18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zmarł Peter O'Toole

Ba...........og • 2013-12-16, 07:24


Nie będzie internetowej histerii, setek fan page'ów na facebooku i artykułów na Pudelku. Na filmwebie O'Toole nie wskoczy pośmiertnie do pierwszej setki w rankingu aktorów. Nie będzie też dziesiątek tematów z wirtualnymi zniczami i ożywionych dyskusji o tym jakiego to wielkiego człowieka i wybitnego aktora utraciliśmy. Tutaj też pewnie jego śmierć nikogo nie poruszy i temat wkrótce zasili dział Suchary... To nie Paul Walker.





Śmierć O'Toole uświadomiła mi że właśnie nam umiera kino. Kino jako sztuka i kino jako rozrywka na wysokim poziomie.
Hopkins, Pacino, De Niro, Nicholson, Coppola, Scorsese i Woody Allen mają już po siedemdziesiąt i więcej lat. Connery i Eastwood lat 83. Christopher Lee skoczył w maju 91 lat... Z kompozytorami muzyki też nie jest wesoło. John Williams - 81. Morricone - 85. Nawet gwiazdorzy kina akcji - Willis, Stallone i Schwarzenegger to już emeryci.
To pokolenie odchodzi, a godnych następców nie widać.



Wybrana filmografia O'Toole'a :
Lawrence z Arabii, Lew w zimie, Becket, Ostatni cesarz, Jak ukraść milion dolarów, Caligula.


Tutaj jako Henryk II, król Angli

xts

2013-12-16, 08:16
the last emperor, fajny filmik

omgłomatkobosko

2013-12-16, 08:29
Umarł mój sąsiad. Mogę wrzucić jego foto z nekrologiem?
Ps> Nie grał w żodnym filmie. Żodnym.

garota

2013-12-16, 08:40
pie**olenie. Śmierć ze starości to nagroda za udane życie. Śmierć tragiczną i przedwczesną dlatego właśnie bardziej się opłakuje. Prawdą jest że umiera pewna epoka, ale pie**olenie że Connery i cała reszta tetryków grała tylko dobre role jest bezsensowne. Connery i film Twierdza. Mam wymieniać więcej?

McMenel

2013-12-16, 08:44
Z tym że nie ma młodych dobrych aktorów to się nie zgodzę . Jest kilku naprawdę zdolnych. McAvoy , Fassbender , Freeman.

bz...........ue

2013-12-16, 08:48
Każdy kiedyś umrze. Nawet Ty!

zdels

2013-12-16, 09:31
O k***a! Paul Walker nie zyje?
Stawiam mu od siebie 3 internetowe znicze [*][*][*]

mare30ks

2013-12-16, 10:09
na szczescie mamy naszych mroczkow i karolakow :)

Duentar

2013-12-16, 10:41
I tak zginął Król Priam :(

Hrodgar

2013-12-16, 11:58
Godni następcy sami się znajdą, ale potrzeba do tego odejście od filmo-podobnych szmir, typu "Zmierzch". Większość obecnych filmów to widowiska, w których najważniejszym elementem są efekty specjalne, a scenariusz i gra aktorska schodzą na dalszy plan.

Liton

2013-12-16, 12:06
Tak sobie właśnie wczoraj rozmyślałem, że będzie mi brakować jego głosu w filmach - mając taki chyba każda panna byłaby moja..
Nie będzie zniczy - widziałem jakieś 90% jego filmów - wystarczy. Szkoda..

contowsky

2013-12-16, 12:06
o gustach się nie dyskutuje, jedni lubią łolkera, inni wybitnych ale już starych dziadków. no życie.

qq...........88

2013-12-16, 12:13
Nie ma godnych następców?
Jest ich cała masa. Kto pisze te artykuły?
Wk***ia mnie takie pie**olenie!

No i jeszcze zj***ła mi się klawiatura. Zamiast niektórych liter wyskakują gwiazdki. Ktoś może wie o co chodzi?

szycharpk

2013-12-16, 12:36
a wiesz dlaczego nie bedzie zniczy, płaczu itp? bo kurde nikt go nie zna

St...........ke

2013-12-16, 13:09
szycharpk napisał/a:

a wiesz dlaczego nie bedzie zniczy, płaczu itp? bo kurde nikt go nie zna


Kredki do gimbazy spakowane?