18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyrzutnia dronów

Je...........ik • 2020-10-21, 17:26
Pokaz możliwości dronów bojowych


marcin9002

2020-10-22, 00:12
Początek zwiastuna wygląda podobnie.

aronio

2020-10-22, 00:51
a to na to idzie kasa z aliexpress

Exclip

2020-10-22, 08:28
Ale pokaz mozliwosci.... umie latac, i nic pozatym? I to dosc wolno. Z tego.filmu wynika ze to gorsza wolniejsza rakieta samonaprowadzajaca

St...........on

2020-10-22, 20:08
Lololoney napisał/a:

No nie zupełnie... Zwykła amunicja krążąca, nic nowego i nadzwyczajnego... Nawet Polska odnosi w tej dziedzinie pewne sukcesy...
Dokładnie...Na moje to pokazówka pewnej koncepcji, a nie gotowy, przetestowany system... Takie przedłużanie azjatyckiego siurka... Bo z logistycznego punktu widzenia to jest porażka bo:
1. za taką wyrzutnią musiałby jechać cały autobus "pilotów"
2. jeśli wróg dysponuje dronami o podobnym zasięgu to bardzo szybko jest w stanie wyniuchać i unieszkodliwić taką całą baterię jednym "strzałem".
Martwiłbym się takimi zabawkami, kiedy w końcu ktoś ogarnie uproszczone sterowanie całym rojem (sztuczna inteligencja etc.), a nie pojedynczymi jednostkami, bo wtedy to będzie można nazwać bronią masowego rażenia...



Chrzanisz głupoty z tymi pilotami, słyszałeś o roju dronów? Algorytm łączy drony w siatkę i nimi zarządza



Tutaj prezentacja militarnej wersji koreańskich dronów korzystających z sieci LTE (zgadnijcie po co oprócz zastosowań cywilnych rozbudowywana jest sieć 5G :amused: )