18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Z dupy garaż

maxvolumePL • 2013-03-07, 10:12
Zasłona dymna przez wypalanie traw.


Ru...........tQ

2013-03-07, 10:15
Zapie**alają jak dziki za żołędziem, a potem płacz i zmartwienie bo ktoś nie żyje i samochód rozj***ny :roll:

BrunerOvned

2013-03-07, 10:35
U nas też nie brakuje na polach pie**olców z zapałkami. Sezon na idiotów właśnie się zaczyna...

K-...........an

2013-03-07, 10:49
w ogóle to co za skończeni debile wymyślili całe to wypalanie traw?!

maxvolumePL

2013-03-07, 11:08
K-Paxian, kiedyś ktoś "wymyślił", że ten popiół z trawy użyźnia glebę, co jest absolutnie mylną teorią, bo ogień zabija w ch*j soli mineralnych. Ktoś podłapał i tak to już poszło.

masshacker

2013-03-07, 12:28
maxvolumePL napisał/a:

K-Paxian, kiedyś ktoś "wymyślił", że ten popiół z trawy użyźnia glebę, co jest absolutnie mylną teorią, bo ogień zabija w ch*j soli mineralnych. Ktoś podłapał i tak to już poszło.



Nie chodzi o użyźnianie tylko o odwapnienie gleby poprzez podanie czynnika o niższym PH. Nawozy mineralne stosowane w rolnictwie mają w większości PH zasadowe i po ukończeniu sezonu upraw trzeba przygotować glebę pod nowe zasiewy/rozsady.
W popiele po wypaleniu traw jest dużo bezwodników kwasowych (kwasów siarki, azotu) i poprzez podlanie popiołu wodą gleba zmienia PH na bardziej przyjazne dla nowych upraw.

//tak w skrócie

Robiono tak zawsze i jest to bardzie ECO i tańsze niż kupno nawozów o takim samym działaniu.

maxvolumePL

2013-03-07, 12:54
@up, no może i masz rację, ja słyszałem taką wersję. A że do rolnika mi daleko, to się nie kłócę :D

WisienGM

2013-03-07, 13:51
@masshacker
No zwlaszcza jak sie wypala laki lezace od lat odlogiem, zeby kosic nie musiec. Opady deszczu w naszej szerokosci maja odczyn kwasny, wiec gadanie o zmianie pH to zwykle piedolenie. Za to podczas wypalania niszczy sie struktory glebowe, zwlaszcza kompleksy sorpcyjne, o organizmach biaracych udzial w obiegu pierwiastkow nie wspomne.

Dlugie lata spedzilem na uczelni kujac takie rzeczy, wiec mi nie pie**ol takich herezji, bo az mnie szczypie jak widze madre slowa w takim glupim ukladzie.

maxvolumePL

2013-03-07, 14:33
masshacker, oddawaj piwo! I nie prowadzaj k***a ludzi w błąd!

timmy77

2013-03-07, 15:39
Skoro od lat wypalają starzy rolnicy, to znaczy, że to ma jakiś sens nie? To co wam ładują profesorkowie często jest wynikiem podpisywania umowy z producentami drogich nawozów, które działają tak samo jak wypalanie :P Nie znam się na rzeczy, tylko podaję możliwość jaka może być i moje zdanie :P

Grizon

2013-03-07, 15:46
Oni nie wiedzą co to dostosowanie prędkości do warunków jazdy?? Zapie**alają jak debile mimo że nic nie widać. Zaraz zaraz o czym ja mówię przecież to Rosja.

Momonti

2013-03-07, 15:50
Z dupy garaż? A może garaż w dupie? Od 1:12

Meretrix

2013-03-07, 15:59
maxvolumePL napisał/a:

K-Paxian, kiedyś ktoś "wymyślił", że ten popiół z trawy użyźnia glebę, co jest absolutnie mylną teorią, bo ogień zabija w ch*j soli mineralnych. Ktoś podłapał i tak to już poszło.


Tak nie żebym się czepiał ale soli mineralnych to się raczej nie da zabić :D , i popiół urzyźnia glebę, jeszcze przed trójpolówkami, czteropolówkami, przed wymyśleniem nawozów sztucznych itp., kiedyś tam w średniowieczu ludzie palili lasy a na ich zgliszczach uprawy szybko rosły, po kilku sezonach trzeba było wypalić kolejny kawałek lasu bo tamten już stał się wyjałowiony.

St...........ke

2013-03-07, 16:04
No dobra palić pola, ale na ch*j palenie łąk na osiedlu, czy innych ch*j wie ile lat leżących odłogiem ziemi, które i tak będą leżeć odłogiem ch*j wie ile następnych lat?

necrosodomizer

2013-03-07, 16:16
To było w "niezawinionych śmierciach". Swoją droga trzeba być idiotą albo liczyć na duuuże odszkodowanie.