18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zapalony elektryk

~Angel • 2016-04-07, 22:56
Mały wypadek w pracy


imegas

2016-04-08, 10:35
Projektant takiego podnośnika też się nie popisał inteligencją zamiast zaprojektować klatkę z tworzyw sztucznych nie przewodzących prąd to dali stalowe rurki albo jeszcze gorzej aluminiowe i byle kontakt z linią wysokiego napięcia daje nam materiał na harda chyba że ten podnośnik nie był przystosowany do takich prac to zwracam honor.

janlew

2016-04-08, 11:57
Dewastacjusz napisał/a:

Jak się zapalił myślałem że już po nim. Ciekawe jak jego zdrowie po takim wypadku?



Jeszcze może być po nim. Po takim "prądziku" jest możliwość że serce w przeciągu najbliższych dni stanie. Jeśli go nie podepną do maszyny i nie będą obserwować w nocy.

Ohoho

2016-04-08, 12:36
Shock napisał/a:

co tam sie odpie**ala? typ przeciez nie złapał linii, zeby sie zajal ogniem. Czemu sie zapalil ?




Bo był debilem :lodowka:

nocnik

2016-04-08, 14:22
To dowód na to , że elektryka prąd nie tyka!

odgrujahad

2016-04-08, 15:55
Cytat:

Jeszcze może być po nim. Po takim "prądziku" jest możliwość że serce w przeciągu najbliższych dni stanie. Jeśli go nie podepną do maszyny i nie będą obserwować w nocy.



Ktoś tu się nie zna i wypowiada się jakby się znał.

Koleś się zapalił - a więc definitywnie prąd zmienny (w końcu linie wysokiego napięcia - to raczej że zmienny). Przy poparzeniu prądem zmiennym prąd leci po SKÓRZE i nie wnika (lub prawie nie wnika) do ciała. Po prądzie stałym rozwala organy wewnętrzne i zostawia skórę w spokoju.

Koleś umrze z powodu poparzeń. Pewnie nie ma skóry tak na 80% powierzchni ciała.

Rysiek Lubicz

2016-04-08, 16:45
imegas napisał/a:

Projektant takiego podnośnika też się nie popisał inteligencją zamiast zaprojektować klatkę z tworzyw sztucznych nie przewodzących prąd to dali stalowe rurki albo jeszcze gorzej aluminiowe i byle kontakt z linią wysokiego napięcia daje nam materiał na harda chyba że ten podnośnik nie był przystosowany do takich prac to zwracam honor.



Przecież to jest podnośnik halowy, nie przeznaczony do tego typu robót, koleś ma BHP na drugie imie. A twój zwrot honoru koło wentla mnie lata

paniemarianie

2016-04-08, 20:26
@2 up
Gdzie ty tu widzisz WN? elektryku:D

vuxqaz

2016-04-08, 20:55
@ ogrujhad

no właśnie nie był bym tego taki pewien bo nie bez przyczyny w defibrylatorach (tych nowych) wykorzystuje się prąd zmienny w celu niwelacji oporu tkanek, dodatkowo nie zapominajmy że prąd biegnie po najmniejszym oporze a z ludzkich tkanek to właśnie naskórek ma największy opór, no może poza jakimiś kośćmi włosami czy szkliwem.. a teraz trochę rzeczy zakoszonych z podręczników aby nie być gołosłownym:

defibrylator jednofazowy: czyli prąd płynie tylko w jednym kierunku
pierwsze wyładowanie – 360 J, wymaga dość sporo energii
defibrylator dwufazowy: coś jak zmienny bo na ułamek sekundy następuje odwrócenie fazy
pierwsze wyładowanie – od 150 do 200 J, zdecydowanie mniejsza energia jest potrzebna aby identyczna ilość energii dotarła do samego serca

Dyspersja przenikalności i przewodności elektrycznej tkanek:
Przenikalność i przewodność elektryczna komórek żywych wykazują zależność od częstotliwości pola elektrycznego. Przy niewielkich częstotliwościach, wskutek dużego oporu elektrycznego błony, następuje izolacja jonów we wnętrzu komórki i zostaje indukowany dipol. Ze wzrostem częstotliwości efekt ten zanika, aż do sytuacji, gdy opór pojemnościowy błony zawiera wyłącznie opór błony lipidowej, a wnętrze komórki bierze udział w przewodzeniu prądu (czyli większa powierzchnia przewodzenia czyli zmniejszenie oporu). Zależność częstotliwościowa, zwana dyspersją, przewodności i przenikalności elektrycznej występuje dla wszystkich rodzajów tkanek.

jeśli dalej masz wątpliwości to zobacz na temat elektroterapii w dowolnym podręczniku np. prądy Bernarda
jak porównasz sobie z prądami galwanicznymi to jakoś wszelkie (bezpieczne) wykorzystywane zakresy są mniejsze... no ale specjalistą takim jak ty to nie jestem więc mogę się mylić ;P

Onan_niszczyciel

2016-04-09, 01:02
Raczej dead. Prad fibrylacji wynosi około 60/80 mA. A jak wiadomo (mam nadzieję że ktoś pamięta z technikum/liceum) prąd przemienny ma częstotliwość 50 Hz. W tym przypadku są to linie napowietrzne o zajebistym prądzie i napięciu.

sosikhehe

2016-04-09, 13:36
Na takim podnośniku na dole jest sterowanie i knefel którego jak nadusisz to balkonik zjeżdża na sam dół, no tak ale lepiej jest kręcić bo będzie materiał na sadola :-)

manish07

2016-04-09, 13:51
@up knefel, nadusisz.. Ślunsk wita