18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Z wizytą u Dardana

~Velture • 2018-05-20, 08:47
Z cyklu sadol uczy, sadol bawi. Więzienie w Norwegii.

Wizyta u pewnego pana który dostał wyrok 1 roku pozbawienia wolności za transport narkotyków ;)

Patrząc po szlaczkach na ekranie to gdzieś dla ciapatych było robione. Pewnie film zachęcający do najazdu na Norwegię.

(wrzucam do innych czarności)


Dla nieznających angielskiego telegraficzny skrót:
To więzienie o minimalnym rygorze a karą dla tych ludzi ma być pozbawienie ich wolności i uważają, że powinni żyć w normalnych warunkach.

lakeroll

2018-05-20, 08:59
już wiem gdzie spędzę emeryturę :krawaciarz:

~Velture

2018-05-20, 09:18
lakeroll napisał/a:

już wiem gdzie spędzę emeryturę :krawaciarz:


No człowieku. Warunki lepsze niż ma połowa Polaków w swoich domach.

Wiewór

2018-05-20, 10:08
Dla mnie resocjalizacja to zawilgocony loch bez okien, sterta słomy do spania, jedno wiadro do srania i jedzenia na zmianę. Do jedzenia rozgotowane ziemniaki i obierki z chleba a raz do roku na boże narodzenie kotlet z mortadeli.

LaChupacabra

2018-05-20, 11:48
Spoko patent. Nazwozić dragów do kraju, ciężko pracować pare miesięcy zanim cię za to złapią, zarobić z pół miliona euro. Później z rok urlopu w więzieniu norweskim, a pieniążki sobie rosną na koncie w Monako lub Szwajcarii.

htp

2018-05-20, 12:58
Abraxus napisał/a:

Dla mnie resocjalizacja to zawilgocony loch bez okien, sterta słomy do spania, jedno wiadro do srania i jedzenia na zmianę. Do jedzenia rozgotowane ziemniaki i obierki z chleba a raz do roku na boże narodzenie kotlet z mortadeli.


A dla mnie traktowanie człowieka w sposób cywilizowany, żeby się nauczył, jak się powinno traktować ludzi. I obowiązek pracy, aby pokryć straty i odszkodowania dla poszkodowanych. Dla niektórych musiałoby być to dożywocie, ze względu na brak szans na resocjalizację.

KrólikBugs

2018-05-20, 15:30
Abraxus napisał/a:

Dla mnie resocjalizacja to zawilgocony loch bez okien, sterta słomy do spania, jedno wiadro do srania i jedzenia na zmianę. Do jedzenia rozgotowane ziemniaki i obierki z chleba a raz do roku na boże narodzenie kotlet z mortadeli.



Różni są przestępcy, pamiętaj, że to nie jest więzienie dla najgorszego sortu, tylko dla jakiś płotek. Dawanie im najgorszych warunków też raczej za dużo nie daje. W takich warunkach od razu powstają ci silniejsi (którzy tej resocjalizacji najbardziej potrzebują) i ci słabsi. Słabsi którzy i tak by raczej nie chcieli wracać do więzienia upadną tam tak, że już żadnego pożytku z nich na wolności nie ma. A ci silni często wychodzą gorsi niż byli wcześniej. Resocjalizacja to nauka do przystosowania w społeczeństwie, w tym co ty mówisz nie ma społeczeństwa, tylko jeszcze gorsza patologia niż mieli wcześniej. Morderców można by wrzucić na takich zasadach, bo i tak nikt nie chce by wychodzili na wolność. Tylko tutaj można dojść do wniosku po co ich w ogóle wrzucać do więzienia jak można by ich zutylizować. Nie mówię by mieli jakieś ogromne wygody w tym więzieniach, ale jednak bez przesady. Praca tylko powinna być obowiązkowa, jak mają się niby nauczyć żyć w społeczeństwie jak nic nie robią.

Noside

2018-05-20, 15:32
Niektórzy ludzie całe życie mają taką "karę". Osamotnieni w czterech ścianach, tylko bez takich luksusów. Kto by nie chciał pojechać do Szwecji na wakacje? Jeść, pić, r*chać, postrzelać sobie. Wszystko za darmo i wbrew woli zainteresowanych. A potem wsadzają was do k***a luksusowego domku na działce, żebyście mogli sobie wspominać, jakie zajebiste lato spędziliście nad morzem. Ten świat potrzebuje kary, jaką są te pie**olone ciapaki.

banerr

2018-05-20, 15:36
Zajebiste wczasy i piękne widoki. To jest prawdziwa cywilizacja XXI wieku.

-_..........._-

2018-05-20, 18:05
Resocjalizacja powinna się wiązać z 1. zajęciem, 2. psychoterapią lub 3. odosobnieniem. Spośród tych, którzy trafiają do więzienia, są tacy, którzy 1. nie znaleźli sobie miejsca w życiu, 2. zrobili coś przez własne problemy, 3. przekroczyli granicę, zza której już nie ma powrotu. Tych trzecich społeczeństwo powinno po prostu sprawiedliwie trzymać jako siłę roboczą do budowy dróg, kopalń i kamieniołomów - indoktrynując twardo, że po tym, co zrobili, to jest ich jedyny sposób na zadośćuczynienie krzywdom i przydatność społeczeństwu.

No tylko, że... gdzieś po drodze przestaliśmy być społeczeństwem.

Goldi85

2018-05-20, 21:17
dobra co musze zrobic żrby sie tam dostac ? :krejzi:

~Velture

2018-05-20, 22:29
@up
Mieć norweskie obywatelstwo i przerzucać narkotyki z jednego miejsca do drugiego :kawa:

kramos

2018-05-20, 23:15
a co lepsze takie więzienia jak w pl ? potem co drugi wraca za kratki bo tak zniszczył go pobyt w więzieniu że nie jest gotowy na życie. w 100% popieram norwegie - wg mnie taki eksperyment powinien być przeprowadzany w pl - no tylko żaden z naszych przygłupich rządzących się na to nie zdecyduje bo to niepopularne politycznie.

korinogaro

2018-05-21, 00:18
Lol, to jak ktoś jest no-lifem to tylko wyjść, powybijać szyby w kilku sklepach, może zdemolować kilka aut i nie musisz się martwić czynszem czy opłatami przez 1-3 lata a żyjesz jak wcześniej :D

mazin

2018-05-21, 02:55
"trafficking" to handel, nie transport narkotyków.