18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zimbabwe i jedzonko.

staruchazpalcemwd • 2017-04-15, 17:38
Życie weryfikuje pewne decyzje :amused:



Dla nieznających angielskiego, w skrócie:

1. 2014 rok. "Biali farmerzy, macie się wynosić!"
2. 2015 rok. "Biali farmerzy, wracajcie!"
3. 2016 rok. "Biali ludzie dajcie 'piniondze' bo umrzemy z głodu"

mygyry

2017-04-15, 17:42
4. 2017 rok. "Czarni wymarli z głodu"
5. 2018 rok. "Biali ponownie zasiedlają wymarłe tereny"
6. 2019 rok. "Zimbabwe staję się rolniczą potęgą w Afryce, gospodarka kwitnie dzięki eksportowi jedzenia"

vasik

2017-04-15, 17:44
/natura jest piękna i niech czyni swój cud :) skoro wyżywić się nie potrafią :)

Sabajone

2017-04-15, 17:45
Tak w sumie to nie wiem po co te dotacje czy tam inne pomoce zagraniczne. Dajmy się im rządzić samym. Za jakieś 30 lat poza RPA no i powiedzmy kilkoma innymi krajami, Afryka znowu będzie do skolonizowania.
A co lepsze nie będzie tam prawie żadnego tubylca :D

W............R.

2017-04-15, 17:48
Było mówione to już setki razy i omawiane tysiące. Przyjechał biały pan, rozwalił plemienne/zbierackie tradycje, czarni się nie znaleźli w nowej rzeczywistości, jest dramat.

mygyry

2017-04-15, 17:53
W.S.N.R. napisał/a:

Przyjechał biały pan, rozwalił plemienne/zbierackie tradycje


Tu się zgadzam
W.S.N.R. napisał/a:

czarni się nie znaleźli w nowej rzeczywistości


A tu się nie zgadzam. Czarni się bardzo dobrze odnaleźli i kapnęli, że po co robić cokolwiek skoro ONZ zrzuci żarcie, łachy i leki a wystarczy pozować ze smutną miną do zdjęć i mówić jak jest ch*jowo i że trzeba pomocy

staruchazpalcemwd

2017-04-15, 17:55
@Sabajone te fundacje są po to żeby prać kasę, a i tak to co trafia do Afryki jest marnowane. Nie masz racji co do RPA, biali uciekają (albo są wypędzani- patrz temat), choćby dlatego, że to taka "stolica gwałtów" (na białych w szczególności) u nich. Coś jak u nas Szwecja :-)

Insaner

2017-04-15, 18:32
Niech wszyscy wymrą co do ostatniego darmozjada, który by tylko leżał w szałasie z wydętym brzuchem i głodował.
Powtarzałem to wiele razy - gdyby Afryka była zasiedlona przez białych ludzi to dam rękę sobie uciąć, że byłaby bardzo dobrze prosperującym kontynentem z rozwiniętą turystyką i eksportem JEDZENIA na cały świat. Najprawdopodobniej też szalenie drogą dla turystów, ale z dobrym zapleczem i infrastrukturą do podróżowania po najładniejszych miejscach.

Oni mają wszystko pod nosem i wiecznie głodują, albo wzajemnie się zabijają. Wyganiają białych, a potem wyciągają łapy po pieniądze. Już o złożach mineralnych nie wspomnę. Gdyby byli mądrzejsi i wiedzieli co się wydobywa w ich kopalniach to te kraje byłyby pokryte miastami pokroju Dubaju.

No, ale skoro nie potrafią sobie studni wykopać tylko wolą chodzić 50 kilometrów z wiadrem na głowie, żeby pić brudną wodę z jakiegoś bajora, a potem zaczną się rozmnażać jak króliki zarażając przy okazji pół wioski HIVem... 8-)

Sabajone

2017-04-15, 18:41
star*chazpalcemwd napisał/a:

@Sabajone te fundacje są po to żeby prać kasę, a i tak to co trafia do Afryki jest marnowane. Nie masz racji co do RPA, biali uciekają (albo są wypędzani- patrz temat), choćby dlatego, że to taka "stolica gwałtów" (na białych w szczególności) u nich. Coś jak u nas Szwecja :-)



Wiem wiem ale RPA jednak jakoś ciągnie. Ja nie mówię że to jest raj na ziemi ale jako tako tam dają rade i pewnie się utrzymają na powierzchni. Ja nie porównuję RPA do jakiegoś kraju w Europie tylko skupiam się na kontynencie afrykańskim. No Somalia to to nie jest.

Insaner napisał/a:


No, ale skoro nie potrafią sobie studni wykopać tylko wolą chodzić 50 kilometrów z wiadrem na głowie, żeby pić brudną wodę z jakiegoś bajora, a potem zaczną się rozmnażać jak króliki zarażając przy okazji pół wioski HIVem... 8-)



Ja się ogólnie z Tobą zgadzam tylko zapominasz że ten kontynent był swoistym laboratorium do testowania wszystkiego co tylko może kogoś zaj***ć. HIV się nie wziął z powietrza. Do tego najeżdżany i eksploatowany do granic a wszystkie dobra leciały do Europy. Oni nic z tego nie mieli. Oczywiście teraz mimo że nadal mają bogactwo w ziemi nie potrafią z tego zrobić pieniędzy bo wolą się tłuc albo brać do własnej kieszeni. No cóż, murzyny. Ale to i tak nie zmienia faktu że biali ich wyeksploatowali jak na polu bawełny. Ale też gdyby dalej tam biały był panem a czarny pracował (nie jako niewolnik, po prostu pracownik) to Afryka by inaczej stała.

Cytując klasyka:

Cytat:

A czy ty myślisz, że to taka prosta sprawa wysiąść na plaży w Afryce, złapać w siatkę silnego, zwinnego Murzyna i wywieźć go za ocean?
– Chyba nie.
– No jasne, że nie. Udało im się to, ponieważ wywozili tylko takich, co nie potrafili sp***olić przed siatką albo byli największymi głąbami w plemieniu i wódz ich sprzedawał za paczkę fajek, bo i tak nie miał z nich żadnego pożytku.


staruchazpalcemwd

2017-04-15, 19:29
@Sbajone no RPA jakoś ciągnie. A to, że jest w tym kraju najwięcej białych (% co do reszty krajów afrykańskich) to pewnie przypadek :-)

Sabajone

2017-04-15, 19:52
star*chazpalcemwd napisał/a:

@Sbajone no RPA jakoś ciągnie. A to, że jest w tym kraju najwięcej białych (% co do reszty krajów afrykańskich) to pewnie przypadek :-)



No to jest własnie to co pisałem wyżej. Czarny do roboty a biały zarządza. Nie jakieś niewolnictwo czy ch*j wie co ale zwyczajne firmy z wynagrodzeniem i urlopami. Tak jak u nas. Zaraz by tam to wszystko ruszyło z kopyta. Ale chyba komuś bardzo zależy aby Afryka była taka jaka jest.

sirapacz

2017-04-15, 20:10
@sabajone Poczytaj genezę powstania HIV

Sabajone

2017-04-15, 20:10
sirapacz napisał/a:

@sabajone Poczytaj genezę powstania HIV



Nie wierze w takie bajki. USA i inni dobrze tam testowali broń biologiczną. Powiedz mi dlaczego taka epidemia HIV nie wybuchła w Europie, Azji, Ameryce czy Australii a akurat w Afryce? Hmmm? :wtf:

mrokussw

2017-04-15, 20:18
@up bo pie**ola sie oni ze wszystkimi jak leci ? Chlopie pomysl oni nie wiedza nawet dzis co to condom