18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Z racji zbliżających się wakacji, PRZYPOMINAM:

~DMT • 2023-06-11, 09:41
Art. 33. KRD [Obowiązki kierującego rowerem, motorowerem lub hulajnogą elektryczną]

1. Kierujący rowerem lub hulajnogą elektryczną JEST ZOBOWIĄZANY korzystać z drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić...


lysymisio6969

2023-06-11, 10:25
ja tam czasem pedalarzy rozumiem jak jeżdzą asfaltem a nie ścieżką. wystarczy przejechać się rowerem po ścieżce z polbruku.. plomby wypadają po 500 metrach o powybijanych nadgarstkach nie wspomnę, a myślę że 80% ścieżek w miastach jest z polbruku

~DMT

2023-06-11, 10:41
lysymisio6969 napisał/a:

80% ścieżek w miastach jest z polbruku


Ścieżki te, powstały przy kooperacji, z fachowcami z polmosu... :amused:

lysymisio6969

2023-06-11, 10:53
DMT napisał/a:

Ścieżki te, powstały przy kooperacji, z fachowcami z polmosu...



raczej w kooperacji wójta ze znajomym brukarzem..

a raczej układaczem polbruku, znajdźcie mi teraz brukarza, który połupie kamienie i z nich ułoży drogę czy nawet ścieżkę. w tamtym roku w lesku odwiedziłem 4 "stolarzy" szukając grubościówki i za każdym razem słyszałem "grubościówka? my z płyt meble robimy.."

zbigniewz

2023-06-11, 11:40
lysymisio6969 napisał/a:

ja tam czasem pedalarzy rozumiem jak jeżdzą asfaltem a nie ścieżką. wystarczy przejechać się rowerem po ścieżce z polbruku.. plomby wypadają po 500 metrach o powybijanych nadgarstkach nie wspomnę, a myślę że 80% ścieżek w miastach jest z polbruku



Jeżdżę i rozumiem. Jadę sobie ścieżką, a tu dołek przy każdym wyjeździe z posesji. Gdzieniegdzie kostka którą się czuje bez amortyzatora. Asfalt polepiony z resztek. Korzenie powodujące nierówności na ścieżce i wiele innych.
W autach macie AMORTYZATOR i SZEROKĄ OPONĘ dzięki czemu tego nie czuć, a przy półtora cala oponie nawalonej 5cioma barami jak nie 11stoma barami czuć każde gówno.
Dobrze że mam gravela i mi te 4-5 barów starczy.

alucard321

2023-06-11, 12:24
zbigniewz napisał/a:

Jeżdżę i rozumiem. Jadę sobie ścieżką, a tu dołek przy każdym wyjeździe z posesji. Gdzieniegdzie kostka którą się czuje bez amortyzatora. Asfalt polepiony z resztek. Korzenie powodujące nierówności na ścieżce i wiele innych.
W autach macie AMORTYZATOR i SZEROKĄ OPONĘ dzięki czemu tego nie czuć, a przy półtora cala oponie nawalonej 5cioma barami jak nie 11stoma barami czuć każde gówno.
Dobrze że mam gravela i mi te 4-5 barów starczy.



A ty k***a czaisz, że ważniejsze od twojego komfortu jest bezpieczeństwo? Jak cię dupa boli od jazdy na rowerze, to albo przesiądź się na hulajnogę, albo wypie**ol tą kozę na której jeździsz i kup coś z amortyzacją. Ja pie**ole. Przymus to powinien być, owszem. Przymus rozjechania każdego pedalarza który mając ścieżkę rowerową, nie korzysta z niej (bo dupa boli).

tomnbb

2023-06-11, 13:16
W moim mieście są świetne asfaltowe ścieżki ale "kolarze" i tam muszą popie**alać po drodze - to chyba taki rodzaj snobizmu - mam kolare to muszę się wyróżniać. Policja w kilku miejscach przy okazji stania z suszarką wlepia takim mandaty. A po po kostce da się jechać kolarką. Przykładem są etapy kolarskie np. Paryż-Roubaix. Tam zawodowcy jakoś nie narzekają na kocie łby.

dżonyłojlker

2023-06-11, 13:26
lysymisio6969 napisał/a:

ja tam czasem pedalarzy rozumiem jak jeżdzą asfaltem a nie ścieżką. wystarczy przejechać się rowerem po ścieżce z polbruku.. plomby wypadają po 500 metrach o powybijanych nadgarstkach nie wspomnę, a myślę że 80% ścieżek w miastach jest z polbruku



W polbruku to cię wystrugali.

Geniuuuu

2023-06-11, 14:45
DMT napisał/a:

Ścieżki te, powstały przy kooperacji, z fachowcami z polmosu...



Można jeździć nocą przez las w środku stycznia w śniegu do korby a Tobie nadgarski wybija od krzywo ułożonej koski ? :o

Msfrozen

2023-06-11, 14:59
Art. 33. KRD [Obowiązki kierującego rowerem, motorowerem lub hulajnogą elektryczną]


motorowerem xd chyba na głowe upadles wiesz co to motorower to skutery lub pojazdy quad,cros,scigacz o pojemnosci do 50cm i jezdzi sie po ulicach,drogach jak samochodami



sam artykul wyglada tak i nie ma w nim nic o motorowerach
Art. 33. (Obowiązki i zakazy dotyczące kierującego rowerem lub hulajnogą elektryczną)


kris1978

2023-06-11, 16:47
Ten film jest starszy niż wprowadzone i cytowane przepisy

ritu4l

2023-06-11, 22:11
kris1978 napisał/a:

Ten film jest starszy niż wprowadzone i cytowane przepisy



Debil

PsikutaBezS

2023-06-12, 05:12
...jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić... !!! Naucz się przepisów... debilu :)

xv89

2023-06-12, 06:25
alucard321 napisał/a:

A ty k***a czaisz, że ważniejsze od twojego komfortu jest bezpieczeństwo? Jak cię dupa boli od jazdy na rowerze, to albo przesiądź się na hulajnogę, albo wypie**ol tą kozę na której jeździsz i kup coś z amortyzacją. Ja pie**ole. Przymus to powinien być, owszem. Przymus rozjechania każdego pedalarza który mając ścieżkę rowerową, nie korzysta z niej (bo dupa boli).



Polecam spryskiwacze przy omijaniu włączyć. Najlepiej w trybie spryskiwania szyby + reflektory.