18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

kokos_123

2016-06-11, 23:30
snik0 napisał/a:


chyba w terenie zabudowanym baranie. Jak zrobisz prawko to przetnij je na pół, będziesz mieć dwa


I właśnie przez takie osoby trzeba uważać ( i wszystkich co mu dali piwa )
To jest jezdnia z wyznaczonymi pasami ruchu w jednym kierunku, więc tu nie ma znaczenia czy zabudowany, czy nie, możesz wyprzedzać z prawej.
Proszę doucz się zanim napiszesz bzdury.

Oddział 6. Wyprzedzanie
Art. 24.
10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:
- na jezdni jednokierunkowej;
- na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

Mam nadzieję że wiesz co to jest jezdnia i tego już tłumaczyć nie muszę.

PhantomMask

2016-06-11, 23:31
Nagrywający też dobra prędkość...ja rozumiem że autostrada ale...w życiu różnie bywa a na filmiku mamy efekty ;-)

IPeIPe

2016-06-11, 23:32
Umcal napisał/a:



ten po prawo przyczynił się do powstania szkody, więc odszkodowanie ( o ile tamten po lewo jakkolwiek zawinił ) będzie odpowiednio zmniejszone



Matka wie, że ćpiesz? W tej sytuacji odszkodowanie jakie może otrzymać sprawca szkody (c**a po prawej) to autocasco. I ch*ja będzie pomniejszone - na pewno nie z powodu faktu, że przyczyniła się do powstania szkody.

Dexterous

2016-06-11, 23:33
Umcal napisał/a:



ten po prawo przyczynił się do powstania szkody, więc odszkodowanie ( o ile tamten po lewo jakkolwiek zawinił ) będzie odpowiednio zmniejszone



Po prawej, albo po lewej. Na prawo, albo na lewo. :idzwch*j: wieśniaku.

BrianGriffin

2016-06-11, 23:48
No i bardzo dobrze. A można było nie zapie**alać 170

Umcal

2016-06-12, 00:20
IPeIPe napisał/a:



Matka wie, że ćpiesz? W tej sytuacji odszkodowanie jakie może otrzymać sprawca szkody (c**a po prawej) to autocasco. I ch*ja będzie pomniejszone - na pewno nie z powodu faktu, że przyczyniła się do powstania szkody.



jaki k***a sprawca szkody? wyprzedzał prawidłowo, a gwałtowny manewr tego po lewej spowodował to, że gość stracił panowanie nad pojazdem.

rufus90

2016-06-12, 00:23
A mi się bardzo podoba droga hamowania jaką miał nagrywający. Ze 170 zatrzymał się przed koziołkującym pojazdem.

55TIGER39

2016-06-12, 00:23
Widać jak byk że ten z lewej zjechał na prawy pas gdy ten próbował go wyprzedzić.

Albo szeryf k***a jakiś co kodeksu drogowego nie zna albo ślepiec.
Po za tym wlekł się ch*j na lewym.

Umcal

2016-06-12, 00:35
Azalians napisał/a:

Ewidentnie widać, iż samochód poruszający się lewym pasem delikatnie zjeżdża w lewo czym przestraszył ofiarę, ale ta ofiara nie wykazała się opanowaniem z tej racji, że mając na liczniku 120-140 km/h tak gwałtowny manewr nie mógł się inaczej skończyć. Opinia: winny z lewego pasa, ale kara złagodzona z racji nie umiejętnej techniki jazdy ofiary.



jak dla mnie to był bardziej niekontrolowany odruch, niż przemyślana reakcja

~PowerBoBass

2016-06-12, 00:40
Azalians napisał/a:

Ewidentnie widać, iż samochód poruszający się lewym pasem delikatnie zjeżdża w lewo



Na lewym zjeżdża w lewo a na prawym się go wystraszył :samoboj:

snik0 napisał/a:


chyba w terenie zabudowanym baranie. Jak zrobisz prawko to przetnij je na pół, będziesz mieć dwa



Chyba Cię poj***ło i przynajmniej 23 osoby, które postawiły Ci piwo.



Ludzie, co z Wami!! Tępota ogólna zastraszająca. Tępię Was :fuck-off:

Playboy223

2016-06-12, 00:45
kokos_123 napisał/a:

Dlatego jak wyprzedzamy z prawej, to musimy uważać podwójnie, bo większość ludzi jest nieprzyzwyczajona, że ktoś ich będzie wyprzedzać z prawej ( a prawnie można to robić )



Jeśli dobrze pamiętam to po prawej stronie się jedzie normalnie a po lewej wyprzedza

qwerq221

2016-06-12, 00:47
Playboy223 napisał/a:



Jeśli dobrze pamiętam to po prawej stronie się jedzie normalnie a po lewej wyprzedza


No expertem to ty nie jesteś.
snik0 napisał/a:


chyba w terenie zabudowanym baranie. Jak zrobisz prawko to przetnij je na pół, będziesz mieć dwa


Co ty pie**olisz za bzdury. Można wyprzedzać z prawej wszędzie byle były minimum 2 pasy w jedną stronę...

KrwawyEric

2016-06-12, 00:57
snik0 napisał/a:


chyba w terenie zabudowanym baranie. Jak zrobisz prawko to przetnij je na pół, będziesz mieć dwa



W zabudowanym zawsze można od prawej, a na drogach szybkiego ruchu, drogach krajowych i autostradach można, jeżeli są minimum trzy pasy ruchu w jedną stronę LUB gdy pasy ruchu w każdą stronę są na osobnej jezdni (wtedy nawet przy 2 pasach można wyprzedzać od prawej). Na A2 mamy dwie osobne jezdnie, nie połączone ze sobą i dodatkowo przedzielone pasem zieleni oraz barierką, także wyprzedzać od prawej można. Pozdrawiam

kokos_123 napisał/a:


I właśnie przez takie osoby trzeba uważać ( i wszystkich co mu dali piwa )
To jest jezdnia z wyznaczonymi pasami ruchu w jednym kierunku, więc tu nie ma znaczenia czy zabudowany, czy nie, możesz wyprzedzać z prawej.
Proszę doucz się zanim napiszesz bzdury.

Oddział 6. Wyprzedzanie
Art. 24.
10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:
- na jezdni jednokierunkowej;
- na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

Mam nadzieję że wiesz co to jest jezdnia i tego już tłumaczyć nie muszę.



No dokładnie, fajnie, że to wrzuciłeś. Właśnie tak - na jezdni jednokierunkowej można wyprzedzać zawsze, a autostrada, która składa się z dwóch osobnych jedzni po których jedzie się w przeciwnych kierunkach, właśnie taką drogą jest. No chyba, że autostrada byłaby wylana z jednej płyty betonowej dla obydwóch kierunków to wtedy nie można od prawej

Hvsarz

2016-06-12, 01:09
Jaki wypadek? Przecież ten ch*j po lewej ewidentnie spowodował to zdarzenie i nie był to przypadek.