18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

13 milionów dziennie

cwaniak82 • 2011-01-04, 15:30
A co powiecie o tym temacie



KapitanWołk

2011-01-05, 20:57
Cytat:

lecz ów temat jest o klerze



No tak... Ale ja coś czytałem o jakiś oszczędnościach... Więc zabieram głos, i mówię, że na posłach możemy zaoszczędzić jeszcze więcej. Zresztą nie ważne.
To jest zwykła wojenka ideologiczna. I tyle.

Cytat:

a jaguary wcale nie są wyimaginowane, wiadomo że zwykły sukienkowy z jakiegoś zapiździówka



No to fajnie, ale ja nigdy tego nie widziałem. A wcale w zapiździówce nie mieszkam. Mieszkam w mieście wojewódzkim, i na prawdę, jak żyję nigdy czegoś takiego nie widziałem. Nawet we władzach miejscowego Kościoła. Ale może mam za duże klapki na oczach ;) .

CarolOtyła

2011-01-05, 21:31
Główni przedstawiciele kleru w polsce powinni polecieć na jakieś ważne wydarzenie Tupolewem..może coś by się wydarzyło..

baxter

2011-01-05, 22:09
KapitanWołk, może...

zacher

2011-01-05, 22:35
kler - klerem, dziura - dziurą, wat - watem a polska wydała tydzień temu 1 mil 350 mil zł !!!! na 3 helikoptery. :) więc te 13 milionów to pikuś, zresztą widać jak mu żal dupę ściska aż się zaczerwienił.

think666

2011-01-05, 23:15
zocher napisał/a:

polska wydała tydzień temu 1 mil 350 mil zł !!!! na 3 helikoptery


To cienko przędziemy skoro płacimy za helikoptery w milach....

zacher

2011-01-06, 00:06
1 mld 350 mil zł inteligentny by się domyślił!!

think666

2011-01-06, 00:22
@up
Inteligentny by wyczuł ironię i nie musiał się poprawiać.

Markiz Stalker de Marcus

2011-01-06, 00:22
Zacznijmy od tego, że Katolicyzm jest normalną wiarą. Tak samo jak Muzułaminzm, Buddyzm itd. W myśl polskiego prawa mam możliwość założenia swojej religii i budowania kościołów. Tak więc wszyscy, którzy nie widzą nic złego w dotacjach państwa na rzecz KK - niech wybrażą sobie, że założyłem kościół kultu kobiet z 4 ku*asami. Być może nie wszyscy wierzą w Jej świętość, ale państwo finansuje zajęcia w szkołach (indoktrynując dzieci) i dokłada pieniądze na wszystko to co daje teraz KK. Czy dalej wszystko jest w porządku?

Tak więc nie zgadzam się na dawanie pieniędzy za coś w co nie wierzę, bo niby z jakiej racji? Chcesz, to sobie wierz, przekazuj swoim dzieciom jedyną prawdziwą drogę, ale nie moim kosztem.

Nie mam nic do ludzi wierzących. To ich sprawa, tak samo jak moją sprawą jest to, że nie wierzę. Nie zgadzam się tylko na to, gdy ktoś (religia/wierzący) próbują mnie zmusić do wiary, albo mieszają się do mojego prywatnego życia (tak jak w tym przypadku, bo płącę za coś za co nie chcę płacić).

Do wszystkich osób mówiących, że jeśli mi się nie podoba, to mogę wyp***ać. Nasz kraj jest krajem świeckim!! (co - jak już ktoś wcześniej wspomniał - mam zagwarantowane w Konstytucji), więc jeśli wam się nie podoba, to wy możecie wypie**alać i wierzyć sobie gdzieś indziej.

zepino84

2011-01-06, 20:56
i pizza po tajfunie

kapi145

2011-01-07, 11:19
To jest znak k***a ! :lodowka: ON się objawił :evil:




Gdyby nie kościół te biedne pieniądze zostały by same, takie smutne :samoboj:

Devilyn

2011-01-07, 13:22
Hipotetycznie (bo jednak pensje wszelakie opodatkowane być muszą) - licząc faktycznie 13 mln dziennie razy 365 dni ...

to sam VAT od tej kwoty (licząc po staremu nawet 21%) wyniesie:

996450000zł

... w 2 lata mamy szybką kolej i sieć autostrad

a trzeciego roku nałożnice za free ;]

wciazszukam

2011-01-08, 00:49
@zacher
Cytat:

oookash nie wiem w jakim zakonie byłeś ale cię skrzywili.


