18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

zdjęcia z pogrzebu Eugene Terre'Blanche ...

perun88 • 2010-06-24, 15:38
Przywódca białej, południowoafrykańskiej skrajnej prawicy Eugene Terre'Blanche został zabity na swojej farmie na północy kraju - podały media w RPA. Według portalu News 24, mężczyzna został śmiertelnie pobity rurami i maczetami.

Według najnowszych doniesień, w związku ze sprawą aresztowano już dwie osoby. Prawdopodobnie przyczyną zabójstwa 69- letniego mężczyzny, był spór o niewypłacone wynagrodzenie za pracę.

Terre'Blanche pochodził z burskiej rodziny z Ventersdorp, na północy. Popularność stopniowo zyskiwał od lat 70. XX wieku, gdy powołał Afrikaner Weerstandsbeweging (AWB), czyli Afrykański Ruch Oporu opozycyjny wobec - jak to ujmował - liberalnej polityki ówczesnego przywódcy RPA Johna Vorstera. Ugrupowanie w szczytowym okresie liczyło 70 tys. członków.

Na początku lat 90. jego ruch aktywnie walczył o utrzymanie apartheidu w Republice Południowej Afryki. Groził wojną domową, gdy prezydent Frederik de Klerk oddawał władzę Nelsonowi Mandeli i kraj szykował się do pierwszych demokratycznych wyborów.

W latach 1997-2004 Terre'Blanche odsiadywał karę więzienia za napaść i próbę zabójstwa. W ostatnim czasie żył na uboczu i trzymał się z dala od głównego nurtu polityki.
(PAP)









więcej zdjęć tu http://www.news24.com/SouthAfrica/News/TerreBlanche-laid-to-rest-20100409

Jestem ciekaw Waszych opinii...
ja myślę, ze przywrócenie dyktatury białego człowieka było by dobrym rozwiązaniem !

uookie

2010-06-24, 15:43
dobrze myślisz

kys88

2010-06-24, 15:55
Czarni nie potrafią sie rzadzić,pokazali juz to wiele razy. Zbyt wiele.

mackie

2010-06-24, 17:13
dyktatury białego człowieka nigdy w RPA nie było więc nie ma czego przywracać.

Magik2501

2010-06-24, 19:59
Cejrowski powiedział jakiś czas temu, że jedyna pomoc jaka może pomóc Afryce to biali osadnicy. I ma rację, kraj bogaty i zaopatujący w jedzenie sąsiednie państewka, Rodezja, był zarządzany przez białych. Potem białych pogonili, zmienili nazwę na Zimbabwe i co? Hiperinflacje niedawno mieli, wyszły banknoty po 100 miliardów ichnich dolarów.

Pytanie - czy wolą się sami rządzić i zdychać jak jest teraz (lub uciekać do Europy), czy pracować na roli jak kiedyś mając nad sobą białego człowieka, który zarządza tą farmą, ale przy okazji mieć co jeść, mieć co pić i nie martwić się, że w każdej chwili dziecko może umrzeć.

RPA ma jeszcze lepszą sytuację niż inne kraje, ze względu na ogromne zasoby naturalne, eksport ratuje troszkę ich trudną sytuację.

Chupacabra

2010-06-24, 23:03
@up
Troszkę sytuację ratuje.. Właśnie widać. Cały świat im wysyła zaopatrzenie. Nie jestem rasistą, ale muszę ci przyznać rację. Bez Białego nad sobą, który by go pilnował, nie radzą sobie sami. Nie potrafią zadbać o to co mają, w złoża które posiadają ( złoża ropy naftowej, gazu ziemnego, węgla kamiennego, + rudy metali - żelazo, miedź, cynk i ołów, cynę, mangan i nikiel, diamentów, złóż złota i platyny - Encyklopedia Onet.pl :) . Czarni powinni być ALBO podporządkowani białym, albo podporządkowani białym :) Nie ma innego wyjścia.

EDIT: Zapomniałem. Ten na ostatnim zdjęciu wygląda mi na geja.

ku...........ek

2010-06-27, 23:52
R3D3MON napisał/a:

@up
EDIT: Zapomniałem. Ten na ostatnim zdjęciu wygląda mi na geja.


Swój swojego pozna?

LWMG

2010-06-28, 00:07
Aby czarny dobrze funkcjonował musi mieć Białego Pana.

rrdzony

2010-06-28, 17:57
dobrze, że zdechł. jak był faszystą, to i go nie szkoda.

KurwaRomantyk

2010-06-28, 18:03
~rrdzony jak zwykle popisał się "inteligentnym" komentarzem :samoboj:

Nath4N

2010-06-28, 18:04
ten na ostatnim zdjeciu wyglada jak Ray Liotta.

Magik2501

2010-06-28, 18:13
rrdzony napisał/a:

dobrze, że zdechł. jak był faszystą, to i go nie szkoda.



Kocham jak ktoś rzuca takimi pojęciami na lewo i prawo.
Każdy kto nie krzyczy na lewo i prawo, że pedały są spoko, a czarni muszą rządzić się sami, bo biały to ciemiężyciel to faszysta?
Inaczej - Twoim zdaniem Hitler był faszystą? Bo patrząc w definicję faszyzmu nie był przede wszystkim z 2 powodów:
1) Był socjalistą - faszyzm jest od początku do końca antysocjalistyczny (korporacjonistyczny)
2) Był rasistą - faszyzm nie był ruchem rasistowskim, Mussolini nie widział problemu, żeby murzyni z Abisynii zakładali jego czarne koszule.

Pozdrawiam i liczę, że Sadol nie stanie się portalem dla dzieci z porażeniem mózgowym!

Gondone

2010-06-28, 18:15
u nas rządzą biali i zajebiście nie jest :]

Argath

2010-06-28, 18:20
Jednego zjeba mniej. To tylko i wyłącznie powód do radości. :-)

Twój Stary

2010-06-28, 18:21
ja osobiscie rowniez nie mam nic do murzynow. Uwazam nawet ze kazdy powinien miec jednego na wlasnosc !