18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Z cyklu pojebane święta indyjskie...

Halman • 2023-05-22, 21:23

oni robią to specjalnie czy co..?

Bul_od_bytu

2023-05-23, 02:05
Jak dobre zbiorowe porażenie to muszą być Indie i świąteczna drezyna albo mobilne rusztowanie. Rannych wrzucić do Gangesu i będą jak nowi :D

Zbysław

2023-05-23, 04:34
Patrz od zarazków z pod mikroskopu asz po kosmos,
jesteśmy

Patron_Choroszczy

2023-05-23, 07:14
Hahaha jakie poj***ne święta?! To dozynki tylko beż krakowiakow

killua

2023-05-23, 09:18
Czy takie krótkie porażenie zabija czy tylko utrata przytomności? mnie kiedyś poraził prąd jak wykręcałem żarówkę i nic mi nie było.

Bul_od_bytu

2023-05-23, 16:08
killua napisał/a:

Czy takie krótkie porażenie zabija czy tylko utrata przytomności? mnie kiedyś poraził prąd jak wykręcałem żarówkę i nic mi nie było.



Użyłeś właściwego słowa - "krótkie porażenie" Tu widać, że typowi dymią klapki a to oznacza, że pan prąd wciąż jest na imprezie. Jeśli skurcz mięśni nie przytwierdzi cię do źródła prądu to na ogół przy napięciu typowej sieci - 240V nie ma trwałych skutków zdrowotnych. To wszystko przy założeniu, że porażenie trwa dziesiętne części sekundy. Typowe zabezpieczenie RCD ma średni czas zadziałania 300 ms (0.3 sekundy). To uznaje się za bezpieczne przy niskim napięciu. Te ciapaki chyba doziemiły obwód na jakiejś międzywioskowej linii przesyłowej gdzie mogło być kilka kV. O ile na pobliskim słupie nie było rozłącznika a pieszczonych prądem nie dali rady oderwać od tej konstrukcji to jest raczej po herbacie czy na co oni tam wodę gotują :D

Przy wyższych napięciach na przesyle to nie musisz nawet dotknąć przewodu żeby łuk elektryczny pokonał twoją nieśmiałość i cię zwęglił :D Ogólnie konkretne jebnięcie prądem może cię nie zabić od razu, ale potrafi rozj***ć układ nerwowy, krwionośny, mózg, zagotować i zelektrolizować krew i człowiek na później wiele problemów zdrowotnych na resztę życia.
W najgorszym wypadku zostają po tobie tylko metalowe elementy ubrania i trochę węgla.
Cygan w słynnym wywiadzie dobrze to podsumował o pracy na wysokim napięciu

:lol:

maczul84

2023-05-25, 22:33
Lubią żyć w napięciu sk***isyny

cz4rnuchy_to_sludzy

2023-05-26, 01:41
Jeżeli ich pozabijało to jeszcze pół biedy bo zawsze jest to jakaś redukcja liczby ludzkiego śmiecia.