18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zamach na klasę Robotniczą czyli wzrost cen alkoholu.

simpekaes • 2013-09-06, 17:03
Cytat:

Podczas piątkowej konferencji prasowej premier Donald Tusk zapowiedział, że w przyszłym roku zdrożeją spirytusowe alkohole. Akcyza ma zostać podniesiona o 15 proc.
Premier Donald Tusk nazwał to "urealnieniem cen wódki o tyle, ile wynosiła inflacja. od czasu
ostatniej podwyżki".

Akcyza nie była podnoszona od 2009 roku. Liczona jest kwotowo za sto litrów 100-proc. alkoholu i wynosi 4960 zł. Od przyszłego roku zostanie podniesiona o 15 proc. To znaczy, że najtańsze wódki zdrożeją wobec tego o niecałe 2 zł. Im droższy alkohol wysokoprocentowy, tym cena bardziej podskoczy, bo sprzedawcy będą musieli sobie odbić tę część ceny za butelkę, która będzie szła do budżetu..


Bo właśnie o budżet państwa chodzi, czego premier Tusk nie ukrywa. - Oczywiście powodem tego jest dodatkowy przychód i najmniej szkodliwy społecznie, nawet jeśli wkurzający - wyjaśnia Tusk.

Zapytany na konferencji przez jednego z dziennikarzy o to, czy nie boi się po takiej wieści rozruchów na ulicach, zapewnił, że będzie dziś spał spokojnie: - Wiem, że dla wielu konsumentów to poważna sprawa. Ale przez kilka lat bez zmian akcyzy wysokoprocentowe alkohole stały się tanie i teraz dokonujemy po prostu waloryzacji tych cen.


Piątkowa konferencja premiera Donalda Tuska została zorganizowana po rządowej debacie na temat przyszłorocznego budżetu. Dziura w kasie państwa może bowiem mieć w przyszłym roku rozmiar aż 55 mld zł. To rekordowo dużo. Gospodarka ma się już rozpędzać, ale i tak czekają nas podwyżki podatków.



pie**oleni idioci waloryzują ceny a nie waloryzują pensji. Generalnie nie przypominam sobie aby w ostatnich latach alkohol stanial. Wręcz przeciwnie jest coraz droższy.
Debile chcą łatać dziure budżetową a nie zdają sobie sprawy, że wzrost cen wódeczki niesie za sobą powrót "melin" i ch*ja zarobią.

AlexStrife18

2013-09-08, 01:23
A j***ć sejm polityków i całą resztę zlodziejskiego ścierwa. Szkoda ze nie umiem konstruować bomb bo w p*zdu wyj***lbym ten ich chlew.
A co zamkną mnie? Proszę bardzo,już i tak sram na to wszystko.
22 lata i mam zapie**alac za 1000 zł?
A na ewentualnej emeryturze zdechnąć z głodu?
Od alkoholu to niech się odpie**ola. Najpierw fajki,teraz alkohol a co potem ?
Za myślenie płacić?
Trzeba raz na zawsze wyjebac ten syf w powietrze.
I wziąć się za odbudowę normalnego państwa,bez dewiacji i dymania obywateli.
Myślcie sobie co chcecie. sram na wasze opinie.

Hasek

2013-09-08, 01:49
Eh.. Ile tutaj filozofów mamy..

Efekt będzie jeden - zamiast większych przychodów wpływy z akcyzy będą sukcesywnie spadać.
Tak samo jak z paliwa/fajek, dlatego, że ludzie nie będą w stanie kupić tego(część).
Wzrośnie przemyt na granicy i nasz naród będzie palić ruskie faje i pić ich spirol, bo będzie taniej.

Taka sama sytuacja jest z podatkami, większość zjawisk tego typu można interpretować przez krzywą Laffera*.



* dla niewtajemniczonych to jest krzywa która zakłada chwilowy wzrost (przypływ kasy) a następnie sukcesywnie coraz mniej

Kuriki

2013-09-08, 09:53
@Semi.exe
Cytat:

nie wiem jak jest u Ciebie


Też w Polsce jestem czyli pewnie tak samo.
Cytat:

W Polsce nie ma ludzi nie kompetentnych są ludzie mądrzy więc jeśli czują się na siłach to poradzą sobie z rządzenie nie po to kończyli studia takie czy owakie


Ci kompetentni wyjechali, wyjeżdżają i mają zamiar wyjechać. Przynajmniej większość. Ta garstka co zostanie- i jeśli zostanie- nie będzie miała siły przebicia i w rezultacie nie będzie komu przejąć pałeczki. Wiesz jaka jest szansa dla Polski? Obywatele znający się gospodarce, polityce i prawie ale równocześnie chcący tu zostać i zmieniać kraj na lepsze tzn by się ludzie w Polsce bogacili. A na razie się nie zanosi na tego typu cuda bo większość tylko narzeka, równocześnie popierając państwo opiekuńcze.

