18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Znajomy z Mołdawii

cveljan • 2013-09-20, 17:23
Chciałbym podzielić się pewną historią nawiązując do częstych opini na temat tego ile to ruscy nie piją i ile Polacy.

Do kumpla przyjechał znajomy z Mołdawii (poznał gościa podczas podróży na studiach).
Gościu bardzo w porządku bo w ramach prezentu przywiózł flaszke 1,5l mołdawskiej wódki i podczas kolacji postanowił polać wszystkim biesiadnikom. Zrobił to jednak nalewając ją nie do kieliszków tylko do szklanek na popite - tak po setce minimum i jakby nic patrzy, uśmiecha się i mówi "na zdrowie !!" po czym rypie na raz i od razu nalewa następną. Grono obecnych tam znajomych nie wylewa za kołnierz ale ten osobnik zrobił na nas wrażenie.


ot taka sytuacja- podobno ze wszystkich państw byłego ZSRR w Mołdawii chleją najbardziej i najwięcej, a alkoholizm to jeden z największych problemów w tym kraju


aha i jeszcze zestawienie z rosją..

:mrgreen:

xts

2013-09-20, 17:59
jak byłem na wcg w korei to ukrainiec z 12lat wyj***ł na hejnał szklankę wódy i bez grymasu, kitajce za to przed tą szklanką uciekali z krzykiem, dosłownie.

Snaken

2013-09-20, 20:45
Tam można jechać na wakacje i czuć się jak król ! :D

Cena np:
Wódka - od 7 zł za 1l wódki!
Papierosy- ok. 2,50 zł

Tylko jakoś tam dojechać i mamy królewskie WAKACJE :D


Abi.M.Sahim

2013-09-21, 10:29
To fake jest... Te statystyki kłamią (jak każde inne zresztą).
Polska nie może być na tak odległym miejscu, a już na pewno nie może być w tyle za tymi p*zdusiami niemacmi, francuzami i brytyjczykami.


Jedyne logiczne wytłumaczenie jest takie, że te statystyki podają ilości wypitych napojów alkoholowych, a nie czystego alkoholu... Wtedy się zgodzę - na zachodzie piją w dużych ilościach, ale takie sikacze, że nawet po wypiciu dużej ich ilości, stężenie alko we krwi pozostaje na bardzo niskim poziomie.

pi73rmaster

2013-09-21, 14:52
Tylko np. w takiej Francji codziennie od dzieciaka się wali winko do obiadu. Przeciętny Polak raczej codziennie ani winka ani browarka nie pije.

Saynel

2013-09-22, 09:07
Bylem, widzialem - tam cena 0,5 wódki pokrywa sie z cena 0,5 mleka. Poza tym, widac po tych przepitych mordach ze cos jest na rzeczy.

pi...........ja

2013-09-22, 17:03
Widziałem statystyki twierdzące, że najwięcej pijącej młodzieży mają w Izraelu.

Blackrock

2013-09-22, 17:12
Miałem kiedyś laskę z mołdawii.. Ojciec brytyjczyk, matka z mołdawii, prowadzili biznes w polsce od lat 80. Ich córa a moja panna, była absolutnie przeboska. Cudne ciało, karnacja, oczy włosy i takie takie. W łóżku 9/10 (bez bramki nr 2)

Jeździliśmy tam czasem do jej babci na wakacje i pamiętam jaki pie**olnięty jest ten kraj.
Faktycznie za 10pln była 0,7 wódy, faje i cola. Dziewczyny za laske w bramie brały równowartość 15pln (z połyczem!)

krzyhhh

2013-09-22, 17:15
@up mówisz, że te laski z mołdawii robiły ci konkurencję?

twardydb

2013-09-22, 19:24
jak ja pije 200 na raz i na impreze :D

Samudaripen

2013-09-22, 20:43
@ Abi.M.Sahim
chleją i to znacznie więcej, w Niemczech w każdym domu co najmniej dwie kisty piwa. We Francji winko na obiad i kolacje(również nieletni) a co do Anglii to nie wiem, ale zapewne też browary ostro żłopią. Może wyprzedzamy ich jedynie w piciu czystej, ale w ostatnich latach pije się już o wiele mniej niż kiedyś więc szału nie ma, co do Rosji to nie wiem jak jest teraz, czy też tak jak z Polską, że już się nie pije tak dużo jak kiedyś, czy dalej chleją jak opętani :D natomiast nie rozumiem czemu się dziwicie co do Mołdawii przecież tam jest alkoholizm na najwyższym poziomie :D
W każdym bądź razie stereotypy o ruskich i Polakach pewnie jeszcze na długo pozostaną :D

ukasy

2013-09-22, 21:05
@up
Dokładnie. Dodam jeszcze tylko, że czytałem kiedyś artykuł, w którym pisali iż właśnie we francji, niemczech mają bardzo duży problem z gówniarzami (12-18 lat) mocno nadużywającymi alkohol (chleją do nieprzytomności). W Polsce wiadomo za kołnierz się nie wylewa natomiast jesteśmy poniżej średniej europejskiej i robi się to u nas "bardziej kulturalnie", z czego powinniśmy się cieszyć.

A stereotypy powstały raczej ze względu na zamiłowanie wschodniej Europy (głównie Polaków i Rosjan) na alkohole wysokoprocentowe, zachód lubuje się w nieraz ledwo 4% (z tego co pamiętam to u nas reds ma chyba 4,5%) piwkach, ale chleją te szczochy na potęgę.

Samudaripen

2013-09-22, 22:20
właściwie to pierwszego browara z kolegami się napiłem jak miałem jakoś 12 lat, jakiś żul nam kupił, ale to chyba dwa na czterech :D tyle, że nam jeszcze zbytnio nie smakowały więc nie piliśmy więcej, chcieliśmy tylko spróbować, bo to taki owoc zakazany :D a pierwszy raz wstawiony byłem jak miałem jakoś 15-16 lat, ale to już praktycznie robi się normalne :D Więc fakt można powiedzieć, że u nas pije się kulturalniej, teraz to nie wiem kiedy ostatnio byłem jakoś zajebiście naj***ny, max lekko wstawiony tak na humorek to wystarcza :p

McSzczery

2013-09-22, 23:39
W Anglii niby piją więcej? Przecież tutaj piją tylko Polacy, bo anglicy bawią się w te ich zj***ne drinki ala drink Sobieski. Tutaj mają WDK i ma kilka procent. Nie dosyć, że piją raz na ruski rok, to jeszcze odpadają po kilku browarach... TVN Ci te statystyki podrzucił?