18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zjazd na parking

~_Yarko_ • 2023-11-16, 18:30

Prawidłowo wykonany manewr PIT ;-)

smc

2023-11-16, 18:38
Wina busiarza. Za wolno się skradał, pierwszeństwo miał dynamiczny i zdecydowany kierowca BMW.

Heliar

2023-11-16, 19:12
smc napisał/a:

Wina busiarza. Za wolno się skradał, pierwszeństwo miał dynamiczny i zdecydowany kierowca BMW.



Nie koniecznie, gdyby to była polska, miało by znaczenie, czy najpierw było wyprzedzanie czy sygnalizacja skrętu, tu nie widać kiedy migacz został włączony. Masz obowiązek upewnić się czy nikt cię nie wyprzedza, zanim zaczniesz skręcać, jak i upewnić się, że nikt nie skręca, zanim zaczniesz wyprzedzać. Na do datek nie wiadomo czy tam jest podwójna ciągła, znaki też nie wiadomo co to, ogólnie h*ja wiadomo. :-P

Na szczęście dobrze się skończyło

SlimShady

2023-11-16, 22:34
Heliar napisał/a:

Nie koniecznie, gdyby to była polska, miało by znaczenie, czy najpierw było wyprzedzanie czy sygnalizacja skrętu, tu nie widać kiedy migacz został włączony. Masz obowiązek upewnić się czy nikt cię nie wyprzedza, zanim zaczniesz skręcać, jak i upewnić się, że nikt nie skręca, zanim zaczniesz wyprzedzać. Na do datek nie wiadomo czy tam jest podwójna ciągła, znaki też nie wiadomo co to, ogólnie h*ja wiadomo.
Na szczęście dobrze się skończyło



Wydaje mi się, że to co napisał smc to był sarkazm :-P

petru23

2023-11-16, 23:02
A mnie się wydaje, że wbrew pozorom bus był na wypasie, bo widać nawiew klimy ma dachu.

kris1978

2023-11-17, 00:04
SlimShady napisał/a:

Wydaje mi się, że to co napisał smc to był sarkazm



Pewno i był sarkazm. Ale wina i tak busiarza. Przed wykonaniem manewru, trzeba się upewnić czy można go wykonać bezpiecznie. Zjazd na parking, to nie skrzyżowanie, więc zapewne pojedynczej, czy też podwójnej ciągłej nie było. A nawet jakby była, to najwyżej Seba dostanie mandat za wyprzedzanie na podwójnej a busiarz sprawca wypadku, nie upewnił się, czy może skręcić bezpiecznie, przez co sponiewierał zajebistego busa szefowi.

Do dziś pamiętam, jak ćwierć wieku temu, Darek, mój instruktor jazdy wpie**alał mi do głowy takie słowa: upewniasz się że nikt cię nie wyprzedza, następnie włączasz lewy kierunkowskaz, następnie znów się upewniasz czy nikt cię nie wyprzedza i dopiero później skręcasz w lewo.

Jakby ten bedil z Oświęcimia się do tego stosował, to i cikłoczento by było całe i szydło by w szpitalu nie była.

vladok

2023-11-17, 03:33
Heliar napisał/a:

Nie koniecznie, gdyby to była polska, miało by znaczenie, czy najpierw było wyprzedzanie czy sygnalizacja skrętu, tu nie widać kiedy migacz został włączony. Masz obowiązek upewnić się czy nikt cię nie wyprzedza, zanim zaczniesz skręcać, jak i upewnić się, że nikt nie skręca, zanim zaczniesz wyprzedzać. Na do datek nie wiadomo czy tam jest podwójna ciągła, znaki też nie wiadomo co to, ogólnie h*ja wiadomo.
Na szczęście dobrze się skończyło



Jeszcze mamy zakaz wyprzedzania kilku pojazdów na raz. Taki sobie dosłownie "martwy" przepis, bo już nie jeden skręcający w lewo przekręcił się z racji nie stosowania tego przepisu przez kierownika wyprzedzającego sznurek aut.

BambiPMT

2023-11-17, 11:12
kris1978 napisał/a:

Pewno i był sarkazm. Ale wina i tak busiarza. Przed wykonaniem manewru, trzeba się upewnić czy można go wykonać bezpiecznie. Zjazd na parking, to nie skrzyżowanie, więc zapewne pojedynczej, czy też podwójnej ciągłej nie było. A nawet jakby była, to najwyżej Seba dostanie mandat za wyprzedzanie na podwójnej a busiarz sprawca wypadku, nie upewnił się, czy może skręcić bezpiecznie, przez co sponiewierał zajebistego busa szefowi.
Do dziś pamiętam, jak ćwierć wieku temu, Darek, mój instruktor jazdy wpie**alał mi do głowy takie słowa: upewniasz się że nikt cię nie wyprzedza, następnie włączasz lewy kierunkowskaz, następnie znów się upewniasz czy nikt cię nie wyprzedza i dopiero później skręcasz w lewo.
Jakby ten bedil z Oświęcimia się do tego stosował, to i cikłoczento by było całe i szydło by w szpitalu nie była.


I to jest poj***ne prawo. Wina zawsze powinna być wyprzedzającego.