18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zrzuty ciężkiej tary desantowej

Pan_Generał • 2013-04-08, 16:25
Ciekawy filmik pokazujący zrzut tary z samolotu Casa.


W grudniu 2012r. po raz kolejny zorganizowano na Pustyni Błędowskiej zrzuty ciężkiej tary desantowej. To kolejny etap wdrażania tego systemu, który zupełnie zmienia możliwości zaopatrywania z powietrza pododdziałów prowadzących działania bojowe w Wojsku Polskim.W ciągu dwóch dni z samolotów CASA C-295 i C-130 Hercules zrzucono 11 zasobników CDS, z których każdy ważył ponad 700 kg.
Muzyka: Bullet Train - Stephen Swartz Feat. Joni Fatora

pawelekdelag

2013-04-09, 10:04
Ale i tak paleciak z 1:47 najbardziej zajebisty w tym wszystkim


EdmundKemper

2013-04-09, 10:13
Donor napisał/a:

Niby fajnie, ale k***a z takim zajebistym zasobem ludzkim, powinnismy mieć jedną z najlepiej wyposażonych armii świata, a jest jak jest.



Z taką zajebistą przeszłością, historią, odwagą, walecznością, umiejętnością łączenia się i porozumienia powinniśmy być zajebiście spójnym narodem z zajebistą przyszłością na każdym polu, zajebistym posłuchem na świecie i zajebistymi "znajomościami" zagranicznymi, a jest jak jest.

mare30ks

2013-04-09, 10:58
wszystko fajne ale z armia w takim stanie mozemy powojowac z czechami czy slowacja a niemiaszki czy ruskie rozwalkowali by nas jak dawniej...

blackbird969

2013-04-09, 11:13
przeczytałem dwa razy "zrzut tarty deserowej" i myślę WTF?! czytam opis 'kurna kto rzuca ciastem na pustyni"

skin88

2013-04-09, 11:15
Ja pie**ole ten dubstep jest tak masakrycznie sp***olony że nie da się go k***a twoja mać słuchać więc kulturalnie job twoja mac chciałbym prosić abyście nie zamie(k***a)szczali go jako zaj***ną muzykę w k***a tle. z poważaniem oddany użytkownik sadistic-a.

Black Pitt

2013-04-09, 11:25
Da się bawić w wojsko na własnym podwórku?
Da się.
Nie ma płaczu za stratami i niesmaku że jest się latrynowym wyciorem dla sojusznika.

Ulrichvon1410

2013-04-09, 12:21
Jakieś 3 lata temu odlatywała CASA z Okęcia do Krakowa. Szkoda, że wtedy nie zrzuciła ładunku nad naszą pustynią....

Ranger

2013-04-09, 12:24
Smutne jest to, że takie zrzuty odbywają się na świecie od jakichś 40 lat. My dopiero teraz to ''testujemy'', gorzej niż murzyni w Afryce...

Cytat:

Tylko możliwość zarobienia kulki trochę odstrasza zatem wracam do mojego bezcelowego życia



To idź do logistyki, tam jest mała szansa, że zarobisz kulkę, a robota jak na każdym magazynie + strzelanie kilka razy do roku ;)

Cytat:

Polskie wojsko coraz bardziej się rozwija. Ostatnio ogłoszono przetarg na 70! nowych helikopterów, nowe casy, F-16, modernizacje starych samolotów, rozbudowa/modernizjacja lotnisk i wiele więcej.


Problem tylko w tym, że nas na to nie stać... A rządowi łatwo się wydaje cudze(obywatelskie i unijne) pieniądze. Jak trzeba się zadłużyć - żaden problem, w końcu ich następcy będą mieli na głowie spłacanie tego bajzlu... Poza tym te 70 śmigłowców to wciąż będą ''MI'', których złote czasy już minęły, F-16 nie jest odpowiednim samolotem na polskie niebo(a do Afganistanu nie latają, bo drogo...), a stare samoloty są zbyt stare, żeby jakaś modernizacja przyniosła odpowiedni efekt.
Takie informacje fajnie wyglądają w mediach, żeby było widać, że coś się dzieje. A trzeba pamiętać, że jak zajebiście rozwiniętego technologicznie państwa byśmy nie mieli to nadal funkcjonują przepisy na mocy których żołnierz w stopniu szeregowego może służyć tylko 12 lat. I gdyby nasza armia była na odpowiednim poziomie to nie byłoby nic w tym złego, bo rzadko który żołnierz pozostaje w stopniu szeregowego przez taki czas, ale niestety na awans w WP nie ma co liczyć, bo dostają go tylko plecaki i NAPRAWDĘ wybitne jednostki(jak zostaną miejsca po plecakach).

BiałaSiła

2013-04-09, 12:24
icek Berg napisał/a:

Robota w wojsku jest jednym z najciekawszych zajęć.

Tylko możliwość zarobienia kulki trochę odstrasza zatem wracam do mojego bezcelowego życia



Ale masz tam lepszą grafikę i nie masz lagów tak jak w Twoim bezcelowym życiu

dex6969

2013-04-09, 12:45
Wojna to sk***ysyństwo ....

ZomoDivision

2013-04-09, 13:36
Miałem okazje oglądać Case z bliska. Swietna maszyna, nie duza ale swietna, chciałbym polatac sobie nią z moja :D

Werem

2013-04-09, 14:47
Może wojna to sk***ysyństwo ale często nie jest spowodowane z naszej winy. A bronić trzeba się umieć i przede wszystkim mieć CZYM.

CherryMan

2013-04-09, 16:31
I na h*j ten dup srejp?!??

Pan_Generał

2013-04-09, 16:40
Ranger napisał/a:

Smutne jest to, że takie zrzuty odbywają się na świecie od jakichś 40 lat. My dopiero teraz to ''testujemy'', gorzej niż murzyni w Afryce...



Chyba nigdy w wojsku nie byłeś. Te zrzuty były pierwszy raz na pustyni błędowskiej. A takie zrzuty już się odbyły tysiące razy.

Ranger

2013-04-09, 17:09
Cytat:

Chyba nigdy w wojsku nie byłeś. Te zrzuty były pierwszy raz na pustyni błędowskiej. A takie zrzuty już się odbyły tysiące razy.



Jak żesz bym się mógł spodziewać merytorycznych argumentów od ciebie...
Zrzut zaopatrzenia w zaprezentowany na filmiku sposób odbywa się w polskich siłach od 2011 roku, USAF z tego korzysta 40 lat, inne państwa do których ''dążymy'' również nie są tak świeże w tym temacie, jak Polska.
Biorąc też pod uwagę, że w wielkiej piaskownicy nasze wojska siedzą od 10 lat to pierwszy zrzut na pustynię po takim czasie również nie jest niczym spektakularnym.

No, ale zapomniałem, że jak ty słyszysz MON albo WP to dostajesz wzwodu, a wytrysk nadchodzi wraz z ''natrzepanymi'' piwami...

EDIT:
Tak sobie poszperałem w necie i proszę:


Filmiki z lipca 2011. Mamy tutaj to samo, co na twoim filmiku, również na pustyni błędowskiej(1:50), a bardzo się to gryzie z twoim teoriami jakoby ''w grudniu 2012'' nastąpiło to ''pierwszy raz na pustyni błędowskiej''.
Zresztą wystarczy umieć czytać by ze zdania ''W grudniu 2012r. po raz kolejny zorganizowano na Pustyni Błędowskiej zrzuty ciężkiej tary desantowej'' wyciągnąć odpowiednie wnioski.
To jak, zostałeś zniszczony czy będziesz się starał o kolejnego warna ? :lol: