18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Żydzi na temat Polaków

platwi • 2015-12-07, 21:39
Przeglądając internet przypadkiem trafiłem na poniższy film. Generalnie patrząc przez pryzmat powszechności opinii jaka tam obowiązuje nasz rodzimy niszowy antysemityzm jest niczym w porównaniu do ich antypolonizmu. Angielski na dość banalnym poziomie.

habans

2015-12-07, 21:52
Równie dobrze Polacy mogli im nie pomagać na jedno by to wyszło . Ludzie nie musieliby ryzykować własnym życiem .

platwi

2015-12-07, 21:58
Dla mnie to jest totalny matrix. W dobie internetu z ogolnodostepnymi raportami i danymi dalej glosic takie krzywdzace herezje bazujac na opinii dziadkow i babek. Inna kwestia, ze nasi filmowcy tez produkuja gnioty w stylu "Poklosie", czy "Ida", dajac pozywke takim glabom.

Dobrutro

2015-12-07, 21:58
W sumie śmieszne jest, że Polacy są oburzeni. Jakaś część z nas zachowuje się jak rasowi antysemici, i chyba ci najbardziej czują się oburzeniem jak ktoś im zwraca na to uwagę. :D Kto zna historię ten wie, że większość tych historii jest prawdziwa. Segregacja na Żydów i nie Żydów? Przecież to od średniowiecza istniało w całej Europie jak i u nas. Myślicie czemu Żydzi zostawali kupcami, rzemieślnikami czy bankierami? Bo takie mieli widzimisię? Nie, musieli z czegoś żyć, a prawo do XIX wieku zabraniało im posiadania ziemii. Mimo to panował żydowski aparthaid. Wśród Polaków byli antysemici i będą, tak samo jak byli zdrajcy, obłudnicy i złodzieje. Co innego jeśli ktoś obecny rząd Polski obarcza za czyny niemieckiej okupacji, bo to jest jawne kłamstwo. Cała reszta po za tym jest jak najbardziej prawdą i trzeba się z tym zmierzyć mentalnie. Ale to już wada sposobu uczenia historii w naszych szkołach i "masturbowania" się tylko tym co dobre.

platwi

2015-12-07, 22:01
@up Zgoda, pelna zgoda, ze spoleczenstwo bylo rozne, byli szmalcownicy, byli zdrajcy, byli bohaterzy. Z tym, ze ten film tworzy jednoznaczny obraz, Polaka- mordercy, sojusznika nazistow, to krzywdzace i stronnicze.