18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zderzenie z jeleniem

ElDiablo • 2012-09-30, 20:48
Skate w zderzeniu z jeleniem przy dużej prędkości :shock:


woru115

2012-10-01, 11:59
Paskudny Stary Dżon napisał/a:

To jest sarna, jeleniu.



To że nie ma rogów to od razu sarna ? Samice jeleni też nie mają rogów... i w hameryce nie żyją sarny

manikhc

2012-10-01, 13:52
Porażka.... Sarna europejska jest jeleniem, samiec sarny ma rogi "parostki", jeleń na filmiku to amerykański gatunek, wydaje mi się że to jeleń "wirginijski"(albo jakoś tak) z ang. Whitetail deer.

Koolka

2012-10-01, 16:54
@up

Sarna to nie jeleń, to są dwa osobne gatunki (jeleń - samiec to byk, samica łania, sarna - samica to koza, samiec to rogacz ew. kozioł), samiec sarny nie ma rogów, rogi to ma krowa, jeleniowate mają poroża. a poza tym to fajny filmik.

PeTeZ

2012-10-01, 19:17
Skejci na tory!!

dmnkzl

2012-10-01, 20:13
Paskudny Stary Dżon napisał/a:

To jest sarna, jeleniu.



Jeleniowate, pełnorożce (Cervidae) – rodzina ssaków z rzędu parzystokopytnych (Artiodactyla). Należą do niej zwierzęta o kostnym, pełnym porożu (w przeciwieństwie do rogów) ulegającym u większości gatunków corocznej zmianie. Przykładowi przedstawiciele to: renifer, mulak, mundżak, jeleń szlachetny, sarna, łoś, daniel, czy jeleń wschodni.

Więc mógł powiedzieć zarówno jeleń- ujmując w to całą rodzine jeleniowatych, albo sarna, określając już ścisły gatunek.

Najpierw sam się doucz a potem pouczaj innych. Baranie !

manikhc

2012-10-02, 10:46
@koolka, sarna jest jeleniem. I każdego jelenia z porożem nazywa się rogaczem. I masz rację z rogami, mi też chodziło o poroże, taki mój błąd, bo i tak wszyscy zawsze mówią na to rogi. Sama nazwa rogacze jest myląca. Najważniejsze to że SARNA TO JELEŃ, was też myli po prostu inna nazwa, w ang. sarna to roe deer, i żaden angol by się o to nie kłócił czy to jeleń.