18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

50 piosenek z lat 90

LuxOFF • 2013-08-08, 10:36
W poczekalni zobaczyłem temat "50 piosenek z 2012r", posłuchałem i zastanawiam się czemu już nie powstają takie piosenki jak te poniżej :-/

Zl...........ny

2013-08-08, 22:51
DuckDodgers napisał/a:


Widzę że już zaczynasz sobie zmyślać z wydawaniem płyt więc nie będę się już wdawał w dyskusję :]


Cytat:


Nagrałem z zespołem 2 płyty w studio, cały czas aktywnie gram dogrywałem również gitarki kolegom do podkładów hiphopowych coby trochę tam muzyki też było.



Co ty niepoczytalny jesteś? A te płytki to nagraliście dla samych siebie? No tak w końcu studio to za darmo... Co do tego nędznego oklepanego obrazka to widać w prawdzie walkę, ale bardziej drgawki spowodowane chorobą psychiczną tzw. syndrom szkoły muzycznej. Napisałem, że się "bawiłem" bo to nie było nic profesjonalnego, jednak jest to minimalnie coś więcej od kompletnego laika, tyle. Za to ty zrobiłeś z siebie wielkiego kompozytora więc przynajmniej po części potwierdź swoje jakże barwne historie, bo nie kłamałeś nie ;) ?

DuckDodgers napisał/a:



Garstka no k***a takiego jełopa to dawno nie czytałem :D Cała scena jazzowa, bluesowa, fusion, rock (więcej wymieniac nie bedę) wszyscy graja to samo i jest tylko garstka wartościowych :D Dobrze że zmieniłeś zainteresowania :D



Oj bo jak jazzman to od razu wielce kreatywny człowiek, on jest taki niemainstreamowy, musi być zdolny! Mam znajomych po wyżej szkole jazzu i grają do kotleta w knajpach, ciągle na jedno kopyto. I tak, tylko część ludzi z tysięcy zespolików jest wybitna co widać w świecie. Tak jest w każdej dziedzinie i tak funkcjonuje świat od tysięcy lat... ale oczywiście według naszego muzyka każdy zespół jest świetny a to że grają po garażach i wydali 2 egzemplarze płyty to dlatego że brzydzą się komercją. Tfu

DuckDodgers

2013-08-08, 22:52
Zly_wrecz_okropny napisał/a:


Co ty niepoczytalny jesteś? A te płytki to nagraliście dla samych siebie?


Nie, to Ty jesteś bystry jak woda w kiblu. Nagrywanie to nie to samo co wydawanie. Tak dla samych siebie, do rozdawania na koncertach albo wysyłania do wytwórni lub jako próbki. Normalna sparawa.
Zly_wrecz_okropny napisał/a:


No tak w końcu studio to za darmo...


Nie, płatne. Kolejny wymysł? Matka wie że ćpiesz?
Zly_wrecz_okropny napisał/a:


Napisałem, że się "bawiłem" bo to nie było nic profesjonalnego, jednak jest to minimalnie coś więcej od kompletnego laika, tyle. Za to ty zrobiłeś z siebie wielkiego kompozytora więc przynajmniej po części potwierdź swoje jakże barwne historie, bo nie kłamałeś nie ;) ?


Tak dokładnie. Pisałeś że się bawiłeś w domku na komputerku od rodziców i zadałeś pytanie czy ja w ogóle potrafię na czymś grać to dostałeś odpowiedź. Zawodowym muzykiem nie jestem ale to wystarczy żeby Cie zmiażdżyć wiedzą bo Ty akurat gówno wiesz. Do-re-mi gamę c-dur może znasz z muzyki z podstawówki i na tym się kończy. Chciałeś przykozaczyć i trafiła kosa na kamień.Wielkiego kompozytora, czy wydawanie płyt sam sobie wymyśliłeś. Następnym razem nie szczekaj i nie zgrywaj eksperta jak gówno wiesz to nie będziesz musiał uciekać w pisanie bajek i ośmieszanie się.

Zl...........ny

2013-08-08, 22:56
DuckDodgers napisał/a:


Nie, to Ty jesteś bystry jak woda w kiblu. Nagrywanie to nie to samo co wydawanie. Tak dla samych siebie, do rozdawania na koncertach albo wysyłania do wytwórni lub jako próbki. Normalna sparawa.

Nie, płatne. Kolejny wymysł? Matka wie że ćpiesz?

Tak dokładnie. Pisałeś że się bawiłeś w domku na komputerku od rodziców i zadałeś pytanie czy ja w ogóle potrafię na czymś grać to dostałeś odpowiedź. Wielkiego kompozytora, czy wydawanie płyt sam sobie wymyśliłeś. Następnym razem nie szczekaj i nie zgrywaj eksperta jak gówno wiesz to nie będziesz musiał uciekać w pisanie bajek i ośmieszanie się.



