18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wytrysk

Macx83wwww • 2022-01-08, 00:13


Krwotok (łac. haemorrhagia) – silne krwawienie, gwałtowna utrata krwi w jej pełnym składzie na skutek choroby (na przykład gorączki krwotocznej) lub urazu naczyń krwionośnych.

Krwotok może być zewnętrzny, spowodowany raną otwartą lub wewnętrzny, kiedy krew nie znajduje ujścia poza organizm. Przykładem krwotoku wewnętrznego jest wylew krwi do mózgu. Rozróżniamy także krwotoki mieszane, kiedy źródło krwotoku znajduje się wewnątrz organizmu, a krew wypływa na zewnątrz.

sothis

2022-01-08, 00:25
Nie miał gość farta z tym gwoździem, czy co on tam sobie wbił.

baronturbina

2022-01-08, 00:46
sothis napisał/a:

Nie miał gość farta z tym gwoździem, czy co on tam sobie wbił.


Miał farta o tyle że sam nie wyjął. Odkorkował by i się prez to wykrwawił. Dla tego złota zasada jest taka, że wbite ciało obce wyciąga tylko lekarz na SOR albo na miejscu.

sothis

2022-01-08, 11:17
baronturbina napisał/a:

Miał farta o tyle że sam nie wyjął. Odkorkował by i się prez to wykrwawił. Dla tego złota zasada jest taka, że wbite ciało obce wyciąga tylko lekarz na SOR albo na miejscu.



Od tej złotej zasady jest wyjątek. Wbiłem sobie kiedyś sobie coś w dłoń. Mogłem sam wydłubać, ale uznałem że zostawię to profesjonaliście. Nie będę wdawał się w szczegóły, ale chirurg tak sprytnie zepsuł mi rękę, że kilka miesięcy dłoń była 2 razy grubsza od opuchlizny a... Lol, ponad dwa lata odczuwałem skutki. A ciało obce 1,5cmx2mm.
I jakkolwiek pewnie miałem pecha z zakażeniem, to jednak to, co odj***ł konował było "epickie" i na pewno mocno przyczyniło się do tak długiego czasu rekonwalescencji.
Kolejne takie uszkodzenie ogarnąłem sam, po tygodniu nie było śladu.

baronturbina

2022-01-08, 17:47
sothis napisał/a:

Od tej złotej zasady jest wyjątek. Wbiłem sobie kiedyś sobie coś w dłoń. Mogłem sam wydłubać, ale uznałem że zostawię to profesjonaliście. Nie będę wdawał się w szczegóły, ale chirurg tak sprytnie zepsuł mi rękę, że kilka miesięcy dłoń była 2 razy grubsza od opuchlizny a... Lol, ponad dwa lata odczuwałem skutki. A ciało obce 1,5cmx2mm.
I jakkolwiek pewnie miałem pecha z zakażeniem, to jednak to, co odj***ł konował było "epickie" i na pewno mocno przyczyniło się do tak długiego czasu rekonwalescencji.
Kolejne takie uszkodzenie ogarnąłem sam, po tygodniu nie było śladu.


Jasne :-) pod warunkiem że nie będzie to nóż w brzuchu lub szkło w głowie. Nie życzę oczywiście i tym bardziej nie polecam.

grudzin7

2022-01-09, 14:36
sothis napisał/a:

Od tej złotej zasady jest wyjątek. Wbiłem sobie kiedyś sobie coś w dłoń. Mogłem sam wydłubać, ale uznałem że zostawię to profesjonaliście. Nie będę wdawał się w szczegóły, ale chirurg tak sprytnie zepsuł mi rękę, że kilka miesięcy dłoń była 2 razy grubsza od opuchlizny a... Lol, ponad dwa lata odczuwałem skutki. A ciało obce 1,5cmx2mm.
I jakkolwiek pewnie miałem pecha z zakażeniem, to jednak to, co odj***ł konował było "epickie" i na pewno mocno przyczyniło się do tak długiego czasu rekonwalescencji.
Kolejne takie uszkodzenie ogarnąłem sam, po tygodniu nie było śladu.



Jak po wyciągnięciu czegoś takiego po paru godzinach nie czujesz ulgi to znaczy, że albo wdało się zakażenie (lekarz by nie ogarnął i nie oczyścił?) albo jakaś cząsteczka została w ranie. Tak czy siak gdyby po dwóch tygodniach nie przeszło to na pewno bym poszedł na "poprawkę" do innego lekarza.

sothis

2022-01-09, 15:03
grudzin7 napisał/a:

Jak po wyciągnięciu czegoś takiego po paru godzinach nie czujesz ulgi to znaczy, że albo wdało się zakażenie (lekarz by nie ogarnął i nie oczyścił?) albo jakaś cząsteczka została w ranie. Tak czy siak gdyby po dwóch tygodniach nie przeszło to na pewno bym poszedł na "poprawkę" do innego lekarza.



Byłem u paru chirurgów w trakcie tej przygody. Zakażenie jakieś było oczywiście. Chirurg rane oczyścił, natomiast mam podejrzenia, że mógł być ciut niekompetentny. Np robiąc mi zastrzyk znieczulający przebił łapę na wylot i za pierwszym podejściem większość środka znieczulającego wstrzyknął z drugiej strony dłoni, czyli generalnie na blat :)

koolowsky

2022-01-09, 20:08
za ch*jowa muzyke nie ma piwa

SadisticowySoldier

2022-01-10, 00:19
Zajebisty lekarz skoro wyciągnął mu gwóźdź z tętnicy bezmyślnie ;p