18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zwisający budowlańcy

Macx83wwww • 2023-10-23, 02:33
Brazylia


Zbysław

2023-10-23, 06:51
Wydaje mnie się że to sztuka nowoczesna

Lo...........cz

2023-10-23, 07:00
Zbysław napisał/a:

Wydaje mnie się że to sztuka nowoczesna


Forma wyrażenia sprzeciwu wobec tego co dzieje się na świecie.

PeterNORTH

2023-10-23, 11:30
słyszałem że za długie wiszenie w szelkach bezpieczeństwa też jest niebezpieczne bo odcina dopływ krwi na pachwinach .

Flodzia

2023-10-23, 11:36
Z translatorka:

Cytat:

We wtorek po południu ośmiu pracowników budowlanych zawisło na wysokości 140 metrów na metalowej konstrukcji na szczycie budowanego budynku w Chácara Santo Antônio w południowej strefie São Paulo (17). Do zdarzenia doszło około godziny 16:00.
Według strażaków jeden z pracowników zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Pozostali pracownicy zostali uratowani, a jeden z nich, który odczuwał ból ciała, został zabrany na miejscowe pogotowie.
W zdarzeniu wzięło udział co najmniej dziesięć pojazdów służbowych. Wezwano także helikopter Águia z Żandarmerii Wojskowej.

Według Sekretariatu Bezpieczeństwa Publicznego (SSP) z placu budowy spadło rusztowanie.

Konstrukcja, która upadła, stanowiła połączenie pomiędzy dwiema 33-piętrowymi wieżowcami, które są w budowie i których ukończenie zaplanowano na 2025 rok.

Regionalna Rada ds. Inżynierii i Agronomii stanu São Paulo (Crea-SP) oświadczyła, że ​​prowadzi dochodzenie w tej sprawie i stara się zidentyfikować osoby technicznie odpowiedzialne za projekt.

„Aby móc prowadzić jakąkolwiek działalność i usługi, kontraktowi specjaliści i firmy muszą być zarejestrowani w Crea-SP. Konieczne jest również zarejestrowanie w przypadku wszystkich zakontraktowanych usług Noty o odpowiedzialności technicznej (ART), określającej techniczny udział w projekcie” – wyjaśnia agencja.

W oświadczeniu odpowiedzialna za prace firma budowlana EZTEC wyraziła ubolewanie z powodu wypadku i poinformowała, że ​​„mimo istnienia środków bezpieczeństwa i ochrony, w wyniku śmierci jednego z pracowników zmarł. Sprawa jest w toku dochodzenie, a na w tej chwili wiadomo, że na platformie BHP doszło do wypadku. Firma zastosuje się do wszystkich zaleceń właściwych organów.”


Karboksylator

2023-10-23, 14:00
jesień idzie, niedługo dojrzeją i sami spadną

silver-surfer

2023-10-24, 00:49
to pewnie jakiś lewacki performance