18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zakupy za 50zl

Stefan213 • 2013-03-23, 13:06
Zakupy za 50 zl w Anglii,czyli za £10

demz

2013-03-23, 20:22
Czemu Wy w ogóle przeliczacie to na polskie? 10 funtów to jak 10 zł, bo zarobki są w stosunku 1:1 (przykładowo w Polsce 10 zł/h, w Anglii 10 funtów/h). Zrobił zakupy za 10 zł jak już, a nie 50.

zjaranyblant

2013-03-23, 20:31
Ostatnio miałam taką sytuację, że na stronie gdzie wszystko było za 5 funtów znalazłam swoje super piękne umiłowane przeze mnie buty... za które dałam 100 zł... radość ma nie ma końca...

vito

2013-03-23, 21:09
kolejny aspekt, który pcha mnie na wyspy


Els napisał/a:

Szpilki za 50 złotych? :O
Szkoda, że na Wyspach jest tylu Polaków bo bym chętnie tam pojechała. Ale przesyt już tam mają różnej maści imigrantów.



jaki przesyt, jak masz łeb jak sklep to znajdziesz tam szybko prace, tam cenią ludzi nie to co tutaj

efiksowy

2013-03-23, 22:00
Zakupy zakupami ale autor filmu mówił że to wszystko (łącznie z tv) znalazł na śmietniku...

stiw1500

2013-03-23, 22:18
Mój kuzyn miał kiedyś taką sege. To były czasy, graliśmy w sonica,streets of rage, ninja,super moto GP i wiele innych.Najlepsza rozrywka na zimowe wieczory. Potem pojawiło się nitendo a następnie pegazus. Kurde tyle wspomnień. To już niestety nie wróci a lata 90 nie były 10 lat temu :cry:

massq

2013-03-24, 02:28
0:37
Sławomir Federowicz, aktor grający Cygana w Uprowadzeniu Agaty.



To on? :)

raper900

2013-03-24, 04:25
Ja pie**olę, jak usłyszałem lektora to się zastanawiałem, gdzie są k***a do tego napisy?

MapleLeaf

2013-03-24, 10:13
@Demz. Jesteś w błędzie, ale nie martw się spieszę Cię z tego błędu wyciągnąć. Gdyby zarobki były 1:1 i ceny 1:1, nikt nie siedziałby na wyspach. I tak. Minimalna krajowa to ponad £6 na godzinę netto za co można kupić ponad 4 litry paliwa po £1,40. W Polsce trzeba zarabiać prawie 26 PLN netto, żeby móc sobie tak pojeździć. Różnica jest nieco mniej powalająca, przy zakupie bochenka chleba. Za godzinę najlichszej pracy można kupić 6 bochenków. W Polsce na taki "luksus" mogą sobie pozwolić zarabiający 12zł i więcej netto. Wynajem mieszkanka z jedną sypialnią, pokojem dziennym, kuchnią i łazienką to koszt rzędu £400 miesięcznie - na co trzeba pracować 66 godzin i 11 minut. W Polsce na taki apartament trzeba przeznaczyć minimum 1000 zł, a to nie oszukujmy się pensja netto większości młodszych i starszych, czyli 168 godzin.
Zgadza się, że idąc do pubu £50 to ledwie początek imprezy. Drogie knajpy liczą sobie za piwo £4, ale nie brakuje też takich, w których piwo kosztuje £2,50. W porównaniu do cen piwa w pubie w moim rodzinnym mieście, gdzie piwo to koszt 6-7 zł, na wyspach jest po prostu taniej. Dużo taniej. Nie twierdzę że lepiej, bo coś za coś. Wszędzie pełno pakoli i innego tałatajstwa. Jak pada, a nie wieje - to pogoda jest bardzo ładna. Jak pada i wieje, to zwyczajnie ładna (za to nie ma brzydkiej pogody). Ludzie powolni i wybitnie leniwi. Chamstwo i arogancja to cechy pozytywne - ale za to jest tanio.

demz

2013-03-25, 18:39
pslodo, nie powiedziałem, że ceny są 1:1, bo właśnie ceny są dużo dużo niższe. I dlatego można kupić dużo więcej, za "ten sam" (odpowiedni 1:1) zarobek. Zarabiają tak jak my, ale ceny mają odpowiednio niższe (co sam napisałeś odnośnie paliwa, mieszkania, itd.), łapiesz? U nas jest odwrotnie, bo zarobek mamy niski, a ceny coraz wyższe i za 10 zł to ja mogę kupić 3 bochenki chleba, a on konsolę.