18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zestawienie planet i innych ciał niebieskich

Su...........cz • 2011-07-14, 13:55
Filmy pokazujące marność ziemi, wobec wszechświata.




AfroMan25

2011-07-16, 09:44
wszystko spoko tylko jak oni niby to obliczyli?? wysylali sygnal czy co...jakos nie wierze w dane szacunkowe czy statystyke choc same filmiki robia na mnie wrazenie..a tak pozatym na drugim filmiku wenus obraca sie nie w te strone w ktora powinna...ale to maly szczegol...sorry za moje wywody, wzielo mnie na madrosci ,napinaczom dziekuje zycze milej soboty

Psychiczny

2011-07-16, 11:15
AfroMan25 napisał/a:

wszystko spoko tylko jak oni niby to obliczyli?? wysylali sygnal czy co...jakos nie wierze w dane szacunkowe czy statystyke choc same filmiki robia na mnie wrazenie..a tak pozatym na drugim filmiku wenus obraca sie nie w te strone w ktora powinna...ale to maly szczegol...sorry za moje wywody, wzielo mnie na madrosci ,napinaczom dziekuje zycze milej soboty


na pewno mają jakieś wzory , zdjęcia gwiazd itp itd. Ludzie zajmujący się tym to nie są jakieś debile z pod monopolowego, więc nie patrzą na niebo i strzelają jaką gwiazda ma wielkość

amb

2011-07-16, 12:04
no i co z tego? tylko u nas jest piwo.

KingOfEvil

2011-07-16, 15:12
Do tego można porównać człowieka, jest nas ponad 6 miliardów, a co sekundę ginie kilka set albo i kilka tysięcy, a i tak te śmierci dotyczą tylko bliskich i rodzin tych osób. To samo jest z naszym układem słonecznym, jakieś tam zmiany bo pozachodziły gdyby po prostu się rozj***ła nasza planeta, ale na skale galaktyki czy kilku układów słonecznych ten wpływ był by znikomy.

antyrama

2011-07-16, 17:08
rozwalające jest "earth (you are here)" widac, ze filmik pod amerykańskiego odbiorce :)

DanielMarley

2011-07-16, 22:33
AfroMan25 napisał/a:

wszystko spoko tylko jak oni niby to obliczyli?? wysylali sygnal czy co...jakos nie wierze w dane szacunkowe czy statystyke [...]



Niektóre rzeczy obliczyć łatwiej inne trudniej, a jeszcze inne są tylko spekulacjami i teoriami rodem z filmów SF. Badania nad wielkością, odległością, gwiazd, galaktyk i innych obiektów w kosmosie bazują na odszyfrowywaniu energii i informacji które docierają na Ziemię. Tak wiec spektroskopia, paralaksa, Supernowe 1a, zdjęcia kosmosu i przede wszystkim teoria względności Alberta Einsteina. Większość pomiarów kosmosu jest przedstawiana z największą możliwą szczegółowością przy pomocy najnowszej technologii i technik. Jednak wszystkie wielkości trzeba traktować jak wartości umowne ze względu na wielkość wszechświata jak i wpływ ciemnej materii czy ciemnej energii której nie jesteśmy w stanie zbadać. Zakrzywianie czasoprzestrzeni też może powodować, różnice w obliczeniach jednak na dzień dzisiejszy nikt nie potrafi udoskonalić teorii względności i wytłumaczyć zależności wszechświata oraz jego wpływu na wszystko co nas otacza.

We are on Highway to Hell so Drugs, Sex and Rock' n' Roll for everybody :D