18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zdalnie sterowane auta nie tylko dla dzieci

janek.sid • 2015-10-12, 15:22
Jest nas trzech i w wolnym czasie spotkamy się, żeby pośmigać zdalnie sterowanymi samochodami. Efekty tej zabawy można zobaczyć na poniższych filmach. .







Garść informacji: dwa większe modele to Traxxas E-Revo Brushless, jeden mniejszy to HPI Savage XS. Wszystkie auta na filmie mogą rozwijać prędkość przekraczającą 100 km/h w odpowiednich warunkach, choć my wolimy zabawę bardziej terenową. Staramy się w miarę regularnie wrzucać nowe filmy na nasz kanał na You Tube. Jeśli chcieli byście wejść w to hobby, napisałem specjalny poradnik, który powinien rozwiać większość wątpliwości, ale niestety nie mogę dodawać linków zewnętrznych :)


PS.
Nie było, bo materiały wyłącznie własne.

janek.sid

2015-10-13, 11:42
Velture napisał/a:

@up
Powiedz mi proszę co się stanie po 15 minutach twojej jazdy elektrycznym i ile czasu zajmie ci ładowanie baterii :D Mi tankowanie zajmuje kilka sekund :D

Swoją drogą pewnie na torze płaskim utwardzonym byś wygrał bo ja mam terenowówki gdzie ten z napędem 4x4 ma max 66km/h a drugi z napędem na tył 81 ale w terenie byś kołami buksował w miejscu :D



Zgadzam się, że tankowanie jest szybsze niż ładowanie i w efekcie można jeździć praktycznie cały dzień, jednak ja tego problemu nie odczuwam. E-Revo na Li-Po 5200 mAh śmiga mi średnio 40 minut ostrej jazdy non stop w trudnym terenie. Jak kiedyś bawiłem się w trial, to baterie starczyły na ponad 2 godziny wolnej jazdy. Mam dodatkowe, zapasowe baterie. Jak uwzględnić dojazd na miejscówkę i inne czynności, robi się z tego wyjście na ponad pół dnia. Dość często wracam też zanim rozładuje pakiety do końca. Nie mówiąc o tym, że można kupić baterie o znacznie większej pojemności niż moje, które jeszcze znacznie wydłużą czas jazdy. Nie mówiąc o tym, że ładowanie trwa godzinę na jedną baterię i jest znacznie tańsze niż paliwo modelarskie, czy nawet zwykła benzyna 95.

E-Revo na bateriach 4S jedzie 55 km/h, ale na 6S już ok 104 km/h. Z terenem tez nie ma problemu, co chyba widać na filmach.

Podsumowując, owszem, auta na silnikach szczotkowych są tańsze ale wolniejsze i słabsze od spaliny, ale na silnikach bezszczotkowych już nie i tutaj jedynym minusem pozostaje cena auta i baterii. Potem zostaje już tylko jazda.

powoluku napisał/a:

Koleś na YT o nicku Headquake137 ma fajne filmiki gdzie podkłada oryginalne dźwięki aut fajna sprawa.



Tak, Headquake ma super kanał RC. Dźwięki pochodzą jednak prosto z silnika elektrycznego, po prostu nagrania są spowolnione o 50% i dlatego brzmią bardziej nisko i basowo. To co jest jednak najciekawsze, to, że koleś robi sam wszystkie karoserie, głównie z drewna i tworzyw, a wyglądają jak prawdziwe. Bazuje na podwoziu Axial SCX 10 i resztę dodaje od siebie. Taka powolna jazda autem wyglądającym realistycznie w świecie RC nazywa się trial.

Tetley009

2015-10-13, 17:09
@janek.sid widzę że u wróblika na żeraniu śmigacie, niedługo wracam do warszawy można się jakoś złapać ;-)

furus

2015-10-13, 20:55
Też mam Autko :) Bullet 3.0 HPI zajebista sprawa

qwerq221

2015-10-13, 21:01
Gdybym miał 10 lat to bym był zachwycony :-D

bloodwar

2015-10-13, 21:05
Jeżeli ktoś sobie zadawał pytanie: "Czy jest coś bardziej obciachowego dla dorosłego mężczyzny niż zabawa w pedalskie ASG" - tu macie odpowiedź :)

janek.sid

2015-10-13, 21:13
@bloodwar - ja tam świetnie się bawię. Jeśli ktoś ma z tym problem, to jego problem, nie mój. Nie jeżdżę dla szpanu, poprawy wizerunku samca alfa, ani dla komentarzy na Sadistic'u. Jeżdżę, bo sprawia mi to przyjemność, obok innych hobby.

