18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyprawa przez Kolumba

krz2 • 2013-05-09, 18:38
Fajnie się przy tym czyta:





Niedawno pojawiła się historyjka o zaginionym statku płynącym za Krzysztofem Kolumbem. Dziennikarz który już nie chce o tym mówić zanim zmienił zdanie troszkę to zbadał. Na pewno każdy z was słyszał więc o konkwistadorach. Lecz czy znacie fakt czego szukali oni w Południowej Ameryce? Skoro było tam niebezpiecznie to po co tam brnęli? Mogli spokojnie podbijać w stronę północy, to chyba oczywiste. Szukali odpowiedzi na pytanie: co zabiło załogę oficera Castañeda? Najwyższego oficera odpowiadającego za donoszenie Królowi Hiszpanii o wszystkim. Król zdumiony odnalezionymi przez Kolumba zapiskami chciał znaleźć "Chohokamaru" i ich zniewolić oraz wykorzystać do walki z tubylcami i być może Europą.

Podbijanie południowej Ameryki dawało zyski ale również straty. Wysokiej rangi oficer "Reséndez" wraz ze swoją załogą mięli odnaleźć Chohokamaru i przyprowadzić przed królewskie oblicze. Wszystko było robione w spisku aby głowy kościoła w Hiszpanii nie oskarżyły króla i jego rodziny o kontakty z diabłem.

Indianie nie chcieli pomagać hiszpanom w odnalezieniu Chohokamaru bo
Cytat:

Ci, którzy ich rozgniewają - nigdy nie odnajdą spokoju


Niektórzy indianie dali się przekonać pod groźbą wymordowania rodzin i przyprowadzili hiszpanów na ziemie dzisiejszej Wenezueli. Pierwsza i jedyna wyprawa nigdy nie wróciła. Są zapiski od kapłanów tamtejszych osiedlisk hiszpańskich:
Cytat:

I wyruszyło dwustu mężów w dziki las, nie było powitania ani pożegnania, oby wrócili cali i zdrowi.





Jedyny ślad który po nich został to skrzynia która była w królewskich zabytkach. Między innymi znajdował się w niej notatnik oficera.



Również nie był zapisany do końca lecz w niewielkim stopniu. Do najważniejszych zapisków należą przytoczone cytaty:
Cytat:

Zgodnie z królewskim rozkazem znalazłem przewodników, zgromadziłem zapasy i wyruszyłem z załogą. Jeżeli się uda to król ofiaruje mi wiele ziem i zostanę magnatem.



Cytat:

Indianie doprowadzili nas do ziem Chohokamaru, połowa z tych tchórzy uciekła a druga połowa była skuta w kajdany.



Cytat:

Dotarliśmy do celu, wysłałem niewielką grupę aby się rozejrzeli w koło. Jest wieczór a wysłałem ich w południe, raczej nie wrócą


Cytat:

Jest ranek, w nocy stoczyliśmy dwie bitwy z jakimiś zwierzętami, lecz wyglądały jak ludzie i były całe czarne. Kilku udało nam się zabić a reszta zabiła 116 żołnierzy i uciekła. W sumie zostało nas 34 nie licząc kilku płaczących indian którzy już tutaj zostaną.


Cytat:

Idąc dalej w stronę celu naniesionego przez Kolumba na mapę nie wiedzieć kiedy znikają mi żołnierze. Czyżby sam Diabeł wystąpił przeciwko nam? Moi ludzie są zmęczeni, rozbijemy obóz niedaleko najbliższej rzeki. Zwiadowcy donieśli o małej łódce na brzegu i jakichś szkieletach. Lękam się



To wszystko brzmi niewiarygodnie, lecz jak wytłumaczyć to, że zarejestrowanych statków wypływających z królewskimi flagami w roku 1501 było 112 a wracających 111? Albo to, że nikt nie zauważył zniknięcia wysokiej rangi oficera? Jak widać nie tylko w dzisiejszych czasach na ziemiach Ameryk dzieją się dziwne rzeczy ;)

Mr Twincal

2013-05-09, 19:59
To nie to samo- ta historia opisuje losy innej wyprawy, która nastąpiła PO wojażach Krzysia. Materiał tyleż ciekawy, co raczej niepoparty konkretnymi źródłami- a szkoda, bo jakoś mi to trąci twórczością Cienia z Providence, HPLa.

eryq

2013-05-10, 00:54
Pewnie tubylcy, wiadomo jaka była mentalność ludzka w tamtym okresie ... Pewnie jest wiele wyjaśnień, ale takie historyjki są fajnie ;)

boberm

2013-05-10, 16:12
Czemu te pierdoły tłumaczycie tubylcami czy coś ? Przecież to zwykły fejk, bez źródła. Najwyżej źródło to jakaś strona o teoriach spiskowych.

ziemba

2013-05-10, 18:47
Wyruszyli na wyprawę, z której nikt nie powrócił... z wyjątkiem zapisanego dziennika.

ja...........ax

2013-05-10, 20:30
ja tego nawet w goglach znaleźć nie mogłem

Nocturno

2013-05-11, 12:50
"stoczyliśmy dwie bitwy z jakimiś zwierzętami, lecz wyglądały jak ludzie i były całe czarne."

Wszystko jasne. Murzyni.

Robot

2013-05-11, 16:59
Wziąć zeszyt, napisać podobne bzdury piórem z czarnym atramentem, następnie na całość oddać mocz, po bokach wetrzeć nieco gówna, nadmiar usunąć, całość wysuszyć i gotowe - stary dziennik oficera ch*jewa z 1769 roku, w którym opisuje on walkę z ku*asogłowym dinozaurem.

monto

2013-05-15, 16:01
Daj zrodlo zimomek bo po wpisaniu Chohokamaru w google wyswietlaja sie te twoje pie**olenia nigdzie nie ma wzmianki o czyms takim jak 2 statek ktory zaginal albo statek szpiegow plynacy za kolumbem

oc...........an

2013-05-18, 16:26
A ja głupi myślałem, że Hiszpanie i Portugalczycy przebijali się przez Amerykę Południową w poszukiwaniu złota i innych bogactw. Ech głupi ja, przecież chodziło o znalezienie Chohokamaru, którzy byli w stanie przechylić szalę każdej wojny na stronę tych, którzy ich zniewolili. Wiek żyj, wiek ucz się...

A tak na serio to gratulacje autorowi za jego fantazję i wyobraźnię w pisaniu bajek.

Co ciekawe wrzuciłem zdjęcie rzekomego notatnika do Google Grafika i oto co mi pokazało:




Sama historyjka jest wymyślona przez autora, tak jak i poprzednia. Tu macie link do posta, który rozkłada brednie o "demonach z Wenezueli" na części pierwsze.
http://www.sadistic.pl/losy-wyprawy-kolumba-vt196620.htm#2138700


Do autora tematu: życzę ci szmato grzybicy fiuta za zaśmiecanie działu Historyczne
:plzdie: