po prostu łyknąłeś tę historię, zapewne prawdziwą, ale subiektywną