bienaszek

2015-10-13, 21:22
Nie wiem jaki ma sens muzyka w filmach tego typu

~Conscribo

2015-10-13, 21:25
teraz się k***a będą spierać spaliniaki vs elektryki. Ja pie**olę, jedni lubią to a inni to i niech tak zostanie.
A nie przerzucanie się 'bo ten szybszy a tamten bezobsługowy a spaliniaki to trzeba regulować i jest w ch*j dłubaniny'

Każdy lubi, jak chcecie sobie dyskutować to o samym hobby a nie pie**olenie co jest lepsze :homer:
Później się dziwicie, że to hobby nie ma fajnego zaplecza ale jak ma mieć jak na każdym jednym forum głównym tematem jest pie**olenie o wyższości elektryka nad nitro albo nitro nad elektrykiem.

Wnieście coś ciekawego o tym hobby poza sapaniem kto ma większego, szybszego, mniej bezawaryjego albo ile zjeździ na pakiecie/baku


Co do filmiku - stary, przede wszystkim (zaraz po skręcaniu i rozkręcaniu modelu) frajdę sprawia dynamika samochodu a Ty wsadziłeś slo-mo i nudną piosenkę, usnąć można zamiast się jarać, jak to zapie**ala ;)

deejay89

2015-10-13, 21:27
rc to swietna sprawa, lecz uwazam, ze zajawka i frajda zaczyna sie przy spalinie. mialem lektryka przez 2 dni, poczym kupilem hypera 7 tq2, a do niego 5-cio konny silnik lrp. seryjne e-revo w zyciu nie osiagnie 100km/h, chyba ze jak zainwestujesz w jakas mambe, ale bedzie Cie to kosztowac wiecej jak wartosc samochodu, elektryk jest lepszy tylko pod jednym wzgledem, moment obrotowy. w zeczywistosci jest drozszy w utrzymaniu, pakiety, ladowarki itp

tutaj moj model:

meloox

2015-10-13, 21:51
...podsumowujac temat czy spalina czy aku...jeden lubi truskawki a drugi jak mu skarpety smierdza :D temat rzeka...nie drązcie :)

janek.sid

2015-10-13, 22:08
deejay89 napisał/a:

seryjne e-revo w zyciu nie osiagnie 100km/h, chyba ze jak zainwestujesz w jakas mambe, ale bedzie Cie to kosztowac wiecej jak wartosc samochodu,



Nie chcę już drożyć tematu, bo ważne, że zabawa sprawia frajdę, a nie co jest pod maską, ale w środku właśnie jest Mamba i na LiPo 6S wyciąga ponad 100 bez problemu :)

rubaszny_rollo

2015-10-13, 22:39
@cys23
obyś się k***a nie zesrał

an...........ad

2015-10-13, 23:18
Fajnie by było podczepić rakiety jak w Revolt :-D

Sonal

2015-10-13, 23:37
Jeżeli macie więcej niż 17 lat... to współczuję Wam i.... Waszym kobietom (o ile je macie) - dorosłe dzieci. k***a myślałem, że tylko mój szwagier mimo posiadania dowodu osobistego od 16 lat - jest ciągle mentalnym dzieckiem... a tu proszę - więcej jest takich zakał. Niektórzy z pieluch nigdy nie wyrastają.

janek.sid

2015-10-14, 00:04
Sonal napisał/a:

Jeżeli macie więcej niż 17 lat... to współczuję Wam i.... Waszym kobietom (o ile je macie) - dorosłe dzieci. k***a myślałem, że tylko mój szwagier mimo posiadania dowodu osobistego od 16 lat - jest ciągle mentalnym dzieckiem... a tu proszę - więcej jest takich zakał. Niektórzy z pieluch nigdy nie wyrastają.



Niezwykle bawi mnie takie smętne pierdo*enie :) Nic to, że fajnie spędzam czas z synem i kolegami, nic, że żona sama sprezentowała mi model, Ty wiesz lepiej i będziesz mi współczuł i mojej kobiecie też - słodkie :) Za Twoją kasę się bawię? Nie? To co Cię tak naprawdę boli, że siedzisz w necie pisząc smętne komentarze? A ja wychodzę na świeże powietrze nagrać coś nowego. Tak więc nie napinaj się tak z tym współczuciem, bo Ci jeszcze żyłka pęknie :)