18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Żydzi w przedwojennej Warszawie

ElfisPreslej • 2013-06-16, 20:27
Coś z innej beczki ;-)

froqer

2013-06-17, 22:13
@up, zj***ny jesteś czy trollujesz?

Laomedont

2013-06-17, 22:22
żydzi się za plewili jak musile. Na żyda zalazł się mocny to i na musilow się znajdzie .

mover2

2013-06-17, 22:28
Co się k***a stało z tym światem w przeciągu 80 lat?

DeathProof

2013-06-17, 22:38
FAKE!!! Świat był wtedy czarno-biały !

swipe

2013-06-17, 23:02
Po 1 Żyd piszę się z dużej analfabeci.
Po 2 jak Żyd, który potrafi się zasymilować i w przedwojennej Polsce był traktowany i czuł się jak Polak jest przez was porównywany do Muzułmanina o.0

PS jak czytam te antysemickie posty mam wrażenie że carska Rosja z XIX w. dalej manipuluje polskim głupim społeczeństwem...

La...........vo

2013-06-17, 23:09
Dobra nuta, dobry filmik. Leci piwko.

hogg

2013-06-17, 23:41
swipe napisał/a:

Po 1 Żyd piszę się z dużej analfabeci.
Po 2 jak Żyd, który potrafi się zasymilować i w przedwojennej Polsce był traktowany i czuł się jak Polak jest przez was porównywany do Muzułmanina o.0



Sam k***a jesteś analfabeta i to do potęgi.

Po pierwsze nie "z dużej litery" tylko "dużą literą" lub "wielką"
Po drugie Żyd lub żyd pisze się w dużą lub małą literą w zależności od tego czy piszesz o narodowości czy o wyznawcy judaizmu.
Muzułmanin pisze się małą literą tak samo jak katolik czy buddysta.

Nie udzielaj więcej porad językowych.

froqer

2013-06-18, 00:24
@swipe, nie każdy Żyd się asymilował, robiła to nikła część, albo tacy co tylko matkę żydówkę mieli (wg. prawa po ojcu żydem nie jesteś). A z całą pewnością nie asymilowali się ci, którzy wołali nasze kamienice, wasze ulice. Dane z Kresów, gdzie indziej jak było to nie wiem.

monto

2013-06-18, 02:59
Sa takie tematy na sadisticu ze trzeba odstawic glupie komentarze i napisac cos madrego, wladnie to jest jeden z nich. Jak ktos wczesniej wspomnial, to byli nasi zydzi, byli kultularni nie odcinali glow tasakami nasza religia i ich religia istnialy obok siebie wszechobecna byla tolerancja, na pewno kazdy slyszal od dziadkow lub wyczytal w podrecznikach jak polacy pomagali im w czasie II wojny, ukrywajac ich we wlasnych domach, czesto kosztem zycia. Wtedy musialo to cos znaczyc, a teraz gdyby wybuchla wojna z ciapatymi to sobie jakos takich sytuacji nie moge wyobrazic. To jest moje zdanie w tej sprawie, temat dodam do ulubionych zeby sledzic komentarze i pewnie nieraz bede do niego wracal.

xsamael

2013-06-18, 10:42
jacekmatys napisał/a:

Przedwojenni żydzi byli bardziej ulegli...Teraz to im się w dupach poprzewracało od obrobytu



Nie bardzo to byli biedni żydzi, podczas II Wojny Światowej ofiarami padali zazwyczaj najbiedniejsi. Kto miał kasę albo szczególne umiejętności mógł się udać w inne miejsce gdzie holokaust nie był prowadzony na tak dużą skalę. A Warszawa ładna ale niestety
jej urok już nigdy nie wróci.

daemon

2013-06-18, 10:44
Jak coś to muza: Crepusculum - Momentum

wojtek95do

2013-06-18, 12:33
Jest jeden plus tej wojny. Wszelakie ścierwo sp***oliło albo tam gdzie jest ich miejsce albo poszli z dymem. Szkoda mi jedynie tych żydów, którzy czuli przynależność do naszej ojczyzny, a cała reszta, która chciała się tylko dorobić powinna spłonąć!

ququ

2013-06-18, 14:59
k***a, aż się człowiek wzrusza jak widzi tą piękną Polskę sprzed lat

ch...........AN

2013-06-18, 16:26
froqer napisał/a:

@up, zj***ny jesteś czy trollujesz?



Zj***ny jestem? Ty masz 19 lat i dalej wierzysz w pie**olone bajeczki, które wciskają ci w szkole? Wyjdź, bo masz mózg wyprany.