18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zobaczcie co gość zrobił z zardzewiałego noża.

Ha...........ng • 2017-06-24, 02:53
Ciarki mnie przeszły jak obierał te warzywka pod palcem... Niezły kozak. [ENG]

OxY

2017-06-24, 15:19
Każdy kto dotyka noża częściej niż kilkanaście razy dziennie czuje go pod palcami i nie ma większego zmartwienia o zacięcie także tego :D No chyba, że naj***ny pracuje albo śpieszy się niepotrzebnie. Aby warzywa krojone tak cienko były bardziej plastyczne należy je posypać solą, wtedy miękną. Aby przywrócić je do poprzedniego stanu kruchości należy je obmyć z soli :D Zabawa jest przednia i efekty nawet dla początkującego potrafią być powalające :) Daję browara bo lubię żreć :D

Avangardus

2017-06-24, 15:37
Tam to czyszczenie tego noża to tam ch*j jeszcze bym ogarną mimo ze jestem lewy w tych sprawach ale k***a jak on to ostrzy to za ch*j nie kumam :)

Loaloa

2017-06-24, 16:21
Cytat:

Delikatnie zwilż go dowolnym kwasem utleniającym: solny, ...



Mówisz, że otrzymałeś promocję do następnej klasy.

Sosen9

2017-06-24, 16:55
Jod123 napisał/a:

1. Kup w sklepie nowy nóż ze stali węglowej.
2. Delikatnie zwilż go dowolnym kwasem utleniającym: solny, siarkowym byle nie fosforowym.
a. powierzchnia metalu pokrywa się cieniutką warstwą rudej rdzy, bez głębokich wżerów.
3. Bez wysiłku przywracasz go do stany poprzedniego - zmywasz rdzę i usuwasz zmatowienie.
4. Śmiej się z naiwnych i ciesz z ilości wyświetlań.


Ps. Zdarzało mi się naostrzyć nóż z "Gerlacha" tak, że mogłem ciąć włos... wzdłuż.


PS pie**olnij koty w tle a z głupiego filmu o ostrzeniu noży uzyskasz jutiubholyłód.

Zbyszard

2017-06-24, 17:30
Jod123 napisał/a:

1. Kup w sklepie nowy nóż ze stali węglowej.
2. Delikatnie zwilż go dowolnym kwasem utleniającym: solny, siarkowym byle nie fosforowym.
a. powierzchnia metalu pokrywa się cieniutką warstwą rudej rdzy, bez głębokich wżerów.
3. Bez wysiłku przywracasz go do stany poprzedniego - zmywasz rdzę i usuwasz zmatowienie.
4. Śmiej się z naiwnych i ciesz z ilości wyświetlań.


Ps. Zdarzało mi się naostrzyć nóż z "Gerlacha" tak, że mogłem ciąć włos... wzdłuż.



też mi się wydawało to podejrzane, że niby stary zardzewiały nóż, a rączka jak nówka sztuka

xtz171

2017-06-24, 22:30
Jod123 napisał/a:

1. Kup w sklepie nowy nóż ze stali węglowej.
2. Delikatnie zwilż go dowolnym kwasem utleniającym: solny, siarkowym byle nie fosforowym.
a. powierzchnia metalu pokrywa się cieniutką warstwą rudej rdzy, bez głębokich wżerów.
3. Bez wysiłku przywracasz go do stany poprzedniego - zmywasz rdzę i usuwasz zmatowienie.
4. Śmiej się z naiwnych i ciesz z ilości wyświetlań.


Ps. Zdarzało mi się naostrzyć nóż z "Gerlacha" tak, że mogłem ciąć włos... wzdłuż.




Noży kuchennych (w tym przypadku tasak) nie robi się z węglówki, gdyż łatwo korodują (jak sam wspomniałeś, z tym że wystarczy zwykły pomidorek, albo po prostu wilgoć) oraz, co najważniejsze nadają nieprzyjemnego posmaku surowym warzywom czy owocom. Co nie zmienia faktu, że filmik przejaskrawiony, czyli jak to mówią 'fejk jak ch*j' :-P

szalom83

2017-06-25, 20:20
xtz171 napisał/a:




Noży kuchennych (w tym przypadku tasak) nie robi się z węglówki, gdyż łatwo korodują (jak sam wspomniałeś, z tym że wystarczy zwykły pomidorek, albo po prostu wilgoć) oraz, co najważniejsze nadają nieprzyjemnego posmaku surowym warzywom czy owocom. Co nie zmienia faktu, że filmik przejaskrawiony, czyli jak to mówią 'fejk jak ch*j' :-P



Właśnie że się robi. Są dużo lepsze od stali nierdzewnej . Widocznie mało wiesz o nozach. Poczytaj trochę . Zobacz orchard Steel noże

xtz171

2017-06-26, 00:06
@up może jakieś bardziej konkretne info ? tzn. firma, modele itp. ("orchard Steel noże" to chyba zbyt za ogólnie), nie chodzi mi też o jakieś piwniczne samoróbki broń boże. Na nożach co prawda nie znam się nie wiadomo jak, ale za to całkiem nieźle znam się na gotowaniu i trochę noży kuchennych uzbierałem już do tej pory i muszę przyznać, że jedyne z czym się spotkałem to wzmianki, o tym, że dawniej robiło się noże kuchenne z węglówek itd. No ale skoro twierdzisz, że są dużo lepsze, to widocznie musisz mieć całkiem niezłą wiedzę na ten temat, a z chęcią bym zakupił coś takiego.

HoreShet

2017-06-26, 16:12
Awangardus "Ogarną" Co to znaczy?