Nie trzeba być w żadnym zakonie, żeby dojść do takich wniosków. Wystarczy próbować patrzeć na świat obiektywnie, na zimno, bez przyklejania wszystkiemu łatek.

Cytat:

Jedną osobą ripostuje cię! Karol Wojtyła! wierzył w Boga, zgłębiał naturę wszechrzeczy, dążył do prawdy, poznał całą filozofię, znał 16 języków biegle itd.


Karol Wojtyła porządnym człowiekiem był i niewątpliwie zrobił wiele dobrego jako papież, m.in. dla Polski w trudnym dla nas okresie. Nie czytałem niestety żadnego z jego dzieł, więc nie wiem do jakich doszedł wniosków po tych wszystkich studiach. Ciekawi mnie jednak skąd ta Twoja pewność co do jego wiary w Boga, a ściślej wiary w kościół katolicki, bo o tym temat ten traktuje. Wielu księży ma poważne wątpliwości co do swojej własnej wiary, a ty za argument w dyskusji podajesz swoją pewność co do wiary (wnoszę że nieznajomej Ci) osoby trzeciej. Ja jestem skłonny twierdzić, że jeśli Karol Wojtyła rzeczywiście 'poznał całą filozofię', musiał mieć poważne wątpliwości co do sensu całej szopki z kościołem rzymskokatolickim. Jednak obejmując posadę papieża, mówiąc "a", musiał też powiedzieć "b", bo historia pokazuje że ludzie stojący za watykanem się nie patyczkują. Oczywiście posada głowy krk dała mu moliwośći oddziaływania na ogromne masy ludzi i chwała mu za to, bo niósł pozytywny przekaz. Będąc przykładowo hydraulikiem pewnie nie zdołałby uczynić tyle dobrego, co natomiast nie wyklucza, że nadał byłby tak samo dobrym, porządnym i pozytywnym człowiekiem. Mógłby nawet stworzyć własną i najbliższą prawdy absolutnej, filozofię :D Był jednak katolikiem...

Czytałem natomiast Anthonego de Mello i wiem, że można potępiać krk, bez tracenia wiary w Boga. Jakoś nie zdołałeś mnie przekonać do krk i nadal twierdzę, że jest jedynie umysłowym ograniczeniem, dzieki któremu watykan produkuje sobie niewolników łożących kasę.

Cytat:

a propo nie ma religii pogańskiej jest pogaństwo a co do obrządków to się dokształć bo walisz farmazony.


Przepraszam, chodziło mi o obrzędy, typu choinka na boże narodzenie, lampiony na święto zmarłych i wszelkiego rodzaju inne przesądy. Zostały one zaczerpnięte ze znacznie starszych religii politeistycznych i animalistycznych - określanych przez wyznawców jedynie słusznej religii mianem pogaństwa. Nasza tradycja ma więc znacznie głębsze korzenie niż sam katolicyzm, więc powtarzam raz jeszcze - nie mieszajcie krk do tradycji. Być może bez chrztu Polski mielibyśmy ją jeszcze ciekawszą i bardziej barwną (tańce nago wokół ogniska podczas pełni, znacznie lepiej rozwinięte zielarstwo itp.)

think666

2011-01-08, 21:15
oookash napisał/a:

Karol Wojtyła porządnym człowiekiem był i niewątpliwie zrobił wiele dobrego jako papież


Ta np. konkordat ;] Karolek był jak każda inna klecha.

Devilyn

2011-01-08, 22:49
i krył pedofilii... ;] szwab teraz cięgi zbiera (nie przeczę ze słuszne :) )

CarolOtyła

2011-01-09, 01:37
Ciekawe ile w 2011 przeznaczy rząd na świątynie opatrzności bożej :rzyga: