18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wypadki z Moto2 2015

RasePL • 2015-12-31, 09:03
W końcu sklejka wypadków z Moto2 z 2015 roku. Na pewno nikt nie chciał by przeżyć tego co oni... :-P


nowynick

2015-12-31, 09:28
trzeba przyznać, że pancerze mają pierwsza klasa


wyjebka przy 150+ km/h a ci wstają i kurz z siebie otrzepują...

mygyry

2015-12-31, 10:54
W sumie z tym sportem to tak jak z f1, dopóki ktoś nie przypie**oli to nuda jak cholera. Piwko za dobry montaż

Velterwald

2015-12-31, 12:14
Odnośnie tytułu to sądzę, że akurat przeżyć coś takiego to chciałby każdy.

vejin

2015-12-31, 13:46
@up Zależy, ja nie chciałbym przeżyć i jeździć na wózku, już wolałbym zapukać do Św. Piotra. Dlaczego? Bo nie zniósłbym myśli, że u nas na osiedlu wszyscy parkują kilometr od klatki a ja miałbym miejsce parkingowe zaraz przy bloku. :amused:

Szekter

2015-12-31, 13:54
1:35 Skurczybyk jeszcze przez chwile myślał, ze dalej ma motocykl pod sobą :amused:

bz...........ue

2015-12-31, 16:33
W 00:10 kolesie nie mogą się połapać który motór czyj :)

ianmoone

2015-12-31, 19:02
jakieś statystyki by się jeszcze przydało, jak często zdarzają się śmiertelne wypadki itp

zelipapa

2015-12-31, 19:49
@ianmoone
w MotoGP Moto3 czy Moto2 dosc rzadko , ale pociesze cie faktem ze w wyscigach na wyspie Man (Isle of Man) tak zwanym TT czyli Tourist Trophy praktycznie co roku ktos ginie od kilkudziesieciu lat . Pisze co roku bo one odbywaja sie raz w roku i trwaja bodajze 5 dni . nie chce mi sie precyzowac info , bo musialbym wpisac w google.

ellsworth

2015-12-31, 22:43
I w takim miejscu się jeździ na motorze, a nie po drogach. Wstają i otrzepują się, a jakby taki numer na drodze zrobili to mieliby ostre hamowanie o jakiś krawężnik czy latarnię.

ianmoone

2016-01-01, 13:23
zelipapa napisał/a:

@ianmoone
w MotoGP Moto3 czy Moto2 dosc rzadko , ale pociesze cie faktem ze w wyscigach na wyspie Man (Isle of Man) tak zwanym TT czyli Tourist Trophy praktycznie co roku ktos ginie od kilkudziesieciu lat . Pisze co roku bo one odbywaja sie raz w roku i trwaja bodajze 5 dni . nie chce mi sie precyzowac info , bo musialbym wpisac w google.



no trochę ciężko w to uwierzyć jak się widzi tych kolesi robiących fikołki albo kilkuset kilogramowe maszyny latające obok ich głów

ale znalazłem więcej info o tej imprezie TT
przez 108 lat na tej trasie zginęło 248 ludzi (tylko w 2015 - trzech)
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Snaefell_Mountain_Course_fatalities

paco_x

2016-01-01, 21:51
Chcialem wam o czyms napisac. Jak widac na filmie wieksza czesc upadkow to poslizg przedniego kola przy zejsciu na kolano, mocnym zlozeniu. Generalnie dookola toru jest sporo miejsca i wszystko konczy sie szczesliwie, kombi maja jednoczesciowe, ze sliderami z tworzywa, wstawki superfabric i inne bzdety. Czesto nawet po 50-100m szlifie nawet nie specjalnie sie przecieraja.
Jednak bylo kilka wywrotek przy highside, gdzie kolo tylne wyrzuca na zewnatrz, moto dziala jak katapulta.
Malo kto sobie zdaje sprawe, ze to wlasnie na ulicy najczestsze wypadki, nie trzeba wiele. Dlatego dziwie sie tym, ktorzy smigaja w tenisowkach, czy nawet krotkich butach. Taka katapulta to uderzenie wlasnie pietami o asfalt....Myslcie o tym jak sie ubieracie na moto.

Hvsarz

2016-01-02, 16:46
RasePL napisał/a:

Na pewno nikt nie chciał by przeżyć tego co oni... :-P


Skoro tak twierdzisz.. ja jednak wolałbym przeżyć, niż nie przeżyć takich wypadków :P