18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wypadek w Krakowie

voidinfinity • 2016-12-13, 11:45
Pieszy biegnąc na tramwaj, wpada na czerwonym wprost pod nadjeżdżające autko i :dead:


feniks_01

2016-12-13, 15:11
To był zamach...

borys42

2016-12-13, 15:29
Jeszcze bym wysiadł i doj***ł aby na pewno nie wstał, ku*as j***ny.

HalfGod

2016-12-13, 15:30
Nikt nie pomógł, nikt się nie zmartwił, więc wszyscy razem i każdego z osobna mamy w dupie.

rebejojo

2016-12-13, 15:39
Pretendent do nagrody darwina. Jeden go przepuścł to sru przez jezdnie. Ostatnio byłem świadkiem podobnej sytuacji. Kobieta zatrzymała się chociaż miała zielone, żeby przepuścić typiare spieszącą się na tramwaj. Oczywiście nie przemyślały, że ktoś z drugiego pasa może nie być tak łaskawy i prawie typiarę potrącił.W moim przekonaniu winę za tamto zdarzenie poniosłyby obie bezmyślne baby.

kaczakaka

2016-12-13, 16:01
@up, nikt go nie przepuścił, po prostu na pasach się nie staje :D

isin

2016-12-13, 16:53
Próba lotu w kosmos nieudana :D

HrabiaCzarneWiadro

2016-12-13, 17:02
Generalnie kierowca powinien być z miejsca odesłany do domu i po sprawie. Nawet bez późniejszych wezwań do sądu i innych pierdół, chociażby jechał i 90 czy 100 km/h. Panu dziękujemy, pieszy do wora, sprawa zamknięta na miejscu.

Jedyna rzecz to kwitek na odszkodowanie liczone co do grosza i najmniejszej ryski spełniane bezwarunkowo z UFG z późniejszym spłaceniem należności ze spadku.

Litwin88

2016-12-13, 18:06
k***a, to jest jakaś j***na plaga. Każdego dnia, dziesiątki razy mam przed oczami takich pretendentów do nagrody darwina. Bo jest tramwaj, to trzeba biec- i nic to, że wbiegasz pod ciężarówkę czy inny tam autobus- tramwaj czeka, klapki na oczy i sprint. Mechanizm jak u psów Pawłowa.
W tej 13-tce widocznej na filmiku siedział akurat mój kolega, opowiadał mi swoje "wrażenia", choć wrażeniami tego za bardzo nazwać nie można- dla nas to jest po prostu dzień jak codzień. Pacjent nie "myślał że zdąży"- on po prostu nie miał pojęcia, że zbliża się samochód. Nie wpadł po prostu na to, żeby się rozejrzeć- jak większość tego bydła. Takich historii są tysiące rocznie. Końcem jesieni mieliśmy 3 trupy w 3 dni. Sam ostatnio prawie zabiłem cyklistę, cwaniak jednak sp***olił w ostatniej sekundzie.
Zapamiętajcie sobie jedno: Jak odpie**alacie taką manianę na drodze (wbieganie pod samochody, przebieganie przez skrzyżowanie po skosie, PRZEBIEGANIE PRZED RUSZAJĄCYM TRAMWAJEM, ZMUSZAJĄC GO TYM SAMYM DO ZATRZYMANIA SIĘ/OPÓŹNIENIA ODJAZDU itp) to próżny wasz trud- narażacie się na darmo, ponieważ tak czy tak, nawet jak wam się uda dopaść tych drzwi, to nikt ich wam nie otworzy. I ch*j. Osobiście nawet celowo przyśpieszam blokowanie drzwi składu, po to, żeby ten jeden imbecyl-kamikadze na mój tramwaj nie zdążył- i mało mnie obchodzi co kto o tym myśli.
Ja wiem, że i tak się nie nauczycie, tak jak mam pełną świadomość, że co roku będziemy kolejnych ludzi zabijać- ale nich chociaż paru sadoli wie- do tramwaju się nie dobiega. ch*jowe zachowanie na drodze= 100% szansa na rozbicie się o zablokowane drzwi.

kamil75

2016-12-13, 18:20
BKKW napisał/a:

I przez takiego debila kierowca Volvo będzie miał niepotrzebny kłopot.



pieszy nie powinien był wchodzić na pasy jednak kierowca volvo nie powinien był wyprzedzać na pasach. Wielu kierowców nie wie że jest to zakazane. Nagminnie widzę idiotów którzy to jednak robią będąc przekonanym, że na pasach nikogo nie ma.

voidinfinity

2016-12-13, 18:23
@up

1. Wyprzedza się pojazdy poruszające się, pojazdy stojące omija się. Omijać wolno.

2. Tam jest sygnalizacja świetlna, a na przejściach gdzie jest ruch kierowany można wyprzedzać.

Owszem, kierowca mógł zachować wzmożoną ostrożność, dojeżdżając do skrzyżowania przy którym jest przystanek tramwajowy. Mógł też jechać wolniej. Ja bym tak zrobił, bo jak widzę co ludzie wyrabiają widząc autobus/tramwaj to mi włosy siwieją.

Niemniej jednak w tym wypadku wina jest oczywista.

Luakszooo89

2016-12-13, 18:39
Czy to normalne aby po 2 sekundach mi scinalo?? A 16s buforowalo sie prawie 5min?

kavkaz

2016-12-13, 18:45
Może się kiedyś zapomnę ale nawyk mam taki, że będąc na pasach, na każdym etapie przechodzenia kontroluję obydwie strony. Na dużych skrzyżowaniach to nawet stojąc przed pasami obczajam czy ktoś nie zapie**ala, bo jak takiego odbije to masakra gotowa. To nie wymaga jakiegoś poświęcenia, ot taki nawyk a jakoś bezpieczniej.

madej200

2016-12-13, 19:25
nie wiem czy mozna wyprzedzac bo za takie cus dostalem mandat za wyprzedzanie na przejsciu dla pieszych...

dymion

2016-12-13, 19:39
pazuzu napisał/a:

Ile ludzi podbiegło mu pomóc...



ale po co? przecież od razu ustawił się w pozycji bocznej ustalonej

Wiewór

2016-12-13, 21:15
chciałbym poznać prędkość kierowcy volvo ponieważ 50 w mieście obowiązuje po to aby potrącony pieszy miał szansę, przeżyć nawet jeśli wejdzie pod auto przez swoje niedoj***nie mózgowe.
Przyczyną wypadku było wtargnięcie pieszego na jezdnię na czerwonym ale kierowca jest współwinnym skutków przez rażące przekroczenie prędkości.
Darujcie sobie pie**olenie i wyzywanie. Musicie się pogodzić z faktem, że łamiąc przepisy jesteście współwinnymi wypadku.