18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyschnięty Dunaj

yacek • 2012-10-02, 20:31
Tak niskiego poziomu wody w Dunaju nie widziano od ponad półwiecza. W niektórych miejscach drugą największą rzekę Europy można przejść o własnych nogach.
Dunaj przepływa przez 10 europejskich krajów grając bardzo ważną rolę w transporcie rzecznym.
Jednak z powodu rekordowych temperatur i suszy, tego lata poziom wody w rzece spadł do najniższego poziomu przynajmniej od 60 lat.
W Bułgarii na odcinku liczącym około 600 kilometrów na licznych mieliznach utknęło ponad 40 statków.
W niektórych miejscach poziom wody w rzecze sięga najwyżej do kolan, w innych ledwie do pasa.
Mieszkańcy nie muszą już pokonywać kilkudziesięciu kilometrów, aby przedostać się mostem na drugi brzeg rzeki.
W wielu miejscach można przejść na własnych nogach i zbytnio się przy tym nie mocząc.

NafazowanyKoleś

2012-10-04, 19:43
makabrax napisał/a:




pewnie żeś sp***olił dzisiaj z lekcji, a geografia miała być...

Obrazek




Ty chyba też, bo twój obrazek nijak nie tłumaczy wpływu LODOWCÓW k***a na poziom rzeki, ale go wkleiłeś, żeby być zajebistym.


Chodziłem na geografię i zanim napisałem tamtego posta zastanawiałem się nad wszystkim co masz na tym obrazku, dopiero później, gdy wysnułem wniosek taki, że ni ch*ja wcisnąłem "wyślij".

:idzwch*j: