18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

50 piosenek z lat 90

LuxOFF • 2013-08-08, 10:36
W poczekalni zobaczyłem temat "50 piosenek z 2012r", posłuchałem i zastanawiam się czemu już nie powstają takie piosenki jak te poniżej :-/

kashshaptu82

2013-08-08, 15:17
tez kocham tak zwane juz "klasyki" ale gowno prawda, ze nie robi sie dobrej muzyki w dzisiejszych czasach na swiecie i w polsce.
tak dla przykladu:

swiat:
Depeche Mode-Heaven
Stereophonics - graffiti on the train
Corey Tylor & Dave Grohl - from can to cant

Polska:
Lux Torpeda
Coma/Rogucki
Kazik

pi...........ja

2013-08-08, 15:20
Nie robi się bo zapotrzebowania nie ma. Popyt jest teraz na komercyjne gówna to je się robi.

Dalias

2013-08-08, 15:20
Kawał dobrej, przyjemnej muzyki(nie neguję tutaj rapsów i popów) Piwko leci :)

zarpion

2013-08-08, 15:20
@up to prawda, ale w latach 90-tych lepszy był mainstream, teraz mamy plastikowe gówno (polecam posłuchać trochę popularnej muzyki poza tą, która była grana w polskich stacjach radiowych w kółko bo to jakieś 5% tego co wtedy powstało.)

KoniecZartow

2013-08-08, 15:25
kashshaptu82 napisał/a:

tez kocham tak zwane juz "klasyki" ale gowno prawda, ze nie robi sie dobrej muzyki w dzisiejszych czasach na swiecie i w polsce.
tak dla przykladu:

swiat:
Depeche Mode-Heaven
Stereophonics - graffiti on the train
Corey Tylor & Dave Grohl - from can to cant

Polska:
Lux Torpeda
Coma/Rogucki
Kazik



Mijasz się z prawdą, a wiesz czemu? Bo Ci ludzie nie graja od wczoraj. To są już kultowe nazwiska / nazwy zespołów. Luxi? Litza który grał w Drinkersach ( pomine etap muzyki chrześcijańskiej :roll: ), Kazik który też nie ma 20 lat. Każdy z nich zaczynał gdy mnie nie było na świecie, a właśnie wtedy robione było najlepsze gówno \m/

pajacyk200

2013-08-08, 15:25
I te kawałki mają po kilkanaście lat i można ich słuchać godzinami, i nigdy się nie znudzą, a to dzisiejsze gówno po 2 miesiącach już jest "stare".

DuckDodgers

2013-08-08, 15:25
Zly_wrecz_okropny napisał/a:


Tak się składa, że swego czasu bawiłem się w kilku programach typu Pro Tools i wiem jak trudno jest coś naprawdę godnego uwagi stworzyć, a ty pierdoło potrafisz grać choć na jednym instrumencie (pomijając własną fujarkę)?



Mam 1 stopień wykształcenia muzycznego, 8 lat skrzypce, fortepian tyle co potrzebny do ukończenia szkoły, 15 lat na gitarze. Nagrałem z zespołem 2 płyty w studio, cały czas aktywnie gram dogrywałem również gitarki kolegom do podkładów hiphopowych coby trochę tam muzyki też było. Tak z grubsza.

To mówisz, że bawiłeś się trochę w pro tools? :roll: Haha Już się nie ośmieszaj bo widać sam nie masz pojęcia o muzyce i jak się ja tworzy/tworzyło i zgrywanie kozaka niestety tym razem nie wyszło.

Cos muzycznego dla ciebie:
:idzwch*j:

Możesz sie pochwalić wiedzą i powiedzieć jakie dźwięki są na pięciolinii i jakie maja wartości :mrgreen:

Zl...........ny

2013-08-08, 15:31
DuckDodgers napisał/a:



Mam 1 stopień wykształcenia muzycznego, 8 lat skrzypce, fortepian tyle co potrzebny do ukończenia szkoły, 15 lat na gitarze. Nagrałem z zespołem 2 płyty w studio, cały czas aktywnie gram dogrywałem również gitarki kolegom do podkładów hiphopowych coby trochę tam muzyki też było. Tak z grubsza.

To mówisz, że bawiłeś się trochę w pro tools? :rotfl: Haha Już się nie ośmieszaj bo widać sam nie masz pojęcia o muzyce i jak się ja tworzy/tworzyło i zgrywanie kozaka niestety tym razem nie wyszło.



Chwalisz się czy żalisz tymi latami szkoły muzycznej, domyślam się że to drugie bo tyle w tobie frustracji, że aż serce się kraja czytając :lol: Wielki k***a muzyk, ba z zespołem nagrał 2 płyty, podaj linka do jakiegoś waszego kawałka, jakiegoś hiphopolowego bita też możesz dołączyć chętnie posłucham tych wypocin ;)

P.S Czytałeś co ci wysłałem farbowany multiinstrumentalisto tak apropos producentów bez wykształcenia muzycznego?

