18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

50 piosenek z lat 90

LuxOFF • 2013-08-08, 10:36
W poczekalni zobaczyłem temat "50 piosenek z 2012r", posłuchałem i zastanawiam się czemu już nie powstają takie piosenki jak te poniżej :-/

Lol1982

2013-08-08, 16:04
Tak pie**olicie, że muzyka teraz jest komercyjna, a na youtube czy na soundcloudzie jest pełno wykonawców którzy tworzą dobry rock, metal czy muzykę elektroniczną, więc skończcie wrzucac wszystko do jednej szuflady....

fine666

2013-08-08, 16:06
2up^ Bo prawdę mówi, pogódź się z tym. :homer:

Ne...........es

2013-08-08, 16:13
stare dobre czasy ;'( kiedy swiat nie byl taki ch*jowy

Amy Haber

2013-08-08, 16:36
Tak się składa,że też lubię muzykę z tamtych lat aczkolwiek w dzisiejszych czasach też można znaleźć dobrą muzykę. Wystarczy trochę pomyśleć i poszukać w internecie np. na last.fm czy popytać ludzi którzy nie zamykają się wyłącznie na jeden gatunek.

DuckDodgers

2013-08-08, 16:37
Właśnie wyszła nowa płyta Dream Theater :]

giovanni_fidanza

2013-08-08, 16:53
Składanka spoko, tylko dlaczego Rammstein po angielsku?! W wersji niemieckiej przecież piosenka dużo bardziej znana i o niebo lepiej brzmi...

milosciprzyjazn

2013-08-08, 16:55
Zly_Wrecz_Okropny napisał/a:

Tak się składa, że swego czasu bawiłem się w kilku programach typu Pro Tools i wiem jak trudno jest coś naprawdę godnego uwagi stworzyć


Ooo stary, SZA-CU-NEK . Niesamowite!

To tak jak ktoś może powiedzieć, że bawił się trochę w gre na gitarze/skrzypcach i odkrył że naprawdę trudno jest wymyśleć coś dobrego... Tylko widzisz... Przy prawdziwych instrumentach trzeba jeszcze spędzić dobrych kilka lat na to, żeby umieć wydobyć z nich satysfakcjonujący dźwięk (a co dopiero być wirtuozem), a przy elektronice jest to zwykle kwestia (max) kilku miesięcy ogarniania programu, a później już tylko zabawy i dodawania sampli i dźwięków na track line.
Więc nie piedolcie o równości między muzyką elektroniczną, a graną na żywo



A co do muzyki tworzonej dzisiaj, to nie jest naprawdę tak źle. Tylko dla przykładu, to co mi w tej chwili przychodzi do głowy:
- Black Keys
- The White Stripes
- Arctic Monkeys
- The Strokes
- No Age
- Muse
- Foo Fighters
- Rise Against
- The Killers
- Queens of the Stone Age
I wiele wiele wiele innych (tyle, że niekomercyjnych) Już nie mówiąc o tym, że 90% tych zespołów z filmu wciąż istnieje i tworzą muzykę równą (lub lepszą od) tej, co w latach 90. Nie narzekajmy, ale wspierajmy dobrą muzykę i kupujmy ich płyty zamiast ściągać :P

mellvin

2013-08-08, 16:57
Śmieszą mnie ci, którzy pie**olą że już nie ma dobrej muzyki bo "na esce same gówno leci". Pomijając już fakt ograniczania się do jednego medium, za 15-20 lat dzisiejsi nastolatkowie będą mówić to samo: "to juz nie to co kiedyś", "gdzie ten bieber i onedirection". Gusta pokoleń się zmieniają czy tego chcecie czy nie. Nie zaprzeczam, że dzisiejsza muzyka została skomercjalizowana i w dużej części przekaz został spłycony, ale nie pie**olcie że nie robią już dobrych kawałków jak kiedyś, jeśli jedyne wasze źródło nowych kawałków/artystów to hiperkomercyjna eska.

fuNny

2013-08-08, 16:57
fine666 napisał/a:




Sam sobie dol kopiesz podajac takie gowno, dobrych polskich wykonawcow to Ty chyba na oczy nie widziales.

I czemu ludzie jaraja sie ta luxtorpeda? Naprawde wystarczy oklepany, kilku-dzwiekowy motyw przez caly utwor by cos bylo dobre?

Mowicie, ze teraz nie ma dobrych zespolow. Ktos kto porusza sie po swoim nurcie muzyki w ogole nie ma takich problemow. Gorzej jak ktos go nie ma i slucha papki gowna ktora ktos mu zaserwuje w radio.



:kawa:
wiec twierdzisz ze te zespoly to gowno? W takim razie wypisz pare godnych uwagi wedlug ciebie

Ruszka

2013-08-08, 17:04
od Gangsta's paradise dreszcze na całym ciele, piwo!

Fa...........um

2013-08-08, 17:09
Już nie pie**olcie, że obecna "muzyka" umywa się do tej z lat 90'. Nie ma do niej startu! Ci, którzy dzisiaj coś jeszcze grają wtedy po prostu zaczynali. A teraz kto jest ciekawy i perspektywiczny? Nie ma nikogo! A pamiętajmy, że wtedy to była muzyka popularna!

Jasne, że są jeszcze dobrzy wykonawcy! Ale aby do nich dotrzeć trzeba się nieźle natrudzić, nie puszczą ich w radiu. A gdyby nie wynalazki takie iTunes nie byłoby praktycznie szansy, aby legalnie nabyć ich utwory.

A muzyka w PL zdechła już na amen. Kiedy skończy karierę pokolenie tych, którzy zaczęli w latach 90' będziemy muzyczną pustynią gobi.

Dżony

2013-08-08, 17:10
Trójka - mainstreamowe słyszalne wszędzie radio z dobrą popularną muzyką, no chyba, że ktoś ogranicza się do rmf-fm, zetki czy eski albo innych rmf maxxx to wtedy rzeczywiście można odnieść wrażenie, że same gówno w mediach.
Argument, że muzyka skończyła się w xxxx jest tak samo durny jak ten, że prawdziwe samochody skończyły się na xxxx, za 20 lat ktoś zrobi podobną składankę z hitami tej ponadczasowymi hitami tej dekady i dzisiejsi przedszkolacy tak samo będą się zachwycać jak Wy teraz.
Piwo za dobry dobór piosenek, wszystkie wytrzymały próbę czasu :-D

Imper3838

2013-08-08, 17:19
Dobre polskie zespoły według mnie?
Larben Lehre
Hunter
Jelonek
Pathfinder
Night Mistress
Nawet k***a Bracia Figo Fagot
i w ch*j więcej. Warto czasem pokopać po mniej znanych zespołach od popowego syfu. Albo pójść na jakiś koncert mniej znanej grupy garażowej.

TrooperBR

2013-08-08, 17:24
zawsze była i będzie dobra muza

a to co było zawarte w tym filmiku było gówienem muzycznym jeśli chodzi o muzyke ogólnie

podejrzewam że wszyscy jak tu jesteśmy znamy ok. 60% całej muzy na świecie, a gdzie jest k***a reszta ja sie pytam
i gdzie mi k***a z tymi sądami o tym, że nowa muzyka to komercja
co chcecie to macie

kokos19

2013-08-08, 17:44
Nie działa :(