18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zajęcia z anatomii

marvineq • 2010-02-23, 20:51
Na akademii medycznej w Białymstoku skacowani studenci mają zajęcia z anatomii i pierwszy raz mają być świadkami sekcji zwłok. Stoją wokół łóżka z ciałem. Prowadzący zajęcia nagłym ruchem ściąga prześcieradło i oczom wszystkich ukazuje się topielec w drugim tygodniu rozkładu. Dłonie studenciaków wędrują w kierunku ust, a profesor ze stoickim spokojem zaczyna wykład:


- Podczas tych zajęć dowiecie się, jakie są dwie najważniejsze rzeczy cech*jące lekarza. Po pierwsze: brak jakiegokolwiek obrzydzenia.
Po tych słowach lekarz wpycha palec w dupę topielca, po czym go wyjmuje i, ku obrzydzeniu studentów, oblizuje.
- Teraz - mówi - wszyscy, którym zależy na zaliczeniu mają to powtórzyć!
Studenci medycyny (jak pisał Cornugon) to sami twardziele.
Podchodzą i robią, co im profesor kazał: palec w dupę, palec w buzię. Co drugi nie daje rady i po wszystkim wymiotuje? Gdy wszyscy skończyli profesor mówi:
- I tak dochodzimy, do drugiej istotnej cechy dobrego lekarza: umiejętność obserwacji. Ja wsadziłem środkowy palec, a oblizałem wskazujący. Na przyszłość proszę o więcej uwagi.

Misior

2010-02-23, 21:35
starsze niż Władysław Jagiełło, zazwyczaj sprzedaje się tę anegdotkę jako kawał, nie podając uczelni.

RAJA

2010-02-23, 21:40
Teraz kochani forumowicze ogłaszam wszem i wobec że teraz mówi się Uniwersytet medyczny w Białymstoku.

ferro

2010-02-23, 22:09
NIe ma teraz juz akademii zadnej w PL..
a co do anatomii to uwierz, ale tam nie dostaje sie takich swiezych trupow.. tylko 40 letnie

Zdunkov

2010-02-23, 22:33
ferro, k***a jak cie czytam...
wpisz sobie "akademia" w google to po pierwsze, a po drugie.. a ch*j. i tak to zbyt gówniany temat żebym się rozkręcał.

MsScarlettlove

2010-02-23, 22:48
strona się rozwija - użytkownicy robią się coraz kreatywniejsi w przekazywaniu informacji, że dowcip jest stary

olo1990pl

2010-02-23, 22:55
Heh, a myślałem że istnieje AKADEMIA Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Nie to, że składałem tam papiery w zeszłym roku. Po za tym to chyba jedyna pozostała akademia medyczna w kraju - reszta jest już Uniwersytetami.

ferro

2010-02-23, 23:31
Zdunkov w UE nie ma takiego czegos jak 'akademia' i u nas weszło rozporządzenie, że wszystkie akademie maja okreslony czas na zmiane ma uniwerki, poza tym Akademie sa nizej w hierarchii niz Uniwerki. Moze zle sie wysłowiłem pisząc w czasie teraźniejszym.

@olo We Wrocku tak masz racje jest jeszcze Akademia, ale z tego co słyszałem to też niedługo ma sie zmienic. Btw na co składałes? ;)

olo1990pl

2010-02-24, 00:47
Medycyna i stomatologia.
Ale poszedłem do Warszawy - 2x bliżej i wiele znajomych poszło z lo.

To_Ja

2010-02-24, 08:51
Falquan napisał/a:

jest AGH?



Niestety muszę cię rozczarować. To też jest uniwersytet :-)

Dalione

2010-02-24, 09:26
A ch*j z tą akademią , dowcip mi sie podoba.

ferro

2010-02-24, 10:12
@olo lubie ludzi z ambicjami :)

słomcia

2010-02-24, 15:09
zdaje się,że AGH już dawno było w randze uniwersytetu tylko zachowało zwyczajową nazwę. ale to co?teraz będą uniwersytety wychowania fizycznego ? śmiszne

amf09

2010-02-24, 18:13
Taa, na pewno to autentyk z Białegostoku :P Co do akademii - UE nie zabrania akademii, po prostu pozwala wręczać tytuły magistra tylko uczelniom na prawach uniwersytetu. W Częstochowie dalej jest Akademia Długosza, czy kogośtam, ale daje tylko licencjaty. Z drugiej strony - uczelnie nie muszą zmieniać nazwy, np. Politechnika Poznańska uzyskała rangę uniwersytetu w 2008, ale pozostała przy nazwie zwyczajowej.