18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wzięcie strzału w swoje ręce

fantastico • 2017-07-28, 12:14
Stygmatyzacja w kraju Da Silvów. Złodziej chcący ukraść coś doznaje przestrzelenia rąk przez co stygmaty będą jego piętnem w społeczeństwie.


TheDud

2017-07-28, 21:20
Dość dziwna gloryfikacja samosądu. Ze skrajności w skrajność, tak to się dzisiaj robi. Jak złodziejów w ogóle nie karzą sędziowie, to nagle wielkie poruszenie i każdy chce móc każdego karać.

Zabójcze anomalie, niebezpieczne mutanty, anarchiści i bandyci... Nic nie powstrzyma triumfalnego marszu PowinnościSamosądu na ratunek planecie!

jehehej

2017-07-28, 21:33
a czym się różni sąd od samosądu? nikt nie potrafi czytać w myślach więc kara zawsze będzie nieadekwatna do zbrodni

TheDud

2017-07-28, 21:39
No cóż... Sąd różni się tym, że nad sprawą głowi się kilka osób. Świadkowie są przesłuchiwani, zbierane są dowody itp. Trwa to dłużej ale ogromnie zmniejsza ryzyko pomyłki i ukarania osoby niewinnej. Samosąd ma to do siebie, że jest dość spontaniczny i istnieje wysokie ryzyko nieuczciwości.
Jak zaproszę sąsiada do domu, a po chwili z krzykiem wybiegnę z domu mówiąc, że mnie okrada, to wieś się zbierze i go wspólnie ukarzemy przebijając mu dłonie widłami. W takiej sytuacji ten, które ma większe poważanie zawsze wygra, nie ważne czy kłamie, zy nie.

derevere

2017-07-28, 23:17
No wcale mnie to nie dziwi, imię Jesus jest w Brazylii bardzo popularne.

Rasael

2017-07-29, 15:14
Osobiście chętnie widziałbym podobną karę dla "wyżej postawionych" za łamanie prawa. No, ewentualnie w łeb.

plugan150

2017-07-29, 16:08
Kiedyś takie filmy mnie przerażały ;d

spiezmamusia

2017-08-17, 14:18
Zabójcze anomalie, niebezpieczne mutanty, anarchiści i bandyci... Nic nie powstrzyma triumfalnego marszu PowinnościSamosądu na ratunek planecie![/quote]