18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyruchali naszego

coldblood16 • 2017-10-04, 12:41
Szwedzkie zasrańce.


Nagroda Nobla za badania fal grawitacyjnych należała się także Polakowi, prof. Andrzejowi Trautmanowi, który w latach 50. XX w. wniósł wielki wkład w badania nad promieniowaniem grawitacyjnym – przekonywał w rozmowie z PAP prof. Jerzy Lewandowski z Wydziału Fizyki UW.

Laureatami tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki zostali we wtorek: Rainer Weiss, Barry C. Barish oraz Kip S. Thorne. Komitet Noblowski docenił ich decydujący wkład w budowę detektora LIGO i obserwacje fal grawitacyjnych.



"Wiadomość o tegorocznych laureatach Nagrody Nobla przyjęliśmy z mieszanymi uczuciami. Bardzo liczyliśmy na uznanie prac prof. Trautmana, któremu nagroda się należała” – powiedział w rozmowie z PAP prof. Jerzy Lewandowski, kierownik Katedry Teorii Względności i Grawitacji Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.



Według niego prace prof. Trautmana dotyczące fal grawitacyjnych pojawiły się w decydującym momencie dla rozwoju tej dziedziny. "Z prac Einsteina, opublikowanych w latach 30. wynikało, że Einstein wątpi w istnienie fal grawitacyjnych. A Trautman po raz pierwszy dostarczył prawidłowego opisu zjawiska promieniowania grawitacyjnego przy pomocy ogólnej teorii względności” – zauważył prof. Lewandowski.



"Pytaniem, na które wtedy nie znano odpowiedzi, było, czy fale grawitacyjne istnieją jako zjawisko polegające na przemieszczaniu się energii przez czasoprzestrzeń i +wyciekaniu+ z tej czasoprzestrzeni. Trautman to udowodnił, Wytłumaczył, jak rozumieć teorię względności. Wytłumaczył, że fale grawitacyjne istnieją” – przypomniał fizyk z UW.


Więcej tutaj i tutaj

poligon6

2017-10-04, 12:48
Pewnie chodzi o eksperymentalne potwierdzenie faktu. Polak opracował teorie ale nie miał możliwości jej udowodnić

ro...........24

2017-10-04, 12:49
Nie martwię się tym bo grawitacji nie ma. Już wystarczy że mason Kopernik odj***ł lipę

voidinfinity

2017-10-04, 12:54
poligon6 napisał/a:

Polak opracował teorie ale nie miał możliwości jej udowodnić



W Polsce to możesz ludzi poderwać na disco-polo, na wyprowadzanie świętych obrazów na spacer, albo na wódkę.

Fale grawitacyjne? A na co to komu...
#pdk

TB303

2017-10-04, 12:56
robert924 napisał/a:

Nie martwię się tym bo grawitacji nie ma. Już wystarczy że mason Kopernik odj***ł lipę



Piszesz serio czy trollujesz?

nowynick

2017-10-04, 13:00
poligon6 napisał/a:

Pewnie chodzi o eksperymentalne potwierdzenie faktu. Polak opracował teorie ale nie miał możliwości jej udowodnić



Niels Bohr dostał Nobla za samą teorię budowy atomu z 1913 także tego...

Ja pie**olę, sprawdziłem, dwóch pierwszych to 100% żydki wg wiki, o trzecim nie podali, ale spójrzcie na tą mordkę...

KillerLaugh

2017-10-04, 13:01
Niestety liczba laureatów z danej dziedziny nie może przekraczać 3. Brutalne, ale kontrowersje wzbudzało już w 1962 roku, kiedy za odkrycie nad cząsteczką DNA uhonorowano Francisa Cricka, Jamesa Watsona i Maurice Wilkins. Swój gigantyczny wkład do badań wzniosły prace koleżanki z zespołu, Rosalind Franklin. To na podstawie jej zdjęć rentgenowskich wysunięto rewolucyjne wnioski. Tutaj problem "szczęśliwie" sam się rozwiązał, ponieważ Rosalind zmarła kilka lat przed wręczeniem nagrody- nie przyznaje się jej pośmiertnie. Nieszczęście polegało na tym, że choroba rozwinęła się właśnie przez nadmierną ekspozycję na promieniowanie w związku z jej pracą.

Qunda

2017-10-04, 13:21
@up robert924
Co ty pie**olisz, jak nie ma grawitacji? Jak walisz konia, to gdzie ci sperma leci, na pysk, czy na dół?

krasnal_hałabała

2017-10-04, 13:35
I po co to wrzucasz? nie zrozum mnie źle, doceniam, na pewno na portalu na którym są normalni ludzie zdobyłbyś wiele piw, lajków czy innych łapków ale tutaj zaraz wyskoczy ktoś kto napisze "polaki robaki", wrzucą twój temat do sucharów bo nie jest śmieszkowy albo dlatego że nie należysz do sadolowego koła wzajemnej masturbacji i na tym się skończy. Acz ode mnie masz piwo i życzę głównej.

Wiewór

2017-10-04, 13:50
Ból dupy nacjonalistów. Czas start.

hellbwoi

2017-10-04, 13:52
Ale to takie polskie nie? Rozpamiętywanie tragedii narodowych i tego co by być mogło ale nie było... Doszukiwanie się wszędzie spisku, chyba też...

Edison też był k***ą i złodziejem, przypisywał sobie cudze załugi i wyr*chał Teslę (jak wieść gminna niesie) ale nikt tam chyba żydów, masonów, reptilianów oraz brzozy do tej historii nie mieszał...

UW to akurat se może decydować co komu powinno. A co do komisji noblowskiej tu już by można się przyglądać ale nie na podstawie jedenj a ogółu podejmowanych decyzji, ale to zupełnie wykracza poza moje zainteresowania.

karoldeicide

2017-10-04, 14:04
po przeczytaniu nagłówka myślałem że doszło do gwałtu w szwecji na naszym rodaku

poligon6

2017-10-04, 14:13
Dodam że Noble z dziedzin ścisłych można uzasadnic naukowo. Natomiast nieporozumieniem sa Noble pokojowe czy z literatury. Pokojowego nobla dostał niejaki Mandela, którego organizacja nakladała zapalone opony na przeciwników politycznych ( i nie byli to tylko biali), dostał murzynek obama na zachete, jak puchar w Rozmowach Kontrolowanych, czy z naszego podwórka agent Bolek bedacy kapusiem i to płatnym. Nobel z literatury to tez subiektywny wybór zależacy od widzi-mi-się komisji.

DużyKutas

2017-10-04, 14:30
Szwecja to jest prostytutka niemieckiego Pana, to co Niemcy Polsce to i Szwecja. Chyba to widać?

nielubięgłupichludzi

2017-10-04, 17:11
nowynick napisał/a:



Niels Bohr dostał Nobla za samą teorię budowy atomu z 1913 także tego...

Ja pie**olę, sprawdziłem, dwóch pierwszych to 100% żydki wg wiki, o trzecim nie podali, ale spójrzcie na tą mordkę...
Obrazek



no, a Trautman to takie bardzo polskie nazwisko...