Słuchaj zboczeńcu muzyczny, gówno masz do gadania bo takie banialuki to każdy może wymyśleć by poprzeć swoją wypowiedź i podbudować na duchu ;) A te rzekome lata gry to widzę przyniosły spektakularny efekt skoro skończyło się na parunastu darmowych egzemplarzach. Może czas zmienić zainteresowania? :)

P.S Widzę tak się nabuzowałeś, że aż musiałeś zedytować wypowiedź :lol:

DuckDodgers

2013-08-08, 23:05
No najlepiej swoją wiedzę na temat muzyki i jej tworzenia ty podparłeś - "grzebałem w pro tools" hahahaha

Próba bycia ekspertem
status: failed

:D

Zl...........ny

2013-08-08, 23:23
DuckDodgers napisał/a:

No najlepiej swoją wiedzę na temat muzyki i jej tworzenia ty podparłeś - "grzebałem w pro tools" hahahaha

Próba bycia ekspertem
status: failed

:D



Czyli jednak nie doczekamy się żadnego utworu twojego autorstwa :/ Nie powiem żebyś mnie zaskoczył, naopowiadałeś bajek i narobiłeś w majteczki. No trudno :idzwch*j:

Janóż

2013-08-09, 00:35
to jest to. te piosenki można słuchać bez przerwy i się nie znudzą, a jak pierwszy raz usłyszałem tego typa w futrze co śpiewa(nie pamiętam nazwiska) to mi się nawet spodobało, ale po 3 razie- NUDA!

contowsky

2013-08-09, 01:55
i to uczucie gdy znasz każdy kawałek... dzięki :)

feranos

2013-08-09, 10:43
Połowa tych "zajebistych" kawałków z lat '90 to ch*jnia, spójrzcie prawdzie w oczy, ok freestyler faktycznie jest niepowtarzalny, bo mimo wszystko, nie słyszałem potem już nic podobnego, ciekawe połączenie, ale reszta to taki syndrom dzieciństwa, jak byliśmy dziećmi to nam się podobało a dzisiaj... po prostu tęsknimy za dzieciństwem, jest dziesiątki utworów takich jak te tutaj, ale nam się po prostu nie kojarzą z niczym, ba... nie podobają się nam. Gdybyśmy dzisiaj słuchali tej muzyki po raz pierwszy, prawdopodobnie połowę nazwalibyśmy gównem, a połowę średnimi. Ale bardzo fajna kompilacja, podoba mi się. Piwo leci.

Winxia111

2013-08-09, 15:08
Poza paroma kawałkami Metalliki, RATM, RHCP, The Cranberries, U2, Depeche Mode, AC/DC, Santanie, Garym M, Ironami i Jak zwykle Epickim Pink Floydem, lata 90 wcale nie były takie świetne.

Wraithulek

2013-08-09, 22:26
Accept - Blood of the Nations (album z 2010)
Saxon - Call to Arms (album z 2011)

i nie gadajcie, że nie ma nic dobrego.

dorodnykurczak

2013-08-11, 03:13
fristajla siaka maka mą fri po prostu powrot do dziecinstwa

AdamBrown

2019-01-22, 00:19
dlatego teraz nie tworzą takiej muzyki, bo rewolucja rocka to były jakieś wczesne lata 50- 60 elvis, beatless, póżniej Jim Hendrix, Jannies Joplin, a dalej 70 -80 w tym czasie rozwijała się scena, sprzęt, muzycy, mieli pomysły tematy, itp. po 30 latach ciężko jest znaleźć świerze brzmienie, bo wszystko jest już do czegoś podobne, więc zaczeły się remixy, przeróbki, covery, ITD. stosunkowo najmłodszą muzyką jest Rap, Hip-Hop, dubstep, i wszystkie te bombastiki, bo tu już nie trzeba śpiewać wymyślać textu co jest w piosence chyba najtródniejsze. A w międzyczasie rozwineła się telewizja i technika wideo, co umożliwiło już nie tyle śpiewanie co pokazywanie, co rozwineło muzykę POP, Teledyski MTV, Więc już nie było ważne co się śpiewa, a jak się tańczy, i czy rytm jest fajny, I czy są fajne laski. Póżniej to już wogóle były prawie tańce na rurze. I skończyło się własciwie odkrywanie, muzyki jest tyle, że nikt nie jest jej w stanie przesłuchać i pozostać przy zdrowych zmysłach. Więc każdy sobie wybiera co lubi, a młodzież jest współcześnie urobiona przez MTV. Kiedyś muzyka była nie tylko muzyką, ale była generowana przez subkultórę, w opozycji do rządu, i tak lata 60 bunt ruch Hippie ballady o miłości wolności długich włosach narkotykach i matce ziemi. 70 rewolucja seksualna i to co z nią związane, 80 zimna wojna rock& roll, na wschodzie opozycja do komunizmu, na zachodzie taki jeszcze większy bunt, upadek wartości. 90 rock trochę stracił rozpęd wszystko trochę się ustabilizowało, powstały ballady bardziej o miłości kryzysie, przemianach i nadziejach. 2000 świat zamarł w oczekiwaniu na koniec świata, więc i nie bardzo było co grać, bo kto potem tego będzie słuchał. 2000-2010 coś trzeba było grać bo świat się nie skończył a poprzednie 50 lat wyczerpało temat powstają nowe grupy, muzyka gangsta, i inne egzotyczne kawałki. Może to trochę chaotyczne pewnie można by tu wiele dodać pomiędzy.