18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zeron - antygrawitacyjna kula...

Mr.Drwalu • 2013-12-02, 08:02


Amerykańscy inżynierowie opracowali antygrawitacyjną kulę ZeroN


Naukowcy z Instytutu Technologii w Massachusetts stworzyli metalową kulę, która potrafi unosić się w powietrzu i przemieszczać tak jakby nie dotyczyły jej żadne prawa grawitacji. Kula jest w stanie utrzymać się w powietrzu dzięki silnie nakierowanemu polu magnetycznemu.

Kula ZeroN może być dowolnie manipulowana ręką lub komputerem i według naukowców posiada ogrom zastosowań. Wynalazek można na przykład wykorzystać do odtworzenia realistycznych modeli orbitujących planet. Prezentacja przedstawiona na poniższym filmie jest możliwa dzięki systemowi magnetycznej kontroli, opracowanej przez naukowców z MIT.

Zachowanie kuli w przestrzeni można zaprogramować w komputerze i będzie podążać wyznaczoną drogą nawet gdy użytkownik przeniesie ją w inne miejsce. Jak twierdzi twórca tej technologii Jinha Lee, ZeroN wyzwala materiały z ograniczeń czasu i przestrzeni poprzez połączenie świata fizycznego i cyfrowego.

Źródło

Option

2013-12-02, 20:07
@Pac, no k***a faktycznie, przecież to takie proste musiało myć że ogarneli to dopiero na MIT.

Siwy9990

2013-12-02, 20:13
Brawo na serio w końcu udało im się przenieść do realnego świata jedno z głupich zadań z fizyki na poziomie liceum.... Jedyny fajny myk to cyfrowe sterowanie pola elektromagnetycznego.

La...........vo

2013-12-02, 20:22
Czytając tytuł i opis myślałem, że ta kulka będzie zapie**alać po całym pokoju...

A to zwykły stoliczek 20x20 z wbudowanym precyzyjnym elektromagnesem, połączonym z kamerkami...

:idzwch*j:

Catacombe

2013-12-02, 20:34
pylaochos napisał/a:



Naprawdę twój mały rozumek nie podpowiada ci żadnych zastosowań dla takiej technologii? Wskaże kierunek: loty kosmiczne.



Powiedz jeszcze w jaki sposób mała kulka która unosi się trochę w powietrzu ma pomóc w lotach do innych planet. Bo jaka to technologia, bardziej ładna sztuczka bez większego zastosowania.

ame

2013-12-02, 20:46
Nathaniel_Demerest napisał/a:

[cytat]antygrawitacyjną kulę [/cytat]

Wk***ia mnie te amerykańskie pie**olenie, k***y wsadzą metalową kule w pole elektromagnetyczne i srają k***a już nonsensami "antygrawitacyjnymi". Jak na to kule nie działają siły grawitacji, to ja k***a jestem Bogiem Majów.


ch*j w dupe amerykańskim naukowcom, za 5 groszy.



Ty pewnie wsadzałeś kule metalową w pole elektromagnetyczne już w podstawówce i w ogóle masz kosmos w domu, oraz ogromny problem ze słowem "anty"

pylaochos

2013-12-02, 20:48
Catacombe napisał/a:



Powiedz jeszcze w jaki sposób mała kulka która unosi się trochę w powietrzu ma pomóc w lotach do innych planet. Bo jaka to technologia, bardziej ładna sztuczka bez większego zastosowania.



Zauważ, że z kontekstu wynikało, że "gdyby to było naprawdę a nie była to prostacka sztuczka" ;) (ja nie mam żadnych wątpliwości, że szumne użycie słowa >antygrawitacja< jest bezedurą, mimo iż istnieje całkiem spora grupa fizyków którzy tłumaczą oddziaływanie grawitacyjne jako oddziaływanie oparte na przepływie nośników - >grawitonów <, ja jednak stoję po stronie która to tłumaczy jako zniekształcenie czaso - przestrzenne tkzw. "efekt masy" ).

Kontynuując, GDYBY istniała technologia pozwalająca na (huehue) "antygrawitacyjną lewitację" kulki, to można łatwo przeskalować do przykładu który zasugerowałem ja ;)
Tera Ty panimajesz?

zbijok

2013-12-02, 20:51
Takie rzeczy były wielokrotnie opisywane w pismach dla elektroników, elektromagnes+fotodioda+laser i trolololo hamerykańska technologia 21 W.
Dodam, że takie oto cuda ch*jemuje każdy może sobie zrobić jeśli posiada mózg i lutownicę.
Podejrzewam, że elektromagnes przemieszcza się na np. stole krzyżowym sterowanym komputerem.
Tak więc cała technologia w p*zdu, a żeby podnieść statek kosmiczny na odpowiednią wysokość elektromagnesem, to chyba trzeba by było energię bomby atomowej w ciągu 1 sekundy przenieść do elektromagnesu, a zapomniałem- tradycyjnie bombą bez elektromagnesu też można.
btw. Już dawno na poduszkach magnetycznych popie**alają szybkie pociągi, które w Polsce będziemy mieli tuż po tym jak murzyni zbudują całą sieć kolejową połączoną z europą i obiema amerykami.

ame

2013-12-02, 21:00
AKEVITT napisał/a:

@cys23 na przykład ?



weź sobie wyobraź wmontowane w ziemie u babci na polu jakieś elektromagnetyczne gówna które pozwalają na takie "zaprogramowane" działania przedmiotów metalowych. załóżmy, że to działa i kulka popie**ala w te i we w te (na małym wyznaczonym do tego polu) zanim zdążysz wziąć łyk ambrosiusa z kauflandu. wtedy budowane po całym świecie podziemne gówno które pozwala na takie rzeczy (oczywiście ch*j w ludzi bo oni i tak umieraja jak nie od promieniowania to od trucia się całe życie powiedzmy zdrową żywnością z tesco-żeby nikogo nie obrazić od biedaków) mógłbyś się dostać z gdziekolwiek jesteś na floryde szybciej niż zajęło Ci czytanie tego postu

Magnic

2013-12-02, 21:01
quark napisał/a:

nie ma czegoś takiego jak antygrawitacja... :facepalm:




pie**olnij się człowieku z rozpędu w mur albo w coś twardego, zrobisz przysługę dla ludzkości.

NewYorkOrange

2013-12-02, 21:20
Domyslam sie, ze zaden z Was, moi drodzy współsadole, nie wpadł na to, że w 0:30 pojawia sie napis "ZeroN", a zaraz pod nim "Levitated Interaction Element". Jeżeli weźmiecie sobie pierwsze litery każdego z tych trzech (HL3 confirmed) wyrazów, to wyjdzie Wam piękne angielskie słówko "LIE", czyli kłamstwo.

Catacombe

2013-12-02, 21:28
pylaochos napisał/a:


Kontynuując, GDYBY istniała technologia pozwalająca na (huehue) "antygrawitacyjną lewitację" kulki, to można łatwo przeskalować do przykładu który zasugerowałem ja ;)
Tera Ty panimajesz?




No wlaśnie, GDYBY istniała

DynX

2013-12-02, 21:34
magiczne kulki gejszy..... same wchodza do dupy ;D

Li...........66

2013-12-02, 22:25
Nathaniel_Demerest napisał/a:

[cytat]antygrawitacyjną kulę [/cytat]

Wk***ia mnie te amerykańskie pie**olenie, k***y wsadzą metalową kule w pole elektromagnetyczne i srają k***a już nonsensami "antygrawitacyjnymi". Jak na to kule nie działają siły grawitacji, to ja k***a jestem Bogiem Majów.


ch*j w dupe amerykańskim naukowcom, za 5 groszy.



Rozumiem, że masz swoich własnych naukowców, którzy są lepsi od ludzi z dyplomami, doświadczeniem i nagrodami? Każdy z was pie**oli, że wszystko jest kłamstwem a potem nie macie nawet nic żeby udowodnić swoją tezę.

dnr

2013-12-02, 22:27
Nathaniel_Demerest napisał/a:

[cytat]antygrawitacyjną kulę [/cytat]

Wk***ia mnie te amerykańskie pie**olenie, k***y wsadzą metalową kule w pole elektromagnetyczne i srają k***a już nonsensami "antygrawitacyjnymi". Jak na to kule nie działają siły grawitacji, to ja k***a jestem Bogiem Majów.


ch*j w dupe amerykańskim naukowcom, za 5 groszy.




Top komentarz - największy cebulak i polaczek. Gdzie naukowcy mówią o antygrawitacji? Jakaś dziennikarzyna tak napisała. Jak amerykańscy naukowcy są za 5 groszy to nasi są za darmo. Jest tu przedstawione do czego służy ta kulka i jest to fajny wynalazek. A lewitować obiekt w polu magnetycznym i sterować jego ruchem z taka dokładnością łatwo nie jest. Ale zamiast pomyśleć to lepiej ponarzekać, opluć się z bólu dupy i dojechać przy okazji złym hamerykanom bo to takie fajne.