Ja bym tu nawet polityków nie zmieniał bo jeśli już mamy mieć demokrację to niech ludzie po prostu powiedzą rządowi co dokładnie i jak trzeba zrobić. Zauważ, że teraz ciemne masy chcą państwa opiekuńczego i państwo takie jest. Więc może gdyby się obywatele doedukowali nieco i powiedzieli "my sobie sami zapewnimy kasę na starość, my chcemy wolny rynek, my sami zadbamy o lekarza dla siebie, my sami zadbamy o edukację naszych dzieci, my nie chcemy płacić za to, że ktoś nie pracuje bo to nie nasze zmartwienie, a państwo niech będzie minimum" to wtedy by politycy grzecznie zrobili to co obywatele chcą. Tylko do tego to trzeba zmiany mentalności, a to nie nastąpi więc ja niedługo zacznę pakować walizki i spierniczę w końcu z europy.

Perezz

2013-09-08, 09:55
ch*j tam k***a pewnie połowa sadoli w 2007 roku głosowała na ryżego zjeba a teraz k***a wielkie oburzenie - ja już wtedy k***a mówiłem że Tusek kraj zniszczy i tak dojebie polaczkom że wstać nie będą mogli ale k***a wtedy to mnie od j***nych pisiorów wyzywano.

Drugi raz go k***a mądre polactwo wybrało - macie k***a za swoje - albo idziecie go rozj***ć w końcu zamiast się w internetach mądrzyć ( bo w internetach każdy może być fajny i mocny w gębie, tudzież w łapach ) albo k***a wypie**alać z kraju.

voidinfinity

2013-09-08, 10:24
Donald Tusk i ostatnie godziny zielonej wyspy - zwiastun.



W rolach głównych:

Jack Sparrow - Donald Tusk
Dziurawa Łajba - III RP
Przystań w porcie - Ciepła unijna posadka

Grzesiek85

2013-09-08, 17:16
Parawdę mówiąc mi to zwisa właśnie pale kręconego papierosa z przemytniczego tytoniu co jakiś czas zaglądam czy bimber nadal kapie odpowiednio mocny i zastanawiam się czy iść jutro do roboty skoro itak robie na czarno dlatego żeby komornik naskoczył mi na ch*ja a ubezpieczony jestem z pośredniaka :) A co do cen alkoholu z kilograma cukru (3 zł) otrzymuje około 0,5 l czystego etanolu po którym baniak nie boli więc ch*j kłade w sklepową czystą i puszczam namiętnego pierda swoją owłosiną dupą na facjatę pana premiara. Z razami pogardy ch*j ci w dupe obrzympale :) ciekawe kiedy władze zapukają do drzwi :D

Szczerbi20

2013-09-08, 17:23
Up Cara_Al_Sol
a z czego robi sie wóde ?

boberm

2013-09-09, 12:52
AlexStrife18 napisał/a:

A j***ć sejm polityków i całą resztę zlodziejskiego ścierwa. Szkoda ze nie umiem konstruować bomb bo w p*zdu wyj***lbym ten ich chlew.
A co zamkną mnie? Proszę bardzo,już i tak sram na to wszystko.
22 lata i mam zapie**alac za 1000 zł?
A na ewentualnej emeryturze zdechnąć z głodu?
Od alkoholu to niech się odpie**ola. Najpierw fajki,teraz alkohol a co potem ?
Za myślenie płacić?
Trzeba raz na zawsze wyjebac ten syf w powietrze.
I wziąć się za odbudowę normalnego państwa,bez dewiacji i dymania obywateli.
Myślcie sobie co chcecie. sram na wasze opinie.



Dla Ciebie synonimem myślenia są fajki i alkohol?

Bobu

2013-09-10, 01:40
Wypad na ulice a nie w internecie piszecie ch**a co usłyszą polityczne ścierwa, spalić hołotę !