18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Z życia Wałbrzycha

Vis_PL • 2015-02-25, 22:32
Ludzie w Wałbrzychu to mają smutne życie.Może i mało sadystyczne ale da do myślenia niektórym co lubią sobie za dużo popić :wodka:



panchamityle

2015-02-26, 11:54
@up
No to wychodzi na to, że Białystok musi być niezłą patologią - nigdy nie byłem, ale zdanie miałem inne. Nie wiem po co wybielasz Wałbrzych, każdy kto tam był ma takie wspomnienia a nie inne, to jest Sosnowiec Dolnego Śląska - syf, kiła i mogiła. Chyba, że patrzysz cały czas w kierunku gór z uniesioną głową i nie widzisz tych kamienic, śmieci, zasyfionych ludzi wśród której pełzają normalni, pracujący ludzie.
sp***olili to miasto doszczętnie, to nie wina tych ludzi, ale systemu. Chociaż ci ludzie, gdyby chociaż wokół własnych kamienic i domów utrzymywali porządek to też byłoby inaczej.. Smutne to miasto, niestety! "Zabetonować"

selissi

2015-02-26, 12:10
Pozwólcie że się wypowiem w tym temacie, jako, że mieszkałem w Wałbrzychu do 18 roku życia.
Mieszkałem w trzech różnych rejonach tego jakże ch*jowego miasta (piaskowa góra, podzamcze i centrum).
To miasto miało kiedyś pieniądze, bo były kopalnie, były koksownie, ale pozamykali je i ludzie poszli na bruk.
Jak miałem 18 lat wyjechałem do Wrocławia (nota bene tu się urodziłem) na studia.
Wracałem do domu na weekend. W Wałbrzychu główna stacja nazywa się Wałbrzych Miasto, a Wałbrzych Główny jest na zadupiu. Po tygodniu spędzonym we Wrocławiu, jak wysiadłem z pociągu to nie mogłem złapać powietrza, taki tam był syf. Po kilku minut człowiek się adaptował, ale szok pozostawał.
Władze w Wałbrzychu wydawały kasę na bzdury, np. remont rynku, z piękną fontanną i lampami za kosmiczne pieniądze, a remont budynków ograniczył się do nowej elewacji, a w środku, brud, smród i cegłówka mogła spaść na łeb.
Tereny koło Wałbrzycha są piękne, jak małe bieszczady, ale nikt nie zainwestował pieniędzy w turystykę.
Miała kiedyś być fabryka skody, czy jakiegoś innego cholerstwa, dać pracę tysiącom ludzi, ale ponoć, jak plotka niesie, ktoś chciał za dużo w łapę i inwestor się zawinął.
Wałbrzych jest strasznie brudnym i zaniedbanym miastem. Wystarczy się przejechać do Szczawna Zdroju, które graniczy z Wałbrzychem, żeby zobaczyć różnicę.
Wiecie co mnie uderzyło we Wrocławiu jak pierwszy raz wyszedłem wieczorem na rynek? Ludzie, wszędzie ludzie, mnóstwo, miasto żyje. W Wałbrzych o 22 jest prawie pusto, miasto jak z apokalipsy zombie.
I jeszcze historia. Kiedyś wracałem do Wałbrzycha wieczornym pociągiem, było już ciemno. W przedziale ze mną kobieta, która pierwszy raz jechała do Wałbrzycha i poprosiła mnie, żebym jej powiedział kiedy będziemy na Wałbrzych Miasto.
Dojeżdżamy na miejsce, a kiedyś nie było tam wiaty, ani znaków, że stacja, ani nawet lamp. Zbieram się do wysiadania, mówię kobiecie "to tutaj", a ona mi nie chciała uwierzyć. Wysiadało się po prostu na ciemnym peronie, z dala od budynków w totalnym mroku.
Mam pewien sentyment do tego miasta, bo tam spędziłem dzieciństwo, ale to miasto jest straszne.

koolowsky

2015-02-26, 12:27
nie możliwe, że tego tu nie było...