18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Złotówa vs Moto

Henboh • 2020-06-16, 13:30
Nikt nie lubi ani jednych ani drugich, choć w tym przypadku tylko jeden jest winny

KieldW

2020-06-16, 18:22
I ch*j! Złotówy mi nie szkoda. Motocyklisty zresztą też.

dżonyłojlker

2020-06-16, 18:33
bakus1233 napisał/a:

Czyli ustalmy: to nie jest rondo jak pokazuje znak, tylko zwykłe skrzyżowanie? Bo na normalnym rondzie można sobie jeździć zewnętrznym pasem w kółko.



Aż z ciekawości spojrzałem na schematy rond turbinowych i wszystko się zgadza, nie ma tu nic dziwnego.

facet85

2020-06-16, 18:43
z innej beczki, ładna jakość nagrania, ta kamerka kosztuje w necie za ok. 140-160 zł.. WOW

Janusz_k

2020-06-16, 18:52
MgrMajster napisał/a:

Akurat złotówa z tego pasa mógł jechać tylko i wyłącznie w prawo. Więc wina złotówy.


Mylisz się, był na rondzie.

gumofc

2020-06-16, 18:52
Według mnie wina motocykla, oboje zaczęli manewr w tym samym czasie więc powinien był poczekać

bakus1233

2020-06-16, 18:53
DuchCzempa napisał/a:

Aż z ciekawości spojrzałem na schematy rond turbinowych i wszystko się zgadza, nie ma tu nic dziwnego.



Ale na rondzie turbinowym są ladnie namalowane ciągłe linie, wszystko jasne a tutaj ich brak.

MgrMajster

2020-06-16, 18:58
Janusz_k napisał/a:

Mylisz się, był na rondzie.



Akurat chwilkęprędzej była osobówka i motocykl. Po drugie taryfa ma wymalowane trójkąciki przed wjazdem na rondo. Do tego jak już wspomniałem z ronda może tylko zjechać dalej w ulicę FOCHA. nie może jechać na wprost w kierunku mostu i ronda Bernardyńskiego. Więc się nie mylę.

Rozjebie

2020-06-16, 19:17
MgrMajster napisał/a:

Akurat chwilkęprędzej była osobówka i motocykl. Po drugie taryfa ma wymalowane trójkąciki przed wjazdem na rondo. Do tego jak już wspomniałem z ronda może tylko zjechać dalej w ulicę FOCHA. nie może jechać na wprost w kierunku mostu i ronda Bernardyńskiego. Więc się nie mylę.



Dodam jeszcze, ze zlotowa miał znak poziomy strzałkę w prawo.
To jest najbardziej zj***ne rondo w Bydgoszczy, jak gdzieś jadę to zawsze staram się je omijać, a w godzinach szczytu to już w ogóle...

MS7

2020-06-16, 19:29
Złotówa ma nakaz jazdy w prawo, zaznaczyłem na czerwono. Specjaliści się znaleźli.





Nie zadziałał poprzednio

MgrMajster

2020-06-16, 19:37
MS7 napisał/a:

Specjaliści się znaleźli.



Od samego początku o tym pisałem. Często tędy jeżdżę i lepiej chwilkę odczekać niż włączać się do ruchu jak taksiarz.
Poza tym najbardziej zrąbane rondo to było kiedyś bernardyńskie. Teraz je zmodernizowali jakiś czas temu i jest lepiej.

NataliaW

2020-06-16, 19:48
Halman napisał/a:

- idiota..
- kto idiota?
- no taksówkarz...
- co mu zrobił?
- no wjechał w niego...
Ta baba to się tylko do łózka nadaje...



Na polityce zna się pewnie tak samo, jak na prowadzeniu auta... Szkoda, że ma prawo glosu

eres27

2020-06-16, 19:57
Taxi/bus mogą jechać prosto z tego pasa - są odpowiednie znaki na jezdni przed wjazdem na rondo. Skoro taxa była już na rondzie to szanowny motokierowca mógł 2 sekundy poświęcić i przejechałby bez uszczerbku. Jest zasada ograniczonego zaufania - wystarczy jej pilnować i dojedzie się (zazwyczaj) do celu. Motokierowca chciał błysnąć przyspieszeniem dwóch kółek i stał się motop*zd..ą.

bakus1233

2020-06-16, 20:00
MS7 napisał/a:

Złotówa ma nakaz jazdy w prawo, zaznaczyłem na czerwono. Specjaliści się znaleźli.

Nie zadziałał poprzednio



To po co tam jest tak wyprofilowana, przerywana linia, która sugeruje, że można tam jechać?


eres27

2020-06-16, 20:10
MS7 napisał/a:

Złotówa ma nakaz jazdy w prawo, zaznaczyłem na czerwono. Specjaliści się znaleźli.

Nie zadziałał poprzednio



Przesuń trochę zdjęcie w guglach i zobaczysz, że taxi/bus mają strzałki do jazdy na wprost.

babubabu89

2020-06-16, 20:14
bakus1233 napisał/a:

To po co tam jest tak wyprofilowana, przerywana linia, która sugeruje, że można tam jechać?



Dla tych co jadą jagiellońską prosto. Oddaj prawko.