18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

zagadka psycho/logiczna

dziarski • 2015-03-14, 12:23
Istnieje pewna rodzina (żona, mąż, dwuletnie dziecko). Istnieje również kochanek, z którym żona zdradza męża od lat. Pewnego dnia, z obawy przed rozpadem rodziny, żona informuje kochanka, że już nigdy więcej się nie zobaczą. Następnego dnia, kochanek odwiedza rodzinę z bronią z jednym nabojem w magazynku. Nakazuje małżeństwu wybrać, które z nich ma zabić, jeżeli nie podejmą decyzji zabije dziecko. Pewne jest, że zginie jedna osoba, jaki wybór powinno podjąć małżeństwo i dlaczego?

odpowiedź podam wieczorem

Mercury001

2015-03-15, 06:17
I gdzie jest rozwiązanie ? :-)

dziarski

2015-03-15, 14:22
Jeżeli zdecydują się że zginąć ma żona, kochanek uzna, że mąż jej nie kocha skoro pozwala jej zginąć. Kochanek zabija męża, chcąc zająć jego miejsce w rodzinie.

Jeżeli zdecydują się że zginąć ma mąż, kochanek uzna, że żona nie kocha męża, uszanuje ich decyzje i zabije go, by zająć jego miejsce w rodzinie.

Jeżeli nie podejmą decyzji, kochanek zrozumie, że małżeństwo jest w stanie poświęcić własne dziecko by być razem. Kochanek nie zabije niewinnego dziecka, widząc, że nie ma dla niego miejsca przy ukochanej, strzeli sobie w łeb.

Mercury001

2015-03-15, 19:23
Hmm, czyli z mężem nie wykombinowałem źle, tylko inne uzasadnienie ;-) Sama zagadka bardzo ciekawa. Sam ją wymyśliłeś, czy to jest jakiś przekład z obcojęzycznej strony lub książki ?

dziarski

2015-03-15, 20:02
wymyśliłem ją, oczywiście w takiej sytuacji zachowania człowieka nie da się przewidzieć ale jak to w zagadkach logicznych chodzi o to by trafić w jakiśtam klucz, wrzuciłem by zobaczyć jaki tok rozumowania przyjmą sadole i niestety się nie popisali

Mercury001

2015-03-15, 20:28
dziarski napisał/a:

wymyśliłem ją, oczywiście w takiej sytuacji zachowania człowieka nie da się przewidzieć ale jak to w zagadkach logicznych chodzi o to by trafić w jakiśtam klucz, wrzuciłem by zobaczyć jaki tok rozumowania przyjmą sadole i niestety się nie popisali



Jak na maturze - trzeba trafić w klucz, tylko tam nie ważne czy jest logiczny czy nie ;) Ja myślałem w tej zagadce pod kątem biologicznym. Nie powiem, zmotywowałeś mnie do stworzenia/dodania kolejnej zagadki, heh, jak będę miał czas w tygodniu to coś wrzucę :)

golip

2015-03-16, 10:08
Głupie w ch*j dlatego, że rozwiązanie, które podałeś zależy od profilu psychologicznego kochanka, więc logiki nie ma w tym żadnej. Bardziej trafienie w "klucz" co nie ma nic wspólnego z logiką.
Bardziej logiczne byłoby jakby podjęli decyzję o zabiciu dziecka bo wtedy mamy taki mały paradoks
dziarski napisał/a:

jeżeli nie podejmą decyzji zabije dziecko.


czyli jak podejmą decyzję to dziecka nie zabije.

dziarski

2015-03-16, 10:46
no niestety, to jest taka zagadka typu ciekawostka, nic odkrywczego nie napisałeś.. oczywiste było że nikt nie poda dokładnie odpowiedzi, którą przewidziałem, chciałem po prostu zobaczyć jak ludzie będą rozumować. "Paradoks" był celowy, nie zabicie dziecka to bonus za poprawny wybór dla małżeństwa

is...........ay

2015-03-16, 11:20
Kto normalny wchodzi z zamiarem zabójstwa do domu, w którym mieszkają 3 osoby, z tylko jednym nabojem? :wtf:

dziarski

2015-03-16, 15:04
może był nienormalny

Dżezus_Chryptus

2015-03-16, 22:30
To ja zamiast tworzyć nowy temat dorzucę swoją zagadkę, nad którą nie trzeba się spuszczać jak tak.
Odpowiedź jest prozaiczna i niefilozoficzna.

Jestem na początku koegzystencji,
Na końcu znaku i ubytku
Jestem początkiem każdego końca
Oraz końcem każdego zbytku.
Kim jestem?