DuckDodgers

2013-08-08, 15:35
Zly_wrecz_okropny napisał/a:



Chwalisz się czy żalisz tymi latami szkoły muzycznej, domyślam się że to pierwsze bo tyle w tobie frustracji, że aż serce się kraja czytając :lol: Wielki k***a muzyk, ba z zespołem nagrał 2 płyty, podaj linka do jakiegoś waszego kawałka, jakiegoś hiphopolowego bita też możesz dołączyć chętnie posłucham tych wypocin ;)

P.S Czytałeś co ci wysłałem farbowany multiinstrumentalisto tak apropos producentów bez wykształcenia muzycznego?



Pytałeś przecież na czym gram itp a teraz jak się okazało że nie powinienem nawet z tobą na ten temat rozmawiać to zaczynasz bluzgać polaczku? :D No właśnie widzę kto tu jest sfrustrowany :D Ale nie dziwie Ci się, masz prawo być zły i faktycznie zostało Ci zejść z tematu i wypisywać marne pociski :) Następnym razem nie wyskakuj z zamykaniem buźki jak nie masz pojęcia o temacie panie "dłubałem w pro tools" Haha :D

wojan81

2013-08-08, 15:37
W tym roku nowy David Bowie, Nick Cave i Steven Wilson. Bardzo dobre pozycje.

fuNny

2013-08-08, 15:40
Zly_wrecz_okropny napisał/a:



I tak ma pozostać, Polacy od zawsze robili gównianą muzykę, a teraz to już asłuchalną. Setna kopia Gosii Andrzejewicz z tym samym oklepanym podkładem. Muzyka na świecie nie jest ta co kiedyś, ale bez przesady że zostały tylko Nicky Mintaje, choćby Justin Timberlake - Mirrors i inni wokaliście ratują scenę muzyczną, choć akurat tego pierwszego jestem średnim fanem.



śmieszny jesteś, twoje pojecie o polskich wykonawcach konczy sie chyba na vivie :shock:

posluchaj sobie:
Luxtorpeda
power of trinity
lipali
coma
acid drinkers
ira
horytnica
the junkes
tormentia

szoszana

2013-08-08, 15:44
mało piw,to znaczy,że mało ludzi powyżej wieku gimbazjalnego.
Dzięki za przypomnienie tego wszystkiego,aż się łezka w oku kręci.

Ja bym dodała od siebie tylko Madonna-Frozen :)

DuckDodgers

2013-08-08, 15:44
fuNny napisał/a:



śmieszny jesteś, twoje pojecie o polskich wykonawcach konczy sie chyba na vivie :shock:

posluchaj sobie:
Luxtorpeda
power of trinity
lipali
coma
acid drinkers
ira
horytnica
the junkes
tormentia



Dorzuciłbym
TSA
Kazik
Vader

fine666

2013-08-08, 15:51
Cytat:

śmieszny jesteś, twoje pojecie o polskich wykonawcach konczy sie chyba na vivie :shock:

posluchaj sobie:
Luxtorpeda
power of trinity
lipali
coma
acid drinkers
ira
horytnica
the junkes
tormentia




Sam sobie dol kopiesz podajac takie gowno, dobrych polskich wykonawcow to Ty chyba na oczy nie widziales.

I czemu ludzie jaraja sie ta luxtorpeda? Naprawde wystarczy oklepany, kilku-dzwiekowy motyw przez caly utwor by cos bylo dobre?

Mowicie, ze teraz nie ma dobrych zespolow. Ktos kto porusza sie po swoim nurcie muzyki w ogole nie ma takich problemow. Gorzej jak ktos go nie ma i slucha papki gowna ktora ktos mu zaserwuje w radio.

shadyx

2013-08-08, 16:02
Generalnie jestem fanem muzyki elektronicznej, więcej tutaj słyszałem jakiś gitarowych brzmień. Co nie zmienia faktu, że łezka się w oku kręci jak słyszy takie kawałki. Swoja drogą obecna muzyka to kawał ciężkiego gówna a to dlatego, że caly ten biznes kręcą ludzie. Obecnie nie słucha się muzyki, teraz słucha się nut. Jak sobie włączycie eskę to dowiecie się dlaczego nut. Wszystko jest grane na jedno kopyto, te leady niczym się nie różnią a budowa każdej piosenki wygląda tak samo. Generalnie ludzie są tak muzycznie ograniczeni, że głowa mała. Przykład mojej znajomej. Fanka 1Erection i Gejbera (bo ponoć fajnie się ubierają), wyzywa mnie od techno zjeba (słucham trance, elektroniczna lat '90). Chyba sobie nie zdaje sprawy z tego, iż podkłady tej spedalonej muzyki w dużym stopniu można podciągnąć pod jakieś elektroniczne brzmienia, ale jej już 'techno' zjebem nie nazwiesz, bo przecież te podkłady robi Metallica :samoboj: