18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zdjęcia 3D

Watashi • 2010-02-19, 15:22
Miłego oglądania.

Cytat:

To see these images in 3D, you’ll need to use one of freeviewing methods - The cross-eyed view.
The cross-eyed view method uses the right and left images exchanged and views the images cross-eyed with the right eye viewing the left image and vice-versa.
In order to do so, hold up a finger or pencil in front of the image about 1/3 to 1/2 way to the screen. Look at the pencil but concentrate on the doubled images on the screen. Move the pencil closer or further until they overlap to produce three images. The center one should be 3d, but out of focus. Then you need to shift your focus onto the center image without having it jump back to 2d. This is the tricky part, but it works, I tried it myself :)
Good luck!






















qubac

2010-02-19, 17:10
faaajne xD

kRukson.

2010-02-19, 17:24
może ktoś przetłumaczyć?

witas

2010-02-19, 17:25
Może ktoś wyjaśni, lolć. Nie ma cyckuf.

bochcikov

2010-02-19, 17:41
weź do ręki długopis i przysuń go do ekranu. powoli odsuwaj aż zamiast 2 zdjęć zobaczysz 3. trzymaj nadal długopis, nie ruszaj go i gdy będzie bliżej twarzy niż ekranu zerknij na fotkę. na środku powinna pojawić się wersja 3d, po bokach zwykłe. nie odwracaj wzroku ani długopisu, bo popsujesz iluzję.

ps. trochę mi zajęło dostosowanie wzroku, ale warto ;d

Watashi

2010-02-19, 17:48
W skrócie chodzi o to, że można zobaczyć zdjęcia 3D. Aby tak było musisz zrobić oczy "chińczyka" i wpatrywać się w obrazek po środku jaki się pojawi. Po pewnym czasie się wyostrzy i będzie zdjęcie 3D. Kolejna opcja to trzymasz np ołówek czy długopis przed zdjęciami w odległości 1/2 lub 1/3 między ekranem a twarzą i wtedy skupiasz się na końcówce owego przedmiotu i przybliżasz, albo oddalasz od ekranu.Gdy zauważysz 3 zdjęcia to powoli skupiaj wzrok na obrazku po środku, albo też po prostu zrób zeza i patrz na obrazek tak jak powyżej, czyli na ten po środku. Powinien być w 3D.

Piotr59mb

2010-02-19, 18:04
Trzeba po prostu zrobić zeza, tak żeby dwa zdjęcia, a raczej złudzenie tych zdjęć idealnie nałożyły się na siebie.

ko...........rz

2010-02-19, 18:19
mocne mocne ;d troche powykręcałem oczy i oto jest xD fajne ;) )

Bociek

2010-02-19, 18:22
łaaaa 20lat mam te oczy i dopiero takie coś odkryłem, czad :D

trnn

2010-02-19, 18:26
k***a nie umiem, ale siara ;x

palmall

2010-02-19, 18:28
uuu ale czaderskie, ktoś wie jak uzyskać taki efekt ??

Bobeck

2010-02-19, 18:32
Zrób zeza tak żeby się nałożyły idealnie, a jak Ci się to uda to zmruż
lekko oczy i będzie git :) Przy każdym następnym efekt można uzyskać praktycznie po sekudznie :P

Antekk

2010-02-19, 18:35
WERSJA SZYBKA:
Zrob lekkiego zeza to zobaczysz pośrodku 3 zdjecie w trójwymiarze ;) Warto, fajna sprawa :)

LOADING...

2010-02-19, 18:39
Zajebiste :lol: Avatara juz moge bez okularów ogladac :]

EDIT:

Oglądanie zdjęć trójwymiarowych: CROSSVIEW



Crossview, czyli patrzenie na krzyż, a tak całkiem po naszemu - robienie zeza :-)
Tu inaczej niż w metodzie Parallel, lewemu oku przedstawiamy prawe zdjęcie, a prawemu oku lewe zdjęcie. To w jakiej odległości od naszych patrzałek umieścić zdjęcia, zależy od ich wielkości oraz naszych zezowych możliwości (no proszę, nie dość że 3D to jeszcze wierszem :-)


Wytłumaczenie tej metody nie jest łatwym zadaniem (a może jej zrozumienie?) Metodą Crossview, stereoskopowe zdjęcie widzę dosłownie w sekundę, tylko proszę nie domagać się zamieszczenia tu zdjęcia mojego zeza :-) U mnie ten proces przebiega tak:

Patrzę na umieszczone przede mną dwa zdjęcia.
Zaczynam robić zeza (nie wiem dlaczego ale pomaga mi w tym pochylenie głowy do przudu).
Zdjęcia zaczynają się przesuwać ku sobie.
Ważne by w tym czasie skupić się tylko tym zezie, nie starać się poprawiać "ostrości" widzenia czy przesuwać wzroku dalej lub bliżej niż zdjęcia, skupiam się tylko na zezie.
Dochodzę do momentu, w którym przesunięte zdjęcia nałożyły się na siebie. Wygląda to mniej więcej tak, że w środku widzimy zdjęcie a po jego bokach jakby jego duchy czyli zdjęcia z "nałożonym" tłem z za nich.
To czy zdjęcia są już nałożone, możemy ocenić po zamieszczonych na nich zwykle wyraźnych znacznikach (kreski, kropki itp.). Jeśli ich nie ma, musimy sobie "upatrzeć" jakiś bardzo kontrastowy , nie duży element zdjęcia i na jego podstawie oceniamy czy już zdjęcia są odpowiednio nałożone.
Ważne by wspomniane wyżej znaczniki (a co za tym idzie zdjęcia), były umieszczone prostopadle do naszych oczu czyli muszą te znaczniki leżeć w jednej linii, a nie jeden wyżej od drugiego.
Teraz ostatni, krytyczny moment. Musimy powoli starać się "złapać ostrość" na środkowym zdjęciu. I tu są schodki. Gdy będziecie się starać zrobić to za szybko, zdjęcia się rozjadą i trzeba zezować od początku.
Zalety i wady metody Crossview


+ pełnokolorowy trójwymiar
– kłopot (czasem spory problem) z zobaczeniem


Na marginesie... przyglądanie się ludziom którzy właśnie uczą się tej metody, sprawia mi niezmiernie wiele radości. Przeczytajcie jeszcze raz powyższe punkty i postarajcie się wyobrazić sobie gościa, który właśnie się do nich stosuje :-D

UWAGA! Tak jak przy metodzie Parallel, proszę się nie forsować. Po dłuższym czasie może wystąpić zmęczenie lub ból oczu. Należy wtedy zaprzestać oglądania i odpocząć. Chyba nie chcecie nabawić się zeza i wyglądać jak królik z kreskówki, porządnie trzepnięty deską :-)
Powyższą metodę, stosujecie na własną odpowiedzialność.

Dobra rada: gdy przez dłuższy czas nie udaje się zobaczyć głębi w zdjęciu, rzucanie w eter słów powszechnie uznanych za obelżywe też nie pomaga.

Powodzenia :-)

three6th

2010-02-19, 18:44
fuck... nic nie widzę ;/
ale laska fajna ;)