18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Żołnierze Wyklęci w Dzień Pamięci o Nich

~Polimaty • 2015-03-01, 11:17
Dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. I chociaż nie wszyscy byli kryształowego charakteru to pamiętajmy o tych, którzy nie zgodzili się na komunistyczną okupację. I często przypłacili to życiem.



Podobało Ci się? Udostępnij odcinek znajomym i pomóż zachować pamięć o Wyklętych!

gaclav3

2015-03-01, 14:32
Widzieliście bloga lewackich, antynarodowych gówien z Polski, który obraża polskich żołnierzy?

https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/

a tu ich fanpage na facebooku:
https://www.facebook.com/narodowesilyzbrojne

Trochę skacze gula ze złości, ale i z poirytowania argumentacją tych dzieci oślepionych erazmusem, kolorową telewizją i sp*zdowieniem. Sam się gówno znam na historii, więc może ktoś kto ogarnia jakoś odniesie się do ich zarzutów? Miło byłoby posłuchać kogoś z rzetelną wiedzą :)

Poza tym można zorganizować jakiś masowy trolling :D Co wy na to?

Traktorek11

2015-03-01, 14:40
Chyba czas na porządną moderację na sadolu i bany za niektóre komentarze.

Telepator

2015-03-01, 14:48
co jak co ale tego typa nie zniese,jego akcentowanie i parcie na szkło mnie rozwala

Pa...........li

2015-03-01, 14:51
@Logiczny, w filmie od polimatów zostało powiedziane, że Bandyci upodabniali się do Leśnych, a nawet NKW maczało palce w tym, żeby podstawiać ludzi, którzy popełniali by przestępstwa tworząc negatywną opinie o Wyklętych, by ci nie otrzymywali pomocy od lokalnych społeczności,
porównanie ich do UPA to przegięcie, a takie linki jak ty wrzucasz są wywlekane żeby nie czcić i zapomnieć o walce z reżimem komunistów jaką zafundowały oddziały wyklętych,

LavPain

2015-03-01, 14:54
Dobry temat przedstawiony w bardzo ciekawy sposób.

A wszystkim hejterkom @up ch*j w kręgosłup.

Zyl33k

2015-03-01, 15:06
Jakie to dorosłe wyzywanie każdego kto nie wygląda jak Dan Bilzerian od pedała.
Jak świetnie buduje się ego na wyzywaniu Jutuberów od niedorozwojów.
Jak to dobrze, że można pocisnąć po facecie, który ogarnął swoje życie i może zarabiać godziwe pieniądze...
Dajcie sobie spokój z hejtem, zajmijcie się czymś pożytecznym, nie marnujcie życia na to. Bez sensu.

Tak jak wspomniał Traktorek11 - czas na porządną moderację na sadolu i na bany. Niestety coraz więcej jest ludzi, którzy zwyczajnie zniechęcają do przeglądania tego portalu.
A ja polecę właśnie tego Jutubera - gdyby on uczył mnie historii w szkole...
Pozdrawiam

Loaloa

2015-03-01, 15:13
Plan jest następujący: spotykamy się z kolegami z dawnych lat, spożywamy obiad, pośpiewamy stare pieśni, pijemy piwo. Potem, gdy już naziole poukładają swoje kwiatki i pospuszczają się nad pomnikami Bandytów Przeklętych idziemy tam raźno i wartkim strumieniem piwnego moczu szczamy na to, to po tych zbrodniarzach zostało. Mamy dwa takie miejsca, więc pomiędzy jednym a drugim szczaniem doładowujemy zbiorniki z moczem, czyli idziemy no pubu na piwko, albo dwa. A jak wy, sadole zamierzacie uhonorować morderców waszych rodaków?

Cytat:

https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/

a tu ich fanpage na facebooku:
https://www.facebook.com/narodowesilyzbrojne



Bardzo dobrze, że powstają stronki mówiące prawdę o tych waszych "bohaterach". Dziękuję za przypomnienie o punkcie widzenia niezgodnymz prawacko - naziolską ideologią.

Samudaripen

2015-03-01, 15:14
Wykonanie klasa światowa, pełny profesjonalizm, poważne podejście do tematu, czysty perfekcjonizm. Lepszego tematu już dzisiaj nie będzie. Piwo.

Nimrod-PW

2015-03-01, 15:23
Z opowiadań mojego dziadka żołnierza AK i z racji własnych zainteresowań mogę powiedzieć że niestety także w strukturach polski podziemnej (w szeregach żołnierzy wyklętych także) można znaleźć osoby które trudniły się szeroko rozumianą działalnością nastawioną na bandytyzm. Dziwi mnie tylko że do niektórych nie dociera że także wśród diamentów można znaleźć i gówno. A tych niestety było wśród nich najwięcej, nie chcę się przechwalać ale w związku z moim hobby (latam po polach i lasach z wykrywaczem) często rozmawiam ze starymi ludźmi którzy jeszcze z tamtych czasów żyją i niestety ale większość nie ma zbyt pochlebnych zdań na temat partyzantki czy to komunistycznej czy antykomunistycznej niepodległościowej. Ludność głównie na terenach wiejskich w czasie II wś była gnębiona zarówno przez okupanta jak i przez przymusowe daniny na rzecz partyzantki czy to jednej czy drugiej strony. Nie neguję tu wkładu także żołnierzy wyklętych w zachowanie ducha patriotyzmu w narodzie ale to co teraz się wyprawia w świadomości medialnej na temat wkładu żołnierzy wszelkiej maści partyzantki w wygranie wojny z Niemcami i komunistami w Polsce Ludowej jest po prostu śmieszne. Wojnę wygrało regularne wojsko, niestety te ze wschodu ale tylko ono było w stanie to zrobić.

kwinto1992

2015-03-01, 16:20
Cześć i Chwała Niezłomnym Synom Rzeczypospolitej !!

The.prophecy

2015-03-01, 19:26
Nimrod-PW, masz rację w tym co piszesz. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że często bez przejawów bandytyzmu wśród 'wyklętych' nie mieliby szans na przeżycie. Walczyli z okupantami, walczyli z działaniami okupantów mającymi na celu zrobienie wokół nich otoczki "tych złych".
Sam byś siłą zdobył jedzenie gdybyś kolejny tydzień był bez ciepłego posiłku.

Logiczny

2015-03-01, 21:14
dopóki nie wyjaśnimy wszystkich nieścisłości to żołnierze wyklęci będą ciągle wyklęci

link który podałem to link z IPN a IPN ciężko podejrzewać o agenturę

musicie zrozumieć że prawda jest ważniejsza od machania horągiewkami, tu trzeba pochylić głowę a dopiero potem czcić tych którzy na to zasłuzyli....wrzucanie wszystkich wyklętych do jednego wora bohaterskiego to przegięcie na potężną miarę.

Ślepa wiara we wszystko i w bajkowe scenerie tworzy agresje.
Trzeba dużo czytać:

http://obserwatorpolityczny.pl/?p=30377

....aby mieć wyrobione zdanie, aby nie tylko jedno ucho miało informacje bo głowa na podstawie jednego ucha myśli NIM. Jak się słucha na dwoje uszu to głowa potrafi fajnie sobie poskładać wszystko do kupy i to się nazywa "zdanie wyrobione"


pedoen napisał/a:

@Logiczny pie**olony frajerze za porównanie ich do tych banderowskich śmieci masz mele na morde. Pokaz ryj



Lepiej nie proś

PanStachZeStalowejWoli napisał/a:

@Logiczny, w filmie od polimatów zostało powiedziane, że Bandyci upodabniali się do Leśnych, a nawet NKW maczało palce w tym, żeby podstawiać ludzi, którzy popełniali by przestępstwa tworząc negatywną opinie o Wyklętych, by ci nie otrzymywali pomocy od lokalnych społeczności,
porównanie ich do UPA to przegięcie, a takie linki jak ty wrzucasz są wywlekane żeby nie czcić i zapomnieć o walce z reżimem komunistów jaką zafundowały oddziały wyklętych,




no fajnie, tylko powiedz mi skąd masz te informacje i czy aby to te informacje nie są manipulacją?

Ja nie chcę ich nieczcić, ja chcę mówić prawdę bo bez niej nie mogę ich czcić. Chodzi o zrobienie czegokolwiek żebyśmy w trakcie składania kwiatów i podpalaniu zniczy mogli powiedzieć np: "utworzyliśmy komisję, wiemy ilu wyklętych było bydlakami a skoro to wiemy to przyszedł czas na wielbienie pozostałych"

Przecież nawet nie musimy wszystkiego wyjaśnić, nawet 20%....zrobmy wszystko, tyle ile możemy bo liczy się gest.

Gorsza sytuacja jest taka w której to nie robimy NIC i wszystko mamy w nosie bo chcemy mieć bohaterów.

Poza tym, zobacz (jako przykład) takiego Gaclav3 co on wypisuje, znalazł stronę jakiś mściwych idiotów gdzie także nierzetelnie biorą się za temat, sam pisze że gówno zna się na historii, woła o pomoc, chce hejtować dla zasady bo "wszyscy mówią że wyklęci są cacy a nie be" - no dosłownie tak nie mówi ale daje do zrozumienia.

Ludzie biorą się za tematy powtarzając ślepo wszystko. Typowa psychologia tłumu.

albo weźmy przykład tego pedeona: sądzisz że w tamtych czasach nie było agresywnych pedeonów? Czy byli tchórzami a z chwilą kiedy wzieli AK w rękę i celowali w dzieci....czy wtedy byli odważni? Z pewnością. Dużo jest agresywnych idiotów, dużo jest także agresywnych, dużo też idiotów. Wśród pedeonów byli i tacy i tacy i tacy.