18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyobrażenie dziesięciu wymiarów

sa...........os • 2014-08-31, 22:41
Fajny wykład na temat dziesięciowymiarowej przestrzeni, a właściwie to streszczenie fragmentu książki "Imagining the Tenth Dimensions" autorsta Roba Bryantona. Troszkę uproszczone, ale może pomóc w częściowym zrozumieniu istoty teorii strun. Gimnastyka dla umysłu, polecam zatem oglądać na trzeźwo. A zainteresowanym tematem mogę polecić jeszcze książkę "Hiperprzestrzeń" autorsta Michio Kaku. Jeśli się temat przyjmie, zacytuję parę ciekawszych spostrzeżeń.


EDIT: Proszę moderatora o przeniesienie do działu "Historia i dokument". Nie wiem czemu wrzuciło mi się to do "czarnych filmów"...

Ko...........ę

2014-08-31, 22:52
Wrzuciło Ci się do "harda" -.-

venox

2014-08-31, 22:52
Co to k***a robi na hardzie ?

Trzyzet

2014-08-31, 22:57
To nie jest teoria strun, tylko teoria jakiegoś zjeba z jakiejś książki. Te dodatkowe wymiary w teorii strun są geometryczne a nie ch*j wie jakie (czyli te przedstawione tutaj). I wypie**alać mi z tym z harda w podskokach!

Denobulan

2014-08-31, 23:54
Bzdury, ale niech się sadole uczą angielskiego..

maxiq

2014-09-01, 11:18
mózg rozj***ny

biglog

2014-09-01, 12:15
Kiedyś to już widziałem i mi się te wymiary myliły. Teraz na to patrzę i zakładając, że przyjęty tutaj sposób rozumowania jest dobry, to czy nie powinno się to kończyć na 7 wymiarze? Patrząc na 7 wymiar jako nieskończoność, jak można wyobrażać sobie inne nieskończoności, czyli wszechświaty i próbować je połączyć w jakichś sposób. Przyjmując nawet w tych innych wszechświatach odmienne prawa rządzące materią czy innym "czymś", to połączenie z racji rozbieżnych zasad funkcjonowania wydaje się niemożliwe.

Poza tym łącząc 2 punkty 7 wymiarowe już powinien powstać 8 wymiar (a nie dopiero przy odgałęzieniu), tak jak to było przy 1 i 4 wymiarze.

Znowu przy 5 wymiarze są różne ścieżki czasu i kształtowania rzeczywistości, więc na co komu kolejna nieskończoność jako 7 wymiar?

A ch*j z tym, pewnie coś popie**oliłem. Marny ze mnie fizjolog.

pi...........ja

2014-09-01, 15:03
No przecież jest napisane na końcu, że książka zawiera inne, nieuznawane wytłumaczenie teorii strun.

sa...........os

2014-09-01, 15:32
Trzyzet napisał/a:

To nie jest teoria strun, tylko teoria jakiegoś zjeba z jakiejś książki. Te dodatkowe wymiary w teorii strun są geometryczne a nie ch*j wie jakie (czyli te przedstawione tutaj).



No, to chyba wiadomo. Kto napisał że "to teoria strun"?. To uproszczenie. Gdyby gościu w tym wykładzie operował tylko na wymiarach przestrzennych mogłoby się to troszkę pomerdać.
Zresztą z tym rzucaniem w ludzi od "zjebów" to powinieneś się troszkę wstrzymać chłopcze, bo sądząc po wieku i elokwencji, to na studiach od pana profesora sam nie raz jeszcze podobne inwektywy usłyszysz.

Cytat:

I wypie**alać mi z tym z harda w podskokach!



Kultury trochę k***a.
Ja na harda nie wrzuciłem, któryś z modów był niewyspany i wj***ł do historyczne/dokumentalne, ale nie tych co trzeba. ;-)

karinata

2014-09-01, 17:06
Z tym piątym wymiarem coś może być, bo słyszałam o takiej właśnie dziwnej historii. Była wielka miłość, wspólne wypady, wspólna radość, wspólne życie, słowem: sielanka. Ale gdy okazało się, że ona jest w ciąży, to on właśnie w jakiś magiczny sposób zniknął.

Dawaj więcej, może znajdziemy dziada.

zomos

2014-09-02, 21:09
2004... Fizyka już była w szkole ?

Lynx366

2014-09-07, 14:37
Wszystkie teorie dotyczące 4 i więcej wymiarowych przestrzeni są jak sama nazwa wskazuje teoriami. Przyjmując różne założenia można otrzymać różne wnioski. Czas nie musi koniecznie być 4 wymiarem. Co ciekawe duża część zasad które powinny znać już gimbusy działa dalej dla większej ilości wymiarów. Można więc przyjąć model czysto matematyczny i już na pierwszym semestrze studiów co najmniej nieco technicznych dowodzić twierdzeń dla nieskończonej ilości wymiarów. I nie dowodzi to ani nie zaprzecza poprawności takiego rozumowania. Więcej takich tematów. Piwko jest

Trzyzet

2014-09-12, 22:17
~sanctusdiavolos panie kochaniutki, na studia to ja sram bo pracuję i rozkręcam własną firmę :)

go...........et

2014-09-13, 08:11
Trzyzet napisał/a:

~sanctusdiavolos panie kochaniutki, na studia to ja sram bo pracuję i rozkręcam własną firmę :)



To pamiętaj żeby jeszcze od czasu do czasu poczytać i pouczyć się czegoś, żeby później nie być zarobasem ze słomą w butach i sianem we łbie.