18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zniszczone tureckie czołgi

mrkler • 2017-01-21, 09:45

Tureckie Leopardy-2a4 i M60 Sabra porażone pociskami ATGM. Nam jako użytkownikom Leoparda 2a4 te zdjęcia powinny dać mocno do myślenia, bo obecna propozycja modernizacji do standardu Leopard 2PL niczego nie zmienia w opancerzeniu kadłuba, podczas gdy magazyn amunicyjny znajduje się w kadłubie.

Hege

2017-01-21, 09:59
Kiedyś mówiono " jeździł Kwaśniewski po świecie i złom zbierał".
Nadal aktualne?

Butter

2017-01-21, 09:59
Prawda jest taka, że współczesne pociski ppanc przebiją praktycznie każdy pancerz dzisiejszych czołgów.

andrzejrobert75

2017-01-21, 10:33
prawda,chociaż nie do końca gdysz Abrams naszego sojusznika jest najlepsiejszy i nieśmiertelny i Antoni zaraz nam załatwi,zresztą są już u nas to jakby nasze

~Velture

2017-01-21, 10:42
Cytat:

Prawda jest taka, że współczesne pociski ppanc przebiją praktycznie każdy pancerz dzisiejszych czołgów.


Tak. Racja.
Jednak oglądałem ze 3, może 4, lata temu taki dokument na jakimś discovery o jakims najnowocześniejszym amerykańskim czołgu który miał w ch*j ładunków wybuchowych wokół siebie.
Działało to mniej więcej tak: Leci w ciebie ppanc i komputer na podstawie czujników odpala ładunek wybuchowy skierowany w stronę pocisku aby wysadzić pocisk zanim uderzy w czołg minimalizując zniszczenia.

POPEJE

2017-01-21, 10:53
up ruskie tez maja taka technikę ale nie dla wszystkich :)

tranzystor

2017-01-21, 11:11
Hege napisał/a:

Kiedyś mówiono " jeździł Kwaśniewski po świecie i złom zbierał".
Nadal aktualne?




A później mówiono "jeździł mlaskacz po świecie i wszyscy go mają w dupie".
Nieaktualne i to jedyny sukces mlaskacza.

pi...........ja

2017-01-21, 12:08
Velture napisał/a:

ednak oglądałem ze 3, może 4, lata temu taki dokument na jakimś discovery o jakims najnowocześniejszym amerykańskim czołgu który miał w ch*j ładunków wybuchowych wokół siebie.
Działało to mniej więcej tak: Leci w ciebie ppanc i komputer na podstawie czujników odpala ładunek wybuchowy skierowany w stronę pocisku aby wysadzić pocisk zanim uderzy w czołg minimalizując zniszczenia.

Pancerz reaktywny. Powszechny sposób, tyle że jednorazowy. Ruscy podobno mają już RPG-i z 3 głowicami.