18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Zanim wyślesz CV

koniosraj • 2015-07-24, 09:14
Przypomniała mi się stara historia z czasów jak pracowałem w jednej z dużych firm w dziale HR. Jednym z moich zadań było przeglądanie CV i wyławianie osób, które można by zatrudnić. W natłoku gównianych CV znalazłem jedno całkiem konkretne- wykształcenie OK, doświadczenie niczego sobie, był tylko jeden mankament- gościu wysłał swoje CV z adresu socjopata@xxx.pl. Ja bym go chętnie zaprosił na rozmowę, ale szef jak zobaczył nicka to zrezygnował.

Ka...........ki

2015-07-26, 23:34
rufuskask, a jak zareagowałbyś na przykład: podstawówka w Polsce, później do matury za granicą, potem znów Polska? Bo mi się wydaje, że czasem warto podać i podstawówkę w CV ;)

rufuskask

2015-07-26, 23:42
Kapłan_pustki napisał/a:

rufuskask, a jak zareagowałbyś na przykład: podstawówka w Polsce, później do matury za granicą, potem znów Polska? Bo mi się wydaje, że czasem warto podać i podstawówkę w CV ;)



Jeżeli napiszesz mi że masz maturę to logiczne że musiałeś tą podstawówkę skończyć ;-)

Podstawówka, gimnazjum i liceum są nic nie warte w cv chyba że jest to twoja najwyższa ukończona szkoła.

Lord_Rzeźnik

2015-07-26, 23:56
Zawsze uważam, żeby nie jebnąć jako email lord.rzeznik@.... Trzeba uważać, jak się ma kilka adresów. Kiedyś wysłałem prawie wiadomość z tego adresu do promotora. Jeszcze tego by brakowało, żeby i wykładowcy mówili mi per Lordzie Rzeźniku :D

bosslolkowy

2015-07-27, 14:15
Urynoterapeuta - oczywiście, że są granice i np. kolega z pokoju obok zrezygnował z pracy, kiedy dowiedział się, że musi zgolić brodę, ale to był jego wybór. Mógł iść pracować jak chciał.
Tak samo w każdej innej prywatnej firmie. Gdzieś Ci każą chodzić w garniturze, gdzieś zakładać strój sowy czy nosić czapkę z logo firmy, ale jak nie chcesz to nie pracujesz.

qbalo86

2015-07-27, 15:50
Hej dupospinacze, w niektórych firmach nawet CV które jest źle poskładane w kopercie, brudne lub pozaginane ląduje od razu w koszu. Bo skoro ktoś nie potrafi się przyłożyć do tak prostej czynności, to jak będzie pracował. Co do zdjęć: nawet gość z krzywym ryjem jeśli podeśle zdjęcie jak do dowodu( w koszuli i z normalną fryzurą) to będzie dobrze na nim wyglądał a żaden pracodawca się nie będzie przypie**alał.

Camel_06

2015-07-27, 18:57
A co to k***a za problem założyć maila pod szablon imię.nazwisko@gmail.com? Jak ktoś nawet tego nie potrafi, to niech się nie dziwi że nie jest traktowany poważnie przez ludzi z którymi się kontaktuje.