18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Zaginiona relikwia

Bituminiorz • 2013-10-20, 23:44
Witam.
Dzisiaj przedstawię wam fragment mojego starego bloga (czasy gimbazy)
Nie wiedziałem gdzie to wrzucić i prawdopodobnie jest tak bezsensowne że zaraz do sucharów poleci ale co tam :D
Może ktoś znajdzie odpowiedź na to pytanie.


Jak zapewne wiecie, Jezus był żydem a co za tym idzie, był obrzezany.
Skoro był synem Boga, to część jego ciała, zapewne była niebagatelną relikwią i ktoś musiał ją zachować.
Św Graal podobno zawierał krew Chrystusa. Wszyscy go szukali (niektórzy wciąż szukają) czy jednak jest ktoś, kto szuka części jego przyrodzenia ?

Na pewne ślady o napletku Chrystusa natrafiamy przy historii Św.Katarzyny z Sieny (1347–1380) Patronki Rzymu i zakonu Dominikanów.
Św.Katarzyna była "Opętana" (nic dziwnego w tamtejszych czasach) i stosunki z przeróżnymi diabłami sprawiały jej przyjemność.
Lecz Świętej Katarzynie nie wystarczały one do zaspokajania <sami wiecie czego> i domagała się miłosnych objęć... Chrystusa. Na palcu nosiła pierścień darowany jej przez Najwyższego Oblubieńca.
Był jeden mały szkopuł...ten pierścień widziała tylko osoba święta a był on wykonany wykonany był..taak z naszego graala,z przenajświętszego boskiego napleta pozostałego po obrzezaniu w ósmym dniu ziemskiego bytowania boskiego syna(pewnie ten nóz to też relikwia).
W dalszych poszukiwaniach tejże relikwii nic nie znalazłem...

Tassadar

2013-10-20, 23:52
Czasem interesuję się rzeczami które normalnych ludzi zwyczajnie nie interesują, ale lubię dziwne anegdoty w które i tak potem nikt nie wierzy bo jest głupi albo jest ignorantem i mnie uważa za głupiego, ale ty chyba posunąłeś się o krok za daleko. Taka wiedza nie dość że nie potrzebna to i nie smaczna, często męczą cię myśli o czyichś, no wiesz?

Bituminiorz

2013-10-21, 00:08
Nie nie myślę o czyichś ale po prostu mnie zaciekawiło jak coś tak ważnego dla substratów mydła mogło bez echa przepaść.
Jest jakaś wzmianka w NT ale co dalej to nie wiem...Czy ten anioł to zjadł czy wniebowstąpił nie mam pojęcia i szczerze mnie to pie**oli bo w moim przypadku minął już okres szczeniackiego hejta na KK.

pi...........ja

2013-10-21, 20:45
U Aborygenów kobiety robiły sobie biżuterię z odciętych obrzezaniem napletków swoich braci.Gdyby to było też u Żydów, to wiadomo by było coś o takowej relikwii.

xsw2

2013-10-21, 20:59
A mnie sie wydaje, ze wtedy jeszcze nikt nie pomyslal, ze to bedzie wazna osoba i wyj***li tego napleta w p*zdu :D bo w sumie jezus dopiero po smierci byl bardziej znany

ne...........fi

2013-10-21, 21:43
Piwko za piękną rozkminę :-D

Bituminiorz

2013-10-22, 18:10
No gdzieś czytałem że tam do 1900 roku (mogę kłamać bo nie pamiętam) bodajże 13 kościołów w Polsce szczyciło się posiadaniem napleta jezusa...

judasz1234

2013-10-23, 09:27
i niby jak ten naplet miałby wytrzymać 1900 lat?

sard

2013-10-23, 18:22
Unieśmy w górę Świętego Napleta i wszyscy razem zakrzyknijmy ALLELUJA!!!
A z nieba spadnie złoty